Dziś jest poniedzialek 06 kwietnia 2020, dziś są imieniny: Celestyna i Wilhelma

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8464574
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Mistrzostwach Polski Młodzików w badmintonie

dodano: 2012-05-22 09:39:42

W dniach 18 – 20.05.2012 r. odbyły się w Kobylnicy k. Słupska Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie. Organizatorzy imprezy stanęli na wysokości zadania i przygotowali piękną ceremonię otwarcia. 

Na specjalnie utworzonej stronie mistrzostw (http://mpm2012.badminton.wf/?p=) można było na bieżąco śledzić wyniki zawodów oraz oglądać w przekazie „na żywo” niektóre mecze. W sobotę dla wszystkich zorganizowano integracyjne ognisko połączone z grami i zabawami. Dla najlepszych przygotowano puchary i dyplomy. Nagrodzono także wyróżniających się trenerów. Wśród zawodniczek i zawodników uczestniczących w zawodach było troje badmintonistów LUKS-u „Krokus” Góralice.

Karol Gontarz uplasował się na dziewiątym miejscu. W pojedynku o wejście do ósemki Karol stoczył zacięty i dramatyczny mecz z Adamem Szolcem („Hubertus” Zalesie Górne). Nasz zawodnik wygrał pierwszego seta, a w końcówce drugiej wyrównanej partii popełnił kilka niewymuszonych błędów, co spowodowało, że renomowany zawodnik z województwa mazowieckiego przejął inicjatywę i wygrał mecz w trzech setach. Ostatecznie Szolc uplasował się na trzecim miejscu, a mistrzem Polski został Robert Cybulski (MKB „Lednik” Miastko).

Jako ciekawostkę można dodać, że aż trzy spotkania Karola można było obejrzeć w przekazie „na żywo”. Jego grę śledzono z uwagą przed kilkoma komputerami w naszej gminie.

Patrycja Matusiak zajęła 13. pozycję. Patrycja wykorzystała swoje atuty i dobre losowanie zajmując miejsce w pierwszej szesnastce mistrzostw, co jest jej życiowym sukcesem. Swój występ w zawodach zakończyła meczem z Magdaleną Golenią (UKS „Sokół” Ropczyce).

Najmniej szczęścia w losowaniu, tradycyjnie, miała Katarzyna Grabowicz. Po wygraniu pierwszego pojedynku trafiła na bardzo wymagające przeciwniczki, z którymi stoczyła zacięte pojedynki Szczególnie mecz, który decydował o pozostaniu w imprezie, z Aleksandrą Ptak (STB „Energia” Lubliniec) dostarczył niezwykłych emocji.

Kasia, podobnie jak Karol, po wygraniu pierwszego seta w końcówce drugiego przy stanie 18:18 popełniła dwa niewymuszone błędy, i dysponująca świetnymi warunkami fizycznymi zawodniczka ze Śląska wygrała tę i następną partię, a w konsekwencji cały mecz. Ola Ptak ostatecznie zajęła 4. lokatę, a mistrzynią Polski została Wiktoria Dąbczyńska (MKS „Orlicz” Suchedniów).

Występ naszych zawodników należy uznać za udany. Trzyletni okres szkoleniowy przyniósł nadspodziewanie dobre efekty. Jeszcze na początku tego sezonu nikt z nas (zawodnicy, trener) nie liczył na takie wyniki.

Do końca sezonu pozostał jeszcze jeden turniej – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbędą się 9 czerwca 2012 r. w Sianowie. Mamy nadzieję, że zawody udanie podsumują starty naszych badmintonistów w bieżącym roku.

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00