Spotkanie z przyjaciółmi z holenderskiego miasta partnerskiego Graft-De Rijp

W dniu 22.05.2026 r. odbyło się wyjątkowe spotkanie z reprezentantami naszego holenderskiego miasta partnerskiego – Graft-De Rijp.
Wizyta ta stanowiła doskonałą okazję do podsumowania dotychczasowych, wspólnych działań, a także do wymiany cennych doświadczeń. Ważnym elementem rozmów było planowanie kolejnych kroków w celu dalszego rozwijania i zacieśniania partnerskich kontaktów – zarówno na szczeblu samorządowym, jak i bezpośrednio pomiędzy mieszkańcami obu naszych miejscowości.
Wydarzenie to miało również niezwykle podniosły charakter. Podczas spotkania złożono oficjalne gratulacje dla pana Stefana Bommera, który został uhonorowany prestiżowym holenderskim odznaczeniem królewskim.
Nasz Urząd aktywnie wspierał starania o przyznanie tego wyjątkowego wyróżnienia. W ten sposób pragnęliśmy docenić i podziękować panu Stefanowi Bergowi za jego wieloletnie, szczególne zaangażowanie oraz serce włożone w budowanie trwałych i przyjacielskich relacji pomiędzy społecznościami obu naszych miast.
Serdecznie gratulujemy i liczymy na dalszą, tak owocną jak dotychczas, współpracę!