Dziś jest piątek 25 maja 2018, dziś są imieniny: Urbana i Grzegorza

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
6532804
osób

Wyróżnienia

TRZCIŃSKO-ZDRÓJ Perła gotyckiej architektury.

dodano: 2016-09-06 14:38:06

 

Idąc z duchem czasu i postępem technologicznym coraz częściej gminy i ich samorządy wykorzystują wszystkie dostępne narzędzia i kanały do swojej promocji i komunikacji z mieszkańcami. Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju wychodząc temu naprzeciw postanowił przygotować dla swoich mieszkańców oraz odwiedzających nas gości, dedykowaną bezpłatną aplikację miejską na telefony (smartfony) i tablety. Jest to pierwsza oficjalna aplikacja miejska w Powiecie Gryfińskim a także jedna z niewielu w województwie Zachodniopomorskim. Pomysłodawcą i twórcą apki jest mieszkaniec Trzcińska Michał Mikołajewski , który na co dzień w szczecińskiej firmy Aliado zajmuje się tego typu rozwiązaniami mobilnymi. Teksty , zdjęcia i projekt trzcińskiej aplikacji przygotowali korzystając z własnych źródeł i archiwów : Marcin Czesyk, Grzegorz Zwoliński, Tadeusz Kołucki. Swoje zdjęcia udostępnili także: Ł.Biernacki, P.Sławiński i Biblioteka Miejska. Aplikacja „Trzcińsko-Zdrój – Perła gotyckiej architektury” jest nawiązaniem i kontynuacją Przewodnika Turystycznego autorstwa Grzegorza Zwolińskiego a wydanego przez Urząd Miejski w 2014 roku. Stanowi ona doskonałe narzędzie w promocji gminnych walorów i ma się przyczynić do lepszej komunikacji Urzędu z mieszkańcami i odwiedzającymi nas gośćmi.

Aplikacją podzielona została na 6 działów tworzących jedną całość . W menu TRZCIŃSKO znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje użytkowe dotyczące naszego miasteczka. Oprócz opisów poszczególnych zabytków , danych historyczno-geograficznych znajdziecie tam także wiadomości o noclegach, gastronomi oraz możliwościach aktywnego spędzania wolnego czasu.

W zakładce GMINA opisane zostały wszystkie miejscowości leżące na „Kamiennym Szlaku” i najważniejsze zabytki i miejsca godne zobaczenia.

W menu AKTUALNOŚCI znajdziecie najważniejsze newsy zintegrowane z oficjalną stroną Urzędu Miejskiego. W aplikacji nie mogło zabraknąć także GALERII, MAPY oraz odnośnika do profilu Gminy Trzcińsko-Zdrój na facebooku .

Najciekawszym narzędziem całej Apki będzie jednak przycisk ZGŁOŚ – dzięki któremu każdy użytkownik będzie mógł wysłać do Urzędu Miasta swoją opinie dotyczącą pobytu w Gminie, czy też zgłosić np. dziurę w chodniku lub drodze, zgłosić zagrożenia lub przesłać swoje pomysły co do bieżącego funkcjonowania Gminy. Będzie to przydatne narzędzie w komunikacji pomiędzy Burmistrzem a mieszkańcami. Zgłoszenie do którego będzie można dołączyć zdjęcie zostanie przesłane z aplikacji na email Urzędu Miasta, tak aby odpowiednie służby mogły reagować.

Każdy użytkownik "apki" będzie otrzymywał także na swoje smartfony ważne informacje z nadciągającymi zagrożeniami pogodowym(gwałtowne burze i ulewy) oraz z nadchodzącymi koncertami czy też wydarzeniami sportowymi.

Prace nad aplikacją trwały kilka miesięcy, jednak chcemy ją dalej rozwijać i wzbogacać. Będziemy wdzięczni za wszystkie komentarze, opinie i propozycje dotyczące zmian. Swoje uwagi kierujcie w komentarzach pod tym postem, na email : michal@aliado-mobile.pl, um@trzcinsko-zdroj.pl  Prosimy Was także o polecanie apki swoim znajomym, rodzinom czy też turystom tak aby jak najwięcej osób skorzystało z jej funkcjonalności.

W najbliższym czasie przygotowana zostanie wersja na telefony z system IOS. Aplikację można pobrać bezpłatnie z oficjalnego sklepu Google Play wpisując w wyszukiwarce "Trzcińsko-Zdrój lub z tego linka:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.aliadomobile.trzcinskozdroj

 

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00