Dziś jest poniedzialek 06 kwietnia 2020, dziś są imieniny: Celestyna i Wilhelma

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8464510
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Dni Integracji Europejskiej w Gogolicach

dodano: 2012-05-28 10:52:08

   W dniach 17- 20 maja 2012r. w Gogolicach odbyły się Dni Integracji Europejskiej. Już od 13 lat tutejsza Szkoła Podstawowa współpracuje ze szkołą Św. Józefa w Graft de Rijp w Holandii.

   Współpraca owocuje przede wszystkim wiedzą na temat tradycji i zwyczajów tego kraju, języka, ludzi, którzy tam mieszkają oraz poznawaniem przepięknego krajobrazu. Co roku nasze dzieci mają okazję spędzić tam część swoich wakacji.

Dni Integracji to nie tylko święto szkoły, ale całej miejscowości. W tych dniach z radością przyjmujemy w nasze progi gości z Holandii- dzieci i opiekunów oraz członków Polen Comotei. Zawsze jest to mile spędzony czas - czas nawiązywania wspaniałych przyjaźni podczas wspólnych zabaw, wycieczek, niekończących się rozmów…

Jak co roku,  rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły postarali się, aby goście czuli się tutaj jak najlepiej.

 Swój pobyt w Polsce dzieci z Holandii rozpoczęły od poznania naszej miejscowości oraz szkoły. Wspólnie z naszymi dziećmi uczestniczyli w lekcji integracyjnej. W tym roku były to zajęcia wychowania fizycznego. W związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Euro 2012 nie mogliśmy sobie odmówić widowiska „na żywo”- rozegranie meczu Polska- Holandia. Tym razem wygrała Polska wynikiem 2:0. Kto wie, może za kilka tygodni powtórzymy ten sukces?

Naszym gościom bardzo podobała się wycieczka do Trzcińska- Zdroju, a szczególnie spacer wzdłuż zabytkowych murów, zwiedzanie Ratusza oraz spotkanie z burmistrzem Zbigniewem Kitlasem, który bardzo ciekawie opowiadał o osobliwościach naszej gminy.

Po przyjeździe z Trzcińska dzieci wraz z opiekunami udali się na rajd leśnymi ścieżkami  w kierunku jeziora, nad którym wspólnie bawili się, piekli kiełbaski i śpiewali przy ognisku.

W następnym dniu zorganizowano wyjazd do Centrum Wodnego „Laguna” w Gryfinie. Po powrocie wszyscy wzięli udział w „Golfowisku 2012”w nowootwartym tutejszym Ośrodku Agroturystycznym. Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody, które zachęcały innych do uprawiania tego sportu i udziału w kolejnych podobnych zawodach.

      Kulminacyjnym punktem Dni Integracji,  jak co roku, było Święto Przyjaźni, na które przybyło wiele osób wspierających i pomagających naszej szkole.

Zaproszeni goście obejrzeli występy artystyczne przygotowane przez nasze dzieci oraz uczestniczyli we wspólnej biesiadzie przy polskich utworach ludowych, które zagrał i zaśpiewał zespół „Borowiny”  z Trzcińska- Zdroju.

      Mamy nadzieję, że tegoroczne Dni Integracji na długo pozostaną w pamięci wszystkich, którzy byli tutaj z nami, a posłane w niebo lampiony- symbole spełnionych marzeń i prawdziwych  przyjaźni- pozwolą uwierzyć, że takie naprawdę istnieją.

A.     Romańczuk

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00