Dziś jest sobota 21 kwietnia 2018, dziś są imieniny: Feliksa i Anzelma

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
6441399
osób

Wyróżnienia

Miasto przyjazne pszczołom

dodano: 2017-05-11 09:25:12

Szanowni Państwo,
jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa gminę do poparcia Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom oraz realizacji działań na rzecz poprawy warunków życia owadów pszczołowatych w Polsce. Celem Manifestu jest zwrócenie uwagi na problem ginięcia pszczół oraz aktywizacja gmin z całego kraju do podjęcia działań na rzecz tych pożytecznych owadów.

Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom to inicjatywa powstała w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom". W tym roku odbędzie się już 7. edycja tego społeczno-edukacyjnego programu, którego inicjatorem jest firma ZT „Kruszwica" S.A. Jego głównym celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla środowiska i człowieka oraz angażowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz owadów pszczołowatych w Polsce. Poparcia dla Manifestu udzielił Polski Związek Pszczelarski oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz ochrony przyrody. Więcej informacji na temat programu oraz listę organizacji pozarządowych popierających Manifest, przesyłam w załączniku do listu.
Gminy, które poprą Manifest oraz zrealizują działania na rzecz pszczół, otrzymają prawo posługiwania się tytułem i logotypem Gminy Przyjaznej Pszczołom. Poparcie Manifestu wiąże się ze zobowiązaniem gminy do podjęcia działań na rzecz pszczół, przede wszystkim zakładania Miejsc Przyjaznych Pszczołom oraz edukowania mieszkańców na temat znaczenia tych owadów dla człowieka i przyrody. Gmina, która zdecyduje się na poparcie Manifestu proszona jest o wypełnienie ankiety załączonej do listu i odesłanie na adres podany na jej końcu.
Poniżej przedstawiamy korzyści dla gmin wynikające z przyłączenia się do wspólnego działania na rzecz pszczół i poparcia Manifestu, są to:
otrzymanie tytułu Gminy Przyjaznej Pszczołom, realizacja ważnego celu i zadania gminy w obszarze strategii ochrony środowiska,
wskazanie gminy w raporcie końcowym z akcji, który zostanie złożony na ręce Ministra Rolnictwa    i    Rozwoju Wsi    (raport    będzie    również    prezentował sylwetki wójtów/burmistrzów oraz informacje na temat gmin), udział przedstawicieli najbardziej zaangażowanych gmin w spotkaniu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (przewidziany termin spotkania – początek sierpnia), wsparcie działań edukacyjnych dla mieszkańców poprzez przekazanie materiałów merytorycznych na temat pszczół, w tym poradnika jak dbać o tereny zielone należące do gmin, aby były przyjazne pszczołom, przekazanie wojewodom i marszałkom raportu końcowego z akcji i informacji nt. zaangażowania gmin z danego regionu, wskazanie gminy na stronie internetowej projektu (mapa z zaznaczonymi partnerami projektu).
Mam nadzieję, że uznają Państwo naszą inicjatywę za wartościową. Jestem przekonany, że los pszczół nie jest Państwu obojętny, a wspólne działania przyczynią się do ich realnej ochrony. Będę wdzięczny za informację, czy są Państwo zainteresowani poparciem Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom.
W załączniku do listu dołączam Manifestu oraz ankietę dla gmin-sygnatariuszek dokumentu. W kwestiach organizacyjnych związanych z poparciem Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom proszę o kontakt z przedstawicielką programu — Agnieszką Oryszczyn, tel.: 510-187-937, mail: manifest@pomagamypszczolom.pl.
W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.
Z wyrazami szacunku,
Rafał Wadlewski
ZT „Kruszwica" S.A.

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00