Powróć do: Strefa turysty

Położenie Gminy Trzcińsko-Zdrój

FIMI0515 

Trzcińsko-Zdrój jest małym, uroczym miasteczkiem położonym w południowej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie gryfińskim. Obejmuje ono obszar 15,7 km², który jest zamieszkany przez 2500 osób. Samo miasteczko usytuowane zostało na zachodnim brzegu Jeziora Miejskiego.

Gmina graniczy od wschodu z powiatem Myśliborskim, od zachodu z gminą Chojna. Północne krańce miasteczka stykają się z miejscowościami gminy Chojna i Banie, a od południa z gminą Dębno.

ttt 

Geograficznie Trzcińsko-Zdrój należy do Pojezierza Trzcińskiego usytuowanego we wschodniej dolinie Odry. Obszar ten odznacza się licznymi jeziorami. W całej gminie Trzcińsko-Zdrój znajduje się kilka akwenów wodnych(min. Jezioro Strzeszowskie), które latem ściąga rzesze turystów.

Położenie miasta w przygranicznym rejonie (80 km od Berlina), powoduje, że staje się ono miejscem często odwiedzanym przez zachodnich turystów. Trzcińsko-Zdrój jest członkiem euroregionu „ Pomerania ”.

W skład Gminy oprócz Trzcińska-Zdroju wchodzi 12 sołectw z takimi miejscowościami jak : Antoniewice, Babin, Chełm Dolny, Chełm Górny, Cieplikowo, Czyste, Dobropole, Drzesz, Gogolice, Góralice, Górczyn, Klasztorne, Piaseczno, Rosnowo, Rosnówek, Smuga, Stołeczna, Strzeszów, Tchórzno i Wesoła.

20200609_145113_0741_(1)