Dziś jest środa 24 lipca 2019, dziś są imieniny: Kingi i Krystyny

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
7608176
osób

Ogłoszenie

dodano: 2019-06-24 00:00:00

 

czytaj więcej »

Zawody Spławikowe Koła PZW

dodano: 2019-06-23 13:34:49

 

8 osób wzięło udział w zawodach spławikowych zorganizowanych na Jeziorze Miejskim w Trzcińsku-Zdroju przez Koło PZW nr.26. Rywalizacja na „Koziej Górce” trwała w godz. 8.00-12.00. W nagrodę pierwsza trójka otrzymała bony do sklepu wędkarskiego. Oto wyniki: 1 miejsce : Paweł Sarnecki -10.200 kg 2 miejsce: Witold Ceglarski – 8.460 kg 3 miejsce: Bogdan Denys – 8.300 kg 4 miejsce: Sarnecki Marcin – 8.270 kg 5 miejsce: Jan Filipowski – 7.760 kg 6 miejsce: Zbigniew Kauwa – 6.950 kg 7 miejsce: Janusz Woźniak – 5.850 kg 8 miejsce: Eugeniusz Szemiot – 2.430

czytaj więcej »

Michał Makuchowski z brązowym medalem

dodano: 2019-06-23 08:58:46

 

Michał Makuchowski (LUKS Krokus Góralice )w parze z Marią de Makay(ABRM Warszawa) zdobyli brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w grze mieszanej, które odbyły się w dniach 20-22.06 w Kędzierzynie Koźlu. W deblu chłopców- Michał z Kamilem Romanem (Sławno) zakończyli zawody na 5 miejscu. Brawo Michał!

czytaj więcej »

Plaża w Strzeszowie już otwarta

dodano: 2019-06-22 20:12:36

 

Od piątku 21 czerwca do soboty 31 sierpnia 2019 roku, trwać będzie sezon na strzeszowskim kąpielisku. W tym roku jak i w poprzednich latach, plażę będą zabezpieczać ratownicy z Oddziału Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gryfinie. W ramach świadczonych usług zatrudnionych zostało 3 ratowników w tym 1 koordynator. Kąpielisko jest wyposażone w sprzęt ratowniczy: łódź ratunkową, zestaw WOPR R1, deska ortopedyczna ze stabilizatorem, defibrylator, zestaw wopr tlen, wieża ratownicza, boje kąpieliskowe, brodzik dla dzieci. Ustawiony został 1 kontener socjalny oraz 2 toalety przenośne, które będą na bieżąco sprzątane. Zamontowano przebieralnie i podłączono prąd. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do korzystania z naszej plaży w sezonie i życzymy bezpiecznego użytkowania.

czytaj więcej »

Turniej Oldboys "Gramy dla Piotra"

dodano: 2019-06-22 18:16:35

 

Na trzcińskim Orliku odbył się dziś charytatywny Turniej Piłkarski Oldboys „Gramy dla Piotra”. W przyjaznej atmosferze rywalizowało ze sobą 5 drużyn. Całkowity dochód z opłat startowych, licytacji piłek i koszulek Pogoni Szczecin, a także grilla, ciasta i innych atrakcji, zostanie przeznaczony na rehabilitację naszego mieszkańca Piotrka Woźniaka. Organizatorami turnieju byli: "Trzcinki Pomagają", Jacek Limanówka i Tomasz Kwaśniewski.

czytaj więcej »

Trzcińska OSP z dofinansowaniem na zakup łodzi

dodano: 2019-06-22 17:49:46

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcińsku-Zdroju dzięki dofinansowaniu ze środków funduszy europejskich kupi nowoczesną łódź ratowniczą. Będzie to druga taka jednostka w Powiecie Gryfińskim. Umowę gwarantującą przekazanie dotacji podpisał w piątek 21 czerwca 2019 r. w Szczecińskim Urzędzie Marszałkowskim Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz prezes trzcińskiego OSP Piotr Kobusiak. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Bartłomiej Wróbel. Z całkowitej kwoty ponad 90 tyś. złotych, trzcińscy strażacy dostali aż 76.5 tyś, dofinansowania. Projekt. „Zakup nowej łodzi ratowniczej z wyposażeniem/na przyczepie dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcińsku-Zdroju” jest realizowany w ramach III Osi priorytetowej Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, Działanie 3.4 Adaptacja do zmian klimatu Typ 2.Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020.

czytaj więcej »

Koło PZW nr 26 posprzątało II stronę Jeziora Miejskiego

dodano: 2019-06-22 11:36:58

 

Ogromne brawa należą się wędkarzom społecznikom, którzy w sobotni poranek zebrali się na sprzątaniu drugiej stronie Jeziora Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju. Takiej akcji, zorganizowanej przez Koło PZW nr.26 i Burmistrza Bartłomieja Wróbla nie było od lat,więc było co robić. Efektem sprzątania była cała przyczepa śmieci. Zebrano dziesiątki worków pełnych puszek, butelek i plastików, które zalegały na brzegu naszego pięknego jeziora. Koło PZW składa podziękowania dla Janusza Pieroga za pomoc przy transporcie śmieci. Kolejna taka akcja przeprowadzona zostanie jesienią. 

czytaj więcej »

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Góralicach

dodano: 2019-06-22 10:25:39

 

19 czerwca na uroczystym apelu został podsumowany w Szkole Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach rok szkolny 2018/2019. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie,rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi i administracji oraz zaproszenia na tę uroczystość zastępca Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój pani Barbara Ignaczak. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor pan Ireneusz Nabywaniec oraz pani burmistrz Barbara Ignaczak, która wręczyła nagrodę za II miejsce w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju pt. „Posprzątaj po swoim psie” dla Macieja Juwy z klasy I szkoły podstawowej.

czytaj więcej »

Dystrybutory z workami na psie odchody pojawiły się w Trzcińsku

dodano: 2019-06-20 10:46:39

 

10 takich dystrybutorów z woreczkami na psie odchody zostało zainstalowanych w różnych punktach naszego miasteczka. Mają one pomóc właścicielom czworonogów w sprzątaniu po nich. Jak zapewnia Burmistrz Bartłomiej Wróbel pojemniki będą regularnie uzupełniane, tak by worków nie brakowało. Jeżeli to rozwiązanie się przyjmie, to takich dystrybutorów pojawi się w Trzcińsku więcej. Trzeba jednak pamiętać, ze sam dystrybutor nie załatwi problemu psich nieczystości. Właściciele psów muszą jeszcze chcieć sprzątać po swoich czworonogach. Bez zmiany świadomości i zrozumienia w końcu, że psia kupa należy do właściciela zwierzęcia, problem z odchodami zwierząt na trawnikach i chodnikach nie zniknie. Sprzątanie po psie to nie tylko kwestia utrzymania czystości i estetycznego wyglądu miejsc publicznych. Chodzi również o zdrowie innych ludzi oraz zwierząt. Odchody czworonogów mogą zawierać szkodliwe bakterie, takie jak pierwotniaki czy larwy licznych pasożytów. W tym wypadku szczególnie narażone są dzieci oraz inne psy. Larwy np. glisty albo tasiemca, mogą poprzez kontakt ze zwierzęcymi odchodami przedostać się do organizmu zdrowego dziecka czy innego zwierzęcia i spowodować chorobę pasożytniczą. Dbajmy zatem o nasze otoczenie i swoje zwierzęta. Sprzątanie po swoim piesku to część bycia świadomym opiekunem.

czytaj więcej »

Deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami można już składać przez Internet

dodano: 2019-06-19 15:06:57

 

Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju staje się coraz bardziej nowoczesny i dostosowuje się do szybko postępującej informatyzacji administracji publicznej. Od środy 19 czerwca 2019 r. każdy mieszkaniec naszej gminy, bez wychodzenia z domu, będzie mógł przez Internet złożyć E-Deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu nowych rozwiązań w Elektronicznym Biurze Obsługi Interesanta. Wystarczy kliknąć na ikonę EBOI na stronie internetowej Trzcińska (www.trzcinsko-zdroj.pl) i wybrać zakładkę ODPADY KOMUNALNE. Następnie trzeba wypełnić poszczególne rubryki i zaznaczyć czy jest to nowa deklaracja, czy też aktualizacja dotychczasowej wersji. Dostęp do składania tego wniosku przez Internet jest możliwy dla osób które posiadają już Profil Zaufany. Przypomnijmy iż, Profil Zaufany można założyć przez Internet, a potwierdzić go w swoim banku lub najbliższym Urzędzie Skarbowym. Jest to wygoda dla mieszkańców i oszczędność ich czasu. Cały proces kontaktu z Urzędem Miasta odbywać się będzie elektronicznie poprzez Internet. W najbliższym czasie kolejne sprawy będzie można załatwić bez wychodzenia z domu. Warto zatem wyrobić sobie bezpłatny Profil Zaufany, dzięki któremu będziemy mogli zalogować się na swoje konto i zdalnie załatwiać swoje sprawy urzędowe.

czytaj więcej »

Apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019

dodano: 2019-06-19 14:13:45

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju rozpoczęła o godz. 8.15 uroczysta msza św. Odprawiona przez ks. Pawła Błasiaka. O godz. 9.00 na placu apelowym zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście, wśród których byli Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój – p. Bartłomiej Wróbel, p. Tadeusz Trzópek, pielęgniarka szkolna – p. M. Wiśniewska, aby wspólnie uczestniczyć w uroczystości zakończenia roku szkolnego.Na wstępie głos zabrała p. dyrektor Violetta Papież, która powitała zebranych, podziękowała Wszystkim zaangażowanym za pomoc przy organizacji jubileuszu 50-lecia nadania szkole sztandaru oraz podsumowała pracę w mijającym roku szkolnym, gratulując ósmoklasistom dobrych wyników z egzaminu. Pani dyrektor podkreśliła, że efektem dobrej pracy szkoły były także wyniki klasyfikacji końcoworocznej: średnia ocen szkoły wyniosła 4,06; 43 uczniów z klas 1-3 i 41 uczniów z klas 4-8 otrzymało wyróżnienie za naukę.

czytaj więcej »

Siedziska z Pogoni Szczecin na trzcińskim stadionie

dodano: 2019-06-19 14:07:36

 

Dzięki staraniom Zarządu Klubu MKS Orzeł Trzcińsko-Zdrój, udało się pozyskać 100 sztuk siedzisk z remontowanego stadionu "Pogoni" Szczecin. Siedzenia zostaną zamontowane na trzcińskim obiekcie w trakcie przerwy między sezonami. Zakład Komunalny naprawi także popękane betony i przeprowadzi drobne prace konserwacyjno-naprawcze. Wszystko po to, aby trzciński „Orzeł” mógł przystąpić do nowego sezonu w lepszych warunkach.

czytaj więcej »

Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty

dodano: 2019-06-19 08:00:00

 

Znamy już wyniki tegorocznego Egzaminu Ósmoklasisty.

Średnie wyniki w Powiecie Gryfińskim: Język Polski – 57.53 %, Matematyka – 36.76%, Język Angielski – 52.00 %, Język Niemiecki – 37.54% 

Średnie wyniki w Gminie Trzcińsko-Zdrój:  Język Polski – 53.44 %, Matematyka – 28.64%, Język Angielski – 47.70 %, Język Niemiecki – 22.71% 

W poszczególnych szkołach naszej gminy osiągnięto następujące wyniki:

czytaj więcej »

Podsumowanie Roku Szkolnego 2018/2019 w SP Trzcińsko-Zdrój

dodano: 2019-06-19 07:50:00

 

18 czerwca 2019 r. w sali widowiskowej Trzcińskiego Centrum Kultury odbył się uroczysty apel podsumowujący pracę Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju w roku szkolnym 2018/2019. Były nagrody, dyplomy i podziękowania. Zgodnie z Zasadami Wewnątrzszkolnego Oceniania uczniowie otrzymali wyróżnienia za:

czytaj więcej »

Podpisanie umów z Programu "Społecznik"

dodano: 2019-06-19 07:45:00

 

24 czerwca (poniedziałek) w godz. 15.00 - 17.00 w Starostwie Powiatowym, ul. Sprzymierzonych 4 w Gryfinie i 25 czerwca (wtorek) w godz. 15.00 - 17.00 w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju odbędzie się podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi z terenu Powiatu Gryfińskiego, które otrzymały wsparcie w programie „Społecznik 2019-2021”. Zapraszamy przedstawicieli organów waszych organizacji zgodnie ze statutową/regulaminową reprezentacją (bez członków grup nieformalnych). Na podpisanie umowy proszę przywieźć następujące załączniki:

czytaj więcej »

Konkurs na plakat pt. "Posprzątaj po swoim psie" rozstrzygnięty

dodano: 2019-06-19 00:00:00

 

18 czerwca 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju komisja konkursowa w składzie: Renata Brzezińska, Tadeusz Mazur, Barbara Ignaczak dokonała oceny prac plastycznych, które napłynęły w konkursie na plakat pt.„Sprzątnij po swoim psie”, organizowany przez Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój. Łącznie  wzięło w nim udział  84 uczestników. Przy ocenie prac komisja konkursowa kierowała się następującymi kryteriami:zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność, pomysłowość, estetyka prac, oraz ogólne wrażenie artystyczne. W związku z dużą ilością prac, ich wysokim poziomem i różnorodnością, komisja postanowiła przyznać 6 równorzędnych wyróżnień dzieląc prace uczniów na II kategorie :

czytaj więcej »

HARMONOGRAM WYWOZU NIECZYSTOŚCI NA TERENIE GMINY TRZCIŃSKO-ZDRÓJ ZA OKRES: 01.07.2019 - 31.12.2019

dodano: 2019-06-18 08:48:26

HARMONOGRAM WYWOZU NIECZYSTOŚCI NA TERENIE GMINY TRZCIŃSKO-ZDRÓJ

ZA OKRES: 01.07.2019 - 31.12.2019

czytaj więcej »

Orliki i Sokoły na 5 miejscu w Ogólnopolskim Turnieju "Procam Cup"

dodano: 2019-06-17 14:59:06

 

Połączony zespół młodych piłkarzy trzcińskiego „Orła” z rocznika 2008 i ich rówieśników z AP „Sokół” Pyrzyce, zajął 5 miejsce w wielkim finale ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dla dzieci z małych miejscowości i wsi „Procam Cup 2019”.Zawody w których uczestniczyli zwycięscy eliminacji regionalnych odbyły się w niedzielę 16 czerwca w Kołobrzegu. Gratulacje.

czytaj więcej »

MPSZOK dziś nieczynny

dodano: 2019-06-17 11:34:25

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (MPSZOK) który znajduje się w Trzcińsku-Zdroju przy Alei Wolności (za blokami – na terenie przepompowni) będzie nieczynny. W zamian za to, odpady będzie można przywieść w najbliższą sobotę 22 czerwca od godz. 10.00 do 14.00. Za utrudnienia przepraszamy. Przypomnijmy, że w MPSZOK-u przyjmowane są bezpłatnie : - odpady komunalne gromadzone selektywnie (szkło, papier, tektura, tworzywa sztuczne, metale, bioodpady) - meble i inne odpady wielkogabarytowe, - gruz budowlany; - przeterminowane leki i opakowania po lekach; - chemikalia i opakowania po chemikaliach, w tym farby, rozpuszczalniki, oleje odpadowe, itp.; - zużyte baterie i akumulatory; - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; - odpady ulegające biodegradacji; - wszelkiego rodzaju lampy żarowe, halogenowe, świetlówki; - zużyte opony.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00