Dziś jest poniedzialek 21 stycznia 2019, dziś są imieniny: Agnieszki

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
7136914
osób

Wyróżnienia

Trzy punkty na inaugurację rundy wiosennej!

dodano: 2012-03-22 11:59:48

W miniony weekend Klasa Okręgowa Grupa Południe rozegrała mecze rewanżowe sezonu 2011/2012. Nasz Orzeł udał się do Drawna i zainkasował komplet punktów. Podopieczni Jacka Limanówki wystąpili w składzie: Ł. Jobke. M. Sarnecki, M. Szemiot, A. Wojciechowski, K. Lewandowski. T. Kwaśniewski, D. Wojciechowski, K. Wierzbiński, A. Szot, M. Leszczyński i M. Sajdowski.

Mecz mógł się fatalnie rozpocząć dla naszego zespołu. Już w 3 min. Gospodarze nie wykorzystali dogodnej sytuacji po złej interwencji naszych obrońców. Po wyrównanym początku nieznaczną przewagę uzyskali przyjezdni z Trzcińska. W 8 min. Przed polem karnym faulowany został A.Szot. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucał T. Kwaśniewski ale niestety piłka po głowie M. Leszczyńskiego wyszła na aut bramkowy. Z każdą minutą przewaga Gości rosła ale akcje kończyły się niepowodzeniem. Aktywnie i czujnie grał bramkarz Gospodarzy, królował na przedpolu i dyrygował grą obrony. Ofensywna gra Orłów zmuszała graczy z Drawna do częstego faulowania. Za kolejny faul jeden z zawodników Drawy ujrzał drugą żółta kartkę a w efekcie czerwoną. Po mimo osłabienia Gospodarze odpierali ataki i kontratakowali.

W 40 min. M. Leszczyński nie wykorzystał 100% sytuacji. W wyniku podania z głębi pola znalazł się on w sytuacji sam na sam z bramkarzem i z 11 metrów strzelił prosto w ręce goalkeepera Gospodarzy. Dwie minuty później K. Lewandowski po wypracowaniu dobrej pozycji z bliskiej odległości przenosi piłkę nad bramką. W końcówce pierwszej połowy M. Leszczyński ponownie nie wykorzystał sytuacji do strzelenia gola. Po wrzuceniu piłki przez A. Wojciechowskiego, głową strzelił obok bramki.

Druga połowa to kontynuacja ofensywnej gry Gości. Gospodarze bronią się i kontratakują. W 59 min. Przeprowadzają kontratak, który nie kończy się zdobyciem gola tylko przytomnej interwencji Ł. Jobke. Bramkarz nasz interweniował po za polem karnym ale za tą interwencję (zagranie ręką) otrzymał żółtą kartkę.

Kolejne ataki Gości nie przynoszą efektu. Ataki rozbijane są przed pole karnym lub kończą się dobrą interwencją bramkarza Gospodarzy. Dopiero w 69 min. Strzałem z dystansu T. Kwaśniewski zdobywa bramkę. Strzał ten zaskoczył wszystkich. Po uderzeniu, miało się wrażenie, że piłka poszybuje nad bramką a ona w pewnym momencie wyhamowała i przelobowała zaskoczonego bramkarza. Jak się później okazało bramka zdobyta na wagę trzech punktów.

Do końca meczu obraz gry nie uległ zmianie. Goście atakowali a Gospodarze umiejętnie się bronili i kontratakowali. Kilka kontr zostało zatrzymanych nieprzepisowo za co sędzia dyktował rzuty wolne. Na szczęście strzały z rzutów wolnych trafiały w mur obrońców. Orzeł wrócił z tarczą i powiększył przewagę nad rywalem z za miedzy, Osadnikiem.
Brawo!

Kolejny mecz Orzeł rozegra na stadionie przy ul. Polnej. Będziemy podejmować gości z Kołbacza. Jesienią Orzeł z Kołbacza przywiózł trzy punkty.
Powodzenia !

Zdjęcia i tekst:
Piotr Bugajski

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00