Dziś jest wtorek 26 maja 2020, dziś są imieniny: Filipa i Pauliny

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8691440
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

dodano: 2020-05-18 09:52:07

Dziś setna rocznica urodzenia Jana Pawła II ( Karol Wojtyła) który to przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 roku, w małej miejscowości położonej niedaleko Krakowa. Tam też 20 czerwca przyjął chrzest. Imię Karol nie było przypadkowe, bowiem rodzice wybrali mu to imię by uczcić w ten sposób ostatniego cesarza Austrii Karola Habsburga. W 1963 roku Karol Wojtyła został arcybiskupem, metropolitą krakowskim. 16 października został papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Był pierwszym papieżem, który pielgrzymował po całym świecie. Dzięki swoim podróżom zjednywał sobie narody całego świata. Relacje łączące Go z ludźmi były przepełnione radością i zrozumieniem. Niepowtarzalne miejsce w sercu Papieża Jana Pawła II zajmowały dzieci. często brał je na ręce, przytulał, na czole kreślił znak krzyża lub całował z największą miłością. Papież kochał dzieci i one też Go bardzo kochały. Pokładał w nich nadzieję, ufał, że to dzieciom w przyszłości uda się zmienić oblicze świata. Dzieci zawsze gościły w sercu św. Jana Pawła II. W naszych sercach też powinno być miejsce dla naszego kochanego Ojca Świętego.

Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania solistów Studia Piosenki Cogito. Fabian Kiciński, Kacper Koster i Zuzia Kujawa wyśpiewali poezję Karola Wojtyły- Jana Pawła II. Utwory Wojtyły odkrywają przed nami tajemnice duszy samego poety, stając się kluczem do zrozumienia papieża Polaka. Jednocześnie, pomagają nam w zrozumieniu siebie samego, swojego losu, swojego życiowego powołania, istoty miłości, związków z innymi ludźmi i osobistej relacji człowieka do Boga. Poezja papieża Polaka trafia prosto do serca, odkrywając wielką głębię i prawdę, ma wartość ponadczasową - pokazuje to co było, jest i będzie.

Wysłuchajmy:
Fabian Kiciński „ Mojej Matce”
Tekst poświęcony mamie. Wyraża w nim tęsknotę, ale też ogromny szacunek i szczerą miłość do nieżyjącej matki, którą syn nazywa "zgasłym kochaniem". Stanowi wyraz bezsilności wobec śmierci, ale też wiary, że to nie koniec życia, ale początek.
Kacper Koster - „ Wypłyń na głębię”
Słowa Jana Pawła II do młodzieży-„ Duc in altum! Dziś te Jezusowe słowa kieruję do każdego i każdej z was: Wypłyń na głębię! Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabość i zniechęcenie, i na nowo wypłyń na głębię! Odkryj głębię własnego ducha”.
Zuzanna Kujawa - „Miłość mi wszystko wyjaśniła”
W tekście tym Karol Wojtyła ukazuje niesamowite zasługi miłości. Ona -wyjaśnia,pozwala zrozumieć siebie, swoje zachowanie, oraz funkcjonowanie świata. Staje się najwyższą wartością, co ułatwia dokonywanie wszelkich wyborów,dodatkowo dodaje przysłowiowych "skrzydeł".
Słowa kierowane do młodzieży stanowią niezwykle przejmujący wątek jego pasterskiego nauczania. Są wyjątkowe i tłumaczą fenomen „pokolenia JP2".

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00