Dziś jest poniedzialek 06 kwietnia 2020, dziś są imieniny: Celestyna i Wilhelma

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8464274
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

XL Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stołecznej

dodano: 2012-05-22 09:39:09

W dniach 11- 13 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy ( powiat kamieński) odbyły się wojewódzkie eliminacje XL Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno –Krajoznawczego. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stołecznej w trzyosobowym składzie: Sabina Kwiecień z klasy IV, Marta Pieróg z klasy V i Michał Tyrpa z klasy VI zajęli w swojej kategorii wysokie III miejsce.

Turniej rozpoczęły marsze na orientację, których trasa przebiegała na granicy Wolińskiego Parku Narodowego na terenie Wapnicy. Uczestnicy Turnieju musieli wykazać się także wiedzą krajoznawczą, turystyczną i topograficzną oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Z tego zakresu uczniowie pisali testy.

Umiejętnościami praktycznymi musieli wykazać się podczas pokonywania rowerem toru przeszkód, składania i rozbijania namiotu na czas, gry azymutowej, określania odległości w terenie, rozpoznawania obiektów architektonicznych z terenu województwa oraz wybranych gatunków roślin. Wysoka lokata naszych uczniów cieszy, zwłaszcza, że w tego typu imprezie uczestniczyli po raz pierwszy.

Podczas pobytu w Wapnicy mogliśmy podziwiać niezwykle urokliwe położenie tej miejscowości nad Jeziorem Turkusowym na wyspie Wolin oraz piękno rozkwitającej w maju przyrody. Organizatorzy Turnieju umożliwili wszystkim zainteresowanym zwiedzenie znajdującego się w pobliskim Zalesiu muzeum tajnej broni Hitlera – wyrzutni V – 3 i pozostałości stanowisk ogniowych.

Byliśmy także na wzgórzu Zielonka w Wolińskim Parku Narodowym, z którego oglądać można panoramę wysp i wysepek Zalewu Szczecińskiego. Piękny widok na Świnę i zalew podziwialiśmy z terenu średniowiecznego grodziska. Niewielka odległość od Międzyzdrojów zachęciła nas do wyprawy do miasta i krótkiego spaceru po molo i brzegiem niespokojnego w tych dniach morza.

Zarówno miejsce w turnieju, jak i zwiedzane miejsca, były dla naszych uczniów pięknym przeżyciem. Z pewnością w następnym roku chętnie będą pokonywać kolejne szczeble Turnieju, aby równać do najlepszych.

Opiekun grupy składa serdeczne podziękowania Michałowi Kwietniowi za merytoryczną pomoc w przygotowaniach do zmagań turniejowych i p. Sylwii Tyrpie za wygodne podróżowanie.

Tekst: Grażyna Grab
Foto: Marta Pieróg

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00