Dziś jest piątek 18 stycznia 2019, dziś są imieniny: Piotra i Małgorzaty

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
7131214
osób

Wyróżnienia

Szkoła w Stołecznej "Zwiedza" Wielką Brytanię

dodano: 2012-03-21 11:25:36

19. marca, tuż po hucznie obchodzonym w Irlandii dniu św. Patryka, zorganizowana została przez nauczyciela języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Stołecznej ekspozycja „Zwiedzamy Wielką Brytanię”.    

Uczniowie mieli okazję „smakować” Wielką Brytanię różnymi zmysłami.

 Na ścianach dumnie prezentowały się  flagi Wielkiej Brytanii, Anglii i Walii. Na tablicach ekspozycyjnych umieszczone były fotografie przedstawiające kraje, wchodzące w skład Wielkiej Brytanii: Anglię, Walię, Szkocję i Irlandię Północną. Inne tablice ukazywały wybrane święta i tradycje „wyspiarzy”: Halloween, Boże Narodzenie, Walentynki.

W „kąciku sportowym” zostały umieszczone kije golfowe, ubranie do gry w golfa, zdjęcia, na których można było zobaczyć przedstawicieli najbardziej popularnych dyscyplin sportowych: piłki nożnej, golfa, tenisa, krykieta. Kącik ten cieszył się szczególnym zainteresowaniem chłopców, którzy przymierzali się do rozegrania minigolfa. Kije golfowe budziły autentyczne emocje, a książka na temat gry w golfa zawierała odpowiedzi  na rozmaite pytania, m.in. dotyczące ubrania zawodnika na polu golfowym.

W innym kąciku urządzony został stół z tradycyjnym napojem Anglików – herbatą. Zegar, ustawiony na godzinę 17:00, sugerował porę popołudniowej herbatki. Pamiętając, że Anglicy uwielbiają kwiatowe elementy dekoracji, zarówno filiżanki jak i obrus, zdobione były  kwiatowymi akcentami. W tych filiżankach podano herbatkę z mlekiem, a do niej herbatniki.

Chcąc pokazać tradycyjne angielskie śniadanie (jajka na bekonie, kiełbaski, fasolka) oraz najbardziej popularny obiad (ryba i frytki) poprosiliśmy rodziców  o pomoc. Zapachy dochodzące z kuchni wzmagały nasze apetyty i tym bardziej pozwalały nam cieszyć się „smakowaniem Anglii”. Tosty z marmoladą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem jak ryba i frytki. Zwiedzaniu wystawy towarzyszyła tradycyjna muzyka irlandzka, która wypełniała nasze korytarze i serca. Współczesna muzyka pop również nam się bardzo podobała. Wszyscy zainteresowani historią i tradycjami Anglii mogli oglądać film na wielkim ekranie w szkolnym hallu.

Miłośnicy książek mieli okazję do przeglądania literatury klasycznej, współczesnej, książek dla dzieci i młodzieży w języku Szekspira. Aby poznać inny kraj, musimy poznać jego język. Kolejny kącik proponował różne środki dydaktyczne: filmy, płyty CD z muzyką, programy komputerowe, różne słowniki.

Obserwując ilość zebranych uczniów, ich zaangażowanie, błyskawiczne rozchodzenie się smakołyków można dojść do wniosku, że ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Bardzo serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację wystawy.

Tekst i foto:
Anna Rydzewska

  


 

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00