Remont zabytkowego kościoła w Gogolicach staje się faktem. Podpisano umowę na dofinansowanie prac.

Dziś w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju nastąpił ważny krok w stronę ratowania lokalnego dziedzictwa kulturowego. Burmistrz Bartłomiej Wróbel podpisał umowę o udzielenie dotacji celowej na realizację zadania pn. „Remont kościoła filialnego pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w miejscowości Gogolice”.
Beneficjentem środków jest Parafia Rzymskokatolicka pw. M.B. Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju, którą podczas uroczystego podpisania reprezentował ks. Proboszcz dr Włodzimierz Olszewski. W spotkaniu uczestniczył również sołtys miejscowości Gogolice, Pan Cornelis Vreeswijk, który od początku aktywnie wspierał starania o pozyskanie funduszy na renowację lokalnej świątyni.
Prace obejmą remont wieży kościoła. Wartość dofinansowania wynosi 50 000,00 zł brutto. Termin realizacji zadania zaplanowano do dnia 31 grudnia 2026 r.