Dziś jest poniedzialek 24 kwietnia 2017, dziś są imieniny: Grzegorza i Aleksandra

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
5744971
osób

Wyróżnienia

Narkotyki-dopalacze-zmora XXI wieku

dodano: 2017-04-12 15:28:25

              Współczesny świat oferuje młodzieży wiele niebezpiecznych pokus: narkotyki, alkohol  to droga która doprowadzić może do nieszczęścia. W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Trzcińsku od początku marca realizowany jest program wychowawcy Krzysztofa Bindasa i Pawła Dunowskiego pt. „Narkotyki-dopalacze-zmora XXI wieku”.

czytaj więcej »

Sprawni w zawodzie rywalizowali w Rowie i Trzcińsku – Zdroju.

dodano: 2017-04-12 15:03:10

W dniu 11 kwietnia br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju do rywalizacji przystąpiło niemal czterdziestu uczestników Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Szczecinie, którzy pretendowali o laur pierwszeństwa w II etapie wojewódzkich zmagań w ramach Konkursu „Sprawny w zawodzie – Bezpieczny w pracy 2017”.

 

czytaj więcej »

Strzeleckie przywitanie wiosny w Trzcińsku – Zdroju

dodano: 2017-03-23 07:35:18

Pierwszego dnia wiosny pogoda płatała nam figle. W dniu 21 marca 2017 roku  w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Trzcińsku Zdroju  w zamian rajdu pieszego odbył się profesjonalny konkurs strzelecki, realizowany w hali warsztatów szkolnych.

czytaj więcej »

Halowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej OHP CUP 2017 w Dębnie

dodano: 2017-03-07 14:20:30

W dniu 04.03.2017 r. odbył się w Dębnie Wojewódzki Halowy Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Szczecinie.  W turnieju wzięło udział 17 drużyn piłkarskich złożonych z 7 zawodników i ich opiekunów. W turnieju brały udział drużyny z Dębna, Trzebiatowa, Białogardu, Łobza, Barlinka, Szczecina, Mielenka, Wałcza, Szczecinka, Polic, Koszalina, Kołobrzegu, Stargardu, Rowu Trzcińska – Zdroju  oraz drużyna z Niemiec ze Schwerin.  Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie – Trzcińsku – Zdroju reprezentowali uczestnicy: Tomasz Glanert, Krystian Bącela, Bartosz Zieliński, Damian Korczala, Mateusz Lewandowski, Mariusz Grzymski, Kamil Wrzesiński  oraz  wychowawca - opiekun Mariusz Nyczaj.

czytaj więcej »

Zajęcia w świetlicy środowiskowej w Trzcińsku – Zdroju.

dodano: 2017-02-23 12:54:06

W dniu 13 lutego br. aktywnie rozpoczęliśmy pierwszy tydzień ferii zimowych na świetlicy środowiskowej Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Trzcińsku - Zdroju. Młodzież nie tylko odpoczywała ale również uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez wychowawcę Magdalenę Sikierską.

czytaj więcej »

Wsparcie policji w realizacji programu resocjalizacyjnego w Trzcińsku – Zdroju.

dodano: 2017-02-23 12:49:32

    31 stycznia 2017 roku w internacie w Trzcińsku Zdroju odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjalnej z sierżantem sztabowym Michałem Zaniewskim z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Przedstawiona prezentacja multimedialna w połączeniu z pogadanką była wsparciem w realizacji programu resocjalizacyjnego: „Dewiacja, anomia, przestępczość. Formy zapobiegania zachowań przestępczych wśród młodzieży gimnazjalnej”

czytaj więcej »

Nocna wyprawa fotograficzna w Trzcińsku – Zdroju

dodano: 2017-01-18 11:51:15

Późnym popołudniem grupa wychowanków z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Trzcińsku Zdroju udała się wraz z kierownikiem internatu Pawłem Dunowskim na wieczorne ,,łowy” fotograficzne do miasta. Przed wycieczka nasi uczestnicy zapoznali się z zasadami wykonywania zdjęć nocnych, budową aparatu oraz obejrzeli wspólnie z kierownikiem film o wykonywaniu fotografii nocnej.

czytaj więcej »

Wigilia w Trzcińsku – Zdroju

dodano: 2016-12-23 18:39:55

W dniu 21 grudnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w miejscowości Trzcińsko – Zdrój odbyła się druga tego wieczoru kolacja wigilijna, w której uczestniczyła młodzież tutejszego internatu oraz wychowankowie hufca dochodzącego. Przy blasku świec i dźwiękach przepięknych polskich kolęd trwała tradycyjna wieczerza. Oprócz kierownictwa i kadry opiekuńczo – wychowawczej i instruktorskiej naszego Ośrodka, wśród zaproszonych gości nie zabrakło burmistrza Miasta Trzcińsko Zdrój – Zbigniewa Kitlasa, księdza proboszcza tutejszej parafii rzymsko-katolickiej – Marka Piotrowskiego oraz dyrektora Gimnazjum dla Dorosłych w Trzcińsku – Zdroju Czesława Trautmana wraz z nauczycielami.

czytaj więcej »

Pomagajmy ptakom w zimie

dodano: 2016-12-23 18:37:01

Okres zimowy to trudy czas do przetrwania dla ptaków i dzikiej zwierzyny leśnej. Młodzieży Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku - Zdroju nie jest obojętny ich los zwierząt w tym trudnym okresie. Lokalizacja naszej placówki w terenie leśnym sprzyja licznej obecności ptactwa w bezpośrednim sąsiedztwie internatów i innych obiektów Ośrodka. Często widzimy, jak wygłodniałe sikorki, jemiołuszki, rudziki i inne ptaki szukają karmy w okolicach naszej kuchni. 

czytaj więcej »

Mikołajkowy turniej w FIFA

dodano: 2016-12-07 11:15:32

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku - Zdroju odbył się Mikołajkowy Turniej w grę FIFA 15 na konsolę XBOX 360. Był to pierwszy tego typu konkurs zrealizowany przy użyciu gry telewizyjnej. Pomysł na realizację takiego turnieju przedstawili uczestnicy na jednym ze spotkań koła sportowego jako alternatywę do zawodów w piłkę nożną na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że owa aura nie sprzyja już do spędzania czasu i do wysiłku fizycznego na zewnątrz.

czytaj więcej »

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju ze świątecznymi życzeniami u kombatantów.

dodano: 2016-12-06 14:36:18

W dniu 1 grudnia br. delegacja młodzieży z naszego Ośrodka spotkała się w Klubie Kombatanta w Myśliborzu z byłymi żołnierzami z terenu gminy Myślibórz. W spotkaniu udział wzięli m.in. Prezes Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych kpt. w stanie spoczynku Andrzej Cyprys, Prezes Związku Głównego ,,Dzieci Wojny’’ z siedzibą w Myśliborzu plut. Stanisław Gluza, st. sierż. Marian Jończyk - w czasie wojny przebywający w obozie dla dzieci w Łodzi, następnie skierowany do zniemczenia w rodzinie niemieckiej w okolicy Lipian.

czytaj więcej »

Andrzejki w OSiW OHP w Rowie- Trzcińsku Zdroju.

dodano: 2016-12-06 14:09:04

W dniu dzisiejszym, by tradycji stało się zadość, w naszym Ośrodku odbył się wieczór Andrzejkowy z wróżbami. Całość przygotowała  Rada Młodzieży Ośrodka. Prowadzącymi były dziewczyny przebrane za czarownice: Kurkus Paulina, Kłosowska Mirella i Michałek Nikola. Dziewczyny przedstawiły tradycję Andrzejek, a następnie zabrały się do wróżenia z papierowych serc z imionami, karteczek na których zostały  zapisane zawody, szpilek oraz z kubeczków, pod którymi ukryte zostały przedmioty przepowiadające przyszłość.

czytaj więcej »

Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego

dodano: 2016-12-06 14:06:24

30  listopada 2016 r w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Trzcińsku-Zdroju odbył się Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego połączony z poczęstunkiem napojami i słodyczami. W turnieju brali  udział wszyscy chętni uczestnicy z miejscowości Trzcińsko -Zdrój. Przez blisko dwie godziny młodzież rywalizowała grając ze sobą. Uczestnicy po krótkim przygotowaniu rozpoczęli rywalizację. Gra była zacięta i emocjonująca, każdy z zawodników dążył do upragnionego zwycięstwa. Niekwestionowanym mistrzem został niepokonany Paweł Biedrawa (III gimnazjum), drugie miejsce zajął Mikołaj Daniluk (II gimnazjum), zaś trzecia lokata przypadła Januszowi Borek (I ZSZ).

czytaj więcej »

Sami dla siebie

dodano: 2016-11-28 09:06:01

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju  młodzież pod opieką instruktorów praktycznej nauki zawodu rozpoczęła  prace remontowe w  internacie nr 1 w Rowie. Remont i malowanie rozpoczęliśmy od pokoi sypialnych. Uczestnicy przystąpili do pracy z bardzo dużym zaangażowaniem, gdyż parce wykonują dla samych siebie. Istotnym jest też to, że w ten sposób wychowankowie w czasie praktycznej nauki zawodu mogą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności praktyczne.

czytaj więcej »

Gra w Cymbergaja

dodano: 2016-11-28 09:03:40

W dniu 24.11.2016 w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku-Zdrju uczestnicy pomogli przewieźć do sali świetlicy środowiskowej nowo zakupiony stół do cymbergaja. Wraz z pomocą instruktora stolarstwa pana Ryszarda Płotkowskiego stół został profesjonalnie złożony. Instruktor udostępnił niezbędne narzędzia i nadzorował, aby wszystkie elementy znalazły się na swoim miejscu i zostały w sposób właściwy zamontowane.

czytaj więcej »

Być widocznym w OSiW OHP w Rowie-Trzcińsku Zdroju

dodano: 2016-11-28 09:00:44

Szybko zapadający zmierzch, mgły i opadające z drzew liście sprawiają, że panują teraz trudne warunki na drodze. Z  faktem tym powinni się liczyć wszyscy użytkownicy dróg, a w szczególności piesi, którzy najbardziej narażeni są na wypadki. W ramach projektu „Nie piję nie palę, nie biorę” dokonano zakupu opasek odblaskowych, dzięki którym młodzież będzie bardziej widoczna przez innych użytkowników dróg. Panujące warunki atmosferyczne i krótsze dni nie powinny być powodem by ograniczać aktywność fizyczną (np. spacerowanie, czy bieganie).  Nadal warto ją promować i rezygnować z niezdrowych uzależnień.

czytaj więcej »

Uroczystość odzyskania niepodległości przez Polskę w OSiW OHP w Rowie -Trzcińsku.

dodano: 2016-11-15 11:30:07

Dnia 7 listopada 2016 r. nasi uczestnicy pod opieką wychowawczyni pani Krystyny Wąs i nauczyciela historii pani Teresy Gnatek - zorganizowali uroczysty apel upamiętniający odzyskanie niepodległości przez  Polskę 11 listopada 1918 roku.

czytaj więcej »

Spotkanie młodzieży z OSiW OHP w Rowie-Trzcińsku z byłymi skazanymi

dodano: 2016-11-15 11:26:13

W dniu 08.11.2016 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie z inicjatywy duszpasterza ZWK OHP w Szczecinie, księdza Marcina Młodawskiego odbyło się spotkanie młodzieży tutejszego Ośrodka z byłymi skazanymi ze wspólnoty ,,Trzeźwość i modlitwa ARKA”. Spotkanie otworzył Prezes Fundacji – Instytutu św. Brata Alberta pan Leszek Podlewski. Tematem wiodącym spotkania było pytanie ,,Czy warto trafić do Zakładu Karnego?’’. Byli skazani w sposób interesujący opowiadali o swoich doświadczeniach życiowych, również o swoich konfliktach z prawem, które kończyły się kolejnymi pobytami w zakładach karnych. Bardzo obrazowo opisali oni swoje życie za kratami. Byli skazani przestrzegali młodzież o konsekwencjach popełniania czynów karalnych. Podczas spotkania młodzież zadawała gościom wiele pytań.

czytaj więcej »

XII Edycja Turnieju Siatkówki w OSIW Rów-Trzcińsko

dodano: 2016-10-27 13:48:43

23 października w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie – Trzcińsku zakończyła się XII edycja międzynarodowego Turnieju Siatkówki pod hasłem „SPORT łączy i wychowuje”  Projekt był realizowany ze środków Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Uczestniczyła w nim młodzież z Netzchaoten Müncheberg (wyjątkowo w bardzo małym składzie związanym z problemami organizacyjnymi), brzeskiego stowarzyszenia „Razem do sukcesu” oraz uczestnicy naszego Ośrodka. Dodatkowo w weekend podczas Turnieju dołączyły do nas zaprzyjaźnione drużyny Myślibora Myślibórz, Gminy i Młodzieży z Kozielic oraz Szkolnego Ośrodka Sportu w Pyrzycach.

czytaj więcej »

Trening strzelecki w OSiW w Rowie

dodano: 2016-10-27 13:45:52

W dniu 26.10.2016 w OSIW w Rowie po zakończeniu części teoretycznej wychowankowie rozpoczęli cykl treningów Koła strzeleckiego prowadzonego przez opiekuna p. Stanisława Tarnowskiego. Nasze Koło działa już od wielu lat i zawsze było wielu chętnych do udziału w jego zajęciach również wśród nowoprzyjętych.

Nowoprzyjęci wychowankowie z dużym zainteresowaniem zaangażowali się w naukę i doskonalenie umiejętności strzeleckich. Głównym celem zajęć jest zapoznanie wychowanków z podstawami posługiwania się pneumatyczną bronią strzelecką, zasadami bezpieczeństwa podczas zajęć oraz pogłębianie zainteresowań strzelectwem sportowym wychowanków w ramach spędzania czasu wolnego w internacie. 

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00