Dziś jest poniedzialek 23 maja 2022, dziś są imieniny: Iwony i Dezyderego

Menu strony

Licznik

Odwiedziło nas:
11410984
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Spotkanie Trzcińsko-Zdrój – Angermünde pieczętuje współpracę nad wspólnym projektem.

dodano: 2015-11-23 12:04:44

W dniu 19 listopada 2015 roku na zaproszenie Burmistrza Pana Zbigniewa Kitlasa przybyła delegacja z miasta Angermünde, której przewodniczyła Pani Sybille Holzapfel. W spotkaniu uczestniczyli również: Pan Gehrike, Pan Mercier, Pan Theiß oraz koordynatorzy inż. Pan Martin Crull i prof. Pan Piotr Sulikowski, a ponadto arch. Pan Dariusz Przybylski i dr geologii Pan Andrzej Piotrowski. Tematem przewodnim było omówienie dalszych działań zmierzających do przygotowania projektu INTERREG V.

Należy wspomnieć, iż współpraca dwóch miast została nawiązana się już w 2013 roku, jednak konkretne deklaracje o wspólnym przedsięwzięciu podjęte zostały w tym roku, co zostało uwieńczone podpisaniem wspólnej umowy partnerskiej. Wraz z zawarciem umowy obie strony zobowiązały się do realizacji rzeczowej projektu, ponoszenia kosztów wspólnych i przygotowawczych oraz dołożenia wszelkich starań w przygotowanie wspólnego wniosku.

W trakcie wspólnego spotkania Gmina Trzcińsko-Zdrój przygotowała i omówiła zamierzony zakres rzeczowy projektu związanego z zagospodarowaniem terenów Jeziora Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju. W tym zakresie została wyświetlona prezentacja obrazująca elementy projektu technicznego, którą przygotował Pan Dariusz Przybylski. Następnie Pan Andrzej Piotrowski zaprezentował możliwości powiązania projektu po stronie polskiej i niemieckiej w tematyce ochrony środowiska, dziedzictwa kulturowego, ochrony i promocji zdrowia oraz geologii. Ustalono, że przedstawione tematy zostaną przesłane do partnera niemieckiego, po czym na następnym spotkaniu wspólnie zostaną wybrane te, które szczególnie łączą oba zamierzenia.

Trzcińsko-Zdrój zaprezentowało „zakorzenienie” projektu przy udziale partnerów strategicznych. Proponowane stowarzyszenia i instytucje, z którymi jesteśmy po pierwszych ustaleniach to: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Trzcińskiej Koło Gospodyń Wiejskich w Strzeszowie, Stowarzyszenie „Gogolander” z Gogolic,  Państwowy Instytut Geologiczny oddział Pomorski, Ognisko TKKF Trzymaj Formę, LUKS, KROKUS,
UKS ORLIK.

Na spotkaniu pracowaliśmy ponadto nad ustaleniem oferty wynikającej wprost z projektu oraz z jego oddziaływania oraz nad zakresem wspólnej promocji projektu. Należy podkreślić, że treści do tych punktów w całości zostały przygotowane przez polską stronę, a po ich odczytaniu zostały zaakceptowane przez naszego partnera bez uwag. Ponadto strona niemiecka w trakcie rozmowy potwierdziła, że zarówno w Trzcińsku-Zdroju, jak i w Angermünde, istnieją te same powiązania kulturalne, społeczne i gospodarcze, które można również przybliżyć w oddziaływaniu projektu.

Na sam koniec spotkania wspólnie przeszliśmy wokół miasta prezentując naszym partnerom dotychczas wykonane inwestycje ze środków UE oraz zwiedziliśmy wystawy w Izbie Pamięci. Złożyło się tak, że tym czasie w budynku byłego młyna prezentowana była wystawa prac malarskich i rzeźbiarskich zorganizowana przez Pana Ryszarda Til pod wyniosłą nazwą „Dolina Aniołów”. Pan Ryszard Til w krótkiej opowieści przeniósł wszystkich w świat sztuki.

Prezentacja koncepcji do pobrania >>KLIKNIJ<<

tekst - Piotr Radecki

Galeria zdjęć
Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00