Kolejny krok w stronę ekologii: Usuwamy azbest z Gminy Trzcińsko-Zdrój!

Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój Bartłomiej Wróbel podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na dofinansowanie zadania związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu naszej gminy. To kolejne ważne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz ochrony środowiska w naszym regionie.
W ramach podpisanego przedsięwzięcia zrealizowane zostaną prace polegające na bezpiecznym zebraniu, transporcie oraz unieszkodliwieniu odpadów niebezpiecznych. Akcja dotyczy gospodarstw rolnych, których właściciele są beneficjentami Działania A1.4.1 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) i dokonali już wymiany pokryć dachowych na swoich obiektach.
Lokalizacja prac: miejscowość Strzeszów
Ilość azbestu do unieszkodliwienia: 8,64 Mg (ton)
Łączna powierzchnia dachu: 480 m²