IX Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” w Trzcińsku-Zdroju

 

Kolejnym ważnym punktem obchodów 106. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Trzcińsku-Zdroju był IX Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”, który odbył się z inicjatywy instruktor Elżbiety Moski. Wydarzenie rozpoczęło się od odśpiewania Hymnu Narodowego, w którym uczestniczyli: Burmistrz Gminy Bartłomiej Wróbel, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Przytuła, Sekretarz Gminy Aneta Dziedzic, a także uczestnicy, instruktorzy, opiekunowie oraz mieszkańcy Trzcińska-Zdroju.

Festiwal miał na celu upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych, a także zachowanie od zapomnienia piosenek śpiewanych przez partyzantów w latach 1939-1956. Ważnym elementem wydarzenia jest także nauka patriotyzmu i pogłębianie wiedzy o najnowszej historii Polski, szczególnie wśród młodszych pokoleń.

Na trzcińskiej scenie zaprezentowało się 40 solistów oraz 5 zespołów wokalnych, w sumie 69 uczestników. Dla wszystkich była to niezapomniana lekcja historii, która na długo pozostanie w sercach i umysłach uczestniczących, rozbudzając w nich miłość do ziemi ojczystej.

Galeria zdjęć

IMG_7840 IMG_7841 IMG_7843 IMG_7845 DSC08184_1600x1067 DSC08186_1600x1067 DSC08188_800x1200 DSC08190_1600x1067 DSC08295_1600x1067
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności