Dziś jest wtorek 30 listopada 2021, dziś są imieniny: Andrzeja i Konstantego

Menu strony

Licznik

Odwiedziło nas:
10766627
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Obchody Święta Niepodległości (Galeria)

dodano: 2021-11-22 11:25:38

 

11 listopada 2021r. w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Trzcińsku-Zdroju miała miejsce msza święta za ojczyznę, w której uczestniczyły poczty sztandarowe: OSP, SP w Trzcińsku-Zdroju i SP w Góralicach, przedstawiciele władz, lokalnych zakładów pracy i instytucji oraz mieszkańcy. Mszę świętą uświetniła, swoimi pieśniami Kapela Borowiny. Pod pomnikiem Papieża Polaka kapela odśpiewała „Barkę”. Złożono kwiaty i znicze. W asyście Borowin, przy dźwiękach pieśni narodowych nastąpił przemarsz delegacji zakładów pracy na Cmentarz Komunalny. Odśpiewano hymn państwowy. Po wystąpieniu Burmistrza o historii zrywów narodowowyzwoleńczych, nastąpiło złożenie wiązanek i zniczy przez delegacje zakładów pracy i szkół pod Pomnikiem Poległych, poprzedzone modlitwą za poległych, którą poprowadził Ks. Proboszcz dr Włodzimierz Olszewski.

Po południu, 11 listopada 2021r. miał miejsce Koncert „Dla Niepodległej”. Uroczystość rozpoczęła się instrumentalnymi utworami: Płonie ognisko, Już dopala się ogień …?, po których nastąpiło otwarcie koncertu przez dyrektora BiCK. Koncert przepełniony był poezją, pełną patriotycznej nuty polskich poetów jak: Z. Herbert, A. Asnyk, T. Nowak, E. Bryl,T. Gajcy, J. Kaczmarski, M. Grechuta i innych, dla których ważna była miłość do Ojczyzny oraz upamiętnienie tych, którzy o wolność walczyli i za nią ginęli. W koncert przygotowało Studio Piosenki Cogito pod kierunkiem instr. E. Moska, w składzie: Kinga Jarosińska, Fabian Kiciński, Kacper Koster, Zuzanna Kujawa, Agnieszka Majcher, Marta Makarońska, Aleksandra Zioła. Młodzieży na gitarze akompaniował M. Moska. Licznie zebraną publiczność zachwyciła mądrość i dojrzałość interpretacji młodych wokalistów, wywołując zachwyt i wzruszenie.
W trakcie koncertu zaprezentował się gościnnie razem z uczestnikami zajęć wokalnych w BiCK, Zespół wokalny Aplauz ze Szkoły Podstawowej, w wiązance patriotycznej. Podczas wydarzenia wykonawcy ze Studia Piosenki Cogito podziękowali sponsorom (A. Szelążek – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój B. Wróbel, Nadleśniczy Nadleśnictwa: Myślibórz, Chojna, Mieszkowice, Ewa i Kornelis Vreeswik, Małgorzata i Tomasz Merkel, Jan Wójcik), dzięki którym stał się możliwy wyjazd laureatów VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej do Filharmonii Krakowskiej w dniach 12-14.11.21r. Burmistrz Gminy podziękował Państwu Moska za niestrudzoną pracę artystyczną i edukacyjną, zaś młodzieży za pracę nad kształceniem własnych umiejętności, promowanie Miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych w Polsce i za Granicą. Lekcja historii przygotowana przez młodych artystów, na długo pozostanie w pamięci uczestników wydarzenia.

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00