Ponad 3 miliony złotych na remont drogi Dobropole – Góralice! Historyczne porozumienie podpisane
.jpg)
Z końcem maja 2026 roku zrobiliśmy milowy krok w stronę poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy w naszej gminie. Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój Bartłomiej Wróbel, wspólnie z przedstawicielami Powiatu Gryfińskiego, podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego na realizację kluczowej inwestycji drogowej: remontu odcinka Dobropole – Góralice.
Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu „Pomorze Zachodnie na dobrej drodze”. Sukces tego przedsięwzięcia to efekt wzorowej współpracy oraz połączenia sił i środków finansowych aż trzech szczebli samorządu: województwa, powiatu oraz naszej gminy.
W uroczystym podpisaniu umowy, oprócz Burmistrza Bartłomieja Wróbla, udział wzięli:
Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,
Ewa Dudar – Starosta Gryfiński,
Roman Michalski – Wicestarosta,
Jerzy Zgoda – Członek Zarządu Powiatu i Radny Powiatu Gryfińskiego.
Łączny koszt modernizacji drogi Dobropole – Góralice przekroczy 3 miliony złotych. Dzięki partnerskiemu porozumieniu, finansowanie na ten cel udało się zabezpieczyć w następujący sposób:
Województwo Zachodniopomorskie (w ramach programu „Pomorze Zachodnie na dobrej drodze”) - 1 500 000 zł
Gmina Trzcińsko-Zdrój - 1 500 000 zł
Powiat Gryfiński - 50 000 zł
Dzięki pozyskanym środkom i zabezpieczeniu wkładu własnego przez Gminę, zniszczona nawierzchnia zyska zupełnie nowe oblicze.