III Ogólnopolski Konkurs „Zioła dla Zdrowia” pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia działające na obszarach wiejskich do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie „Zioła dla Zdrowia”.
To wyjątkowa okazja do zaprezentowania bogactwa wiedzy zielarskiej, regionalnych tradycji oraz zaangażowania społecznego.
Celem konkursu jest:
- promowanie uprawy roślin zielarskich,
- popularyzacja wiedzy o ich właściwościach prozdrowotnych, użytkowych i pożytkowych,
- integracja lokalnych społeczności,
- pielęgnowanie tradycji oraz dziedzictwa kulturowego polskiej wsi.
Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo. Na etapie wojewódzkim wyłonione zostaną trzy najlepsze ogródki ziołowe w każdym województwie. Następnie laureaci pierwszych miejsc (po jednym z każdego województwa) wezmą udział w finale w Warszawie, gdzie zaprezentują swoje najlepsze wyroby z wykorzystaniem roślin zielarskich.
Harmonogram konkursu:
20 kwietnia – 31 maja 2026 r. – zgłoszenia za pośrednictwem formularza elektronicznego,
do 31 lipca 2026 r. – nadsyłanie prezentacji konkursowych,
7 września 2026 r. – ogłoszenie wyników etapu wojewódzkiego wraz z wyznaczeniem daty finału,
do 15 października 2026 r. – finał konkursu w Warszawie.
Więcej informacji dostępne na stronie konkursu: https://www.iwnirz.pl/konkurs