Dziś jest środa 22 stycznia 2020, dziś są imieniny: Anastazji

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8180548
osób

Onet podróże
Polskie Radio

Nowy regulamin korzystania z Parków Miejskich

dodano: 2019-12-23 10:02:26

Rada Miejska w Trzcińsku-Zdroju uchwałą NR XIV/91/2019 z dnia 29 listopada 2019 r. w przyjęła nowy regulamin korzystania z parków na terenie Gminy Trzcińsko-Zdrój, który obowiązywać będzie od stycznia 2020 roku. Poniżej prezentujemy jego treść.

czytaj więcej »

Ponad 15 tyś. zł uzbierane dla "Łobuziaków"!

dodano: 2019-12-23 08:48:03

 

Stowarzyszenie Fani Formy – które było głównym organizatorem III Charytatywnego Biegu Mikołajkowego dla Łobuziaków, poinformowało że podczas tego całego wydarzenia oraz wszystkich innych inicjatyw towarzyszących, udało się uzbierać kwotę 15 500,75 zł! Dzięki temu dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju wyjadą na wakacyjną wyprawę górską, która odbędzie się 2 lipca 2020 roku. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w te charytatywne przedsięwzięcie i za okazane serce oraz hojność. Już dziś zapraszamy Państwa na Charytatywnym Bieg Zajączka, który odbędzie się 13 kwietnia 2020 roku.

czytaj więcej »

Przedszkolaki ozdobiły gminną choinkę (GALERIA)

dodano: 2019-12-23 08:18:24

 

Trzcińskie przedszkolaki postanowiły upiększyć naszą gminą choinkę, która stoi na Rynku. W tym celu „Biedronki” i „Jeżyki” na zajęciach plastycznych przygotowały piękne, własnoręcznie malowane bombki ze sklejki. Każdy przedszkolak ozdobił według własnego uznania swoją ozdobę świąteczną i wspólnie razem z paniami nauczycielkami zawiesiły je na bożonarodzeniowym drzewku przed Ratuszem. W nagrodę każdy mały artysta otrzymał od Burmistrza słodycze.

czytaj więcej »

Hala sportowa odmalowana (Galeria)

dodano: 2019-12-23 08:10:36

 

Dobiega końca malowanie Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzcińsku-Zdroju. Praktycznie wszystkie pomieszczenia w tym gminnym obiekcie sportowym zostały odświeżone, przez co hala teraz prezentuje się całkiem inaczej. Nowe kolory zyskały hol, wszystkie korytarze, siłownia, sala konferencyjna i inne pomieszczenia biurowo-gospodarcze. Ostatnie malowanie tego obiektu miało miejsce ponad 5 lat temu. Systematycznie w kolejnych miesiącach nowego roku, następne gminne budynki będą odświeżane i modernizowane. Wszystko będzie zależało jednak od stanu finansów Gminy.

czytaj więcej »

Spotkanie w sprawie ASF i Ptasiej Grypy - 10.01.2020

dodano: 2019-12-20 14:43:26

 

W piątek 10 stycznia 2020 r. o godz. 12.00 w sali widowiskowej Trzcińskiego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, w sprawie potencjalnych zagrożeń wirusem ASF - czyli Afrykańskiego Pomoru Świń oraz Ptasiej Grypy . Zostaną przestawione najważniejsze fakty o ASF, w tym - jak rozpoznać zachorowanie na wirusa wśród świń. Mowa będzie również o strefach zagrożenia, jakie w związku z ASF są wprowadzane, środkach ostrożności i działalności służb weterynaryjnych z tym związanych. Warto przypomnieć, że ASF jest wirusową chorobą zakaźną i zaraźliwą dotyczącą wyłącznie świń i dzików. Wirus ASF jest niechorobotwórczy dla ludzi i innych gatunków zwierząt. Chore zwierzęta nie można wyleczyć z choroby. Jedyną metodą zwalczania choroby jest postępowanie administracyjne czyli zabicie i utylizacja chorych i podejrzanych o zachorowanie świń. Na spotkanie zapraszamy wszystkich rolników, koła łowieckie z terenu naszej gminy oraz osoby zainteresowane tym ważnym tematem.

czytaj więcej »

XV Sesja Rady Miejskiej (Galeria)

dodano: 2019-12-19 19:22:04

 

W czwartek 19 grudnia 2019 r. w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju. Podczas ostatniego w tym roku posiedzenia, radni jednogłośnie uchwalili budżetu gminy na rok 2020 oraz wieloletnią prognozę finansową. Burmistrz Bartłomiej Wróbel powitał wśród pracowników Urzędu Miejskiego nową Panią Sekretarz Anetę Dziedzic. O szczegółach podjętych uchwał poinformujemy Państwa niebawem.

czytaj więcej »

Życzenia od strażaków

dodano: 2019-12-19 08:51:15

 

czytaj więcej »

Palenie śmieci szkodzi!

dodano: 2019-12-18 10:27:01

 

Palenie śmieci w przydomowych piecach – ten proceder w sezonie grzewczym pogarsza jakość powietrza. Odpowiedzialność za taki stan ponoszą zwykli obywatele – najczęściej mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy w ramach oszczędności palą śmieci w piecach. Trują siebie i swoich sąsiadów. W Polsce rocznie średnio produkuje się 58 mln m3 odpadów komunalnych. Taka ilość powoduje, że niektórzy ze śmieci uczynili główny materiał opałowy, a do sezonu grzewczego przygotowują się cały rok pieczołowicie gromadząc wszelkie zużyte opakowania. Jak bardzo jest to rozpowszechniony proceder, świadczą wielkie chmury czarnego dymu nad całą Polską – czy to mała wieś, czy wielkie miasto, ogromna willa czy biedna chatynka. W niektórych miejscach dochodzi nawet do tego, że zwykłe wyjście na spacer staje się wręcz niemożliwe z powodu ogromnych ilości dymu i pyłu w powietrzu.

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 2019-12-18 09:55:03

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju informuje, że w związku z zapytaniem ofertowym na „ Dostawę posiłków do szkół dla dzieci i podopiecznych z terenu Gminy Trzcińsko – Zdrój" na które wpłynęły trzy ofert cenowe. Najkorzystniejszą ofertę cenową złożyła firma P.H.U. PRESTO Grzegorz Sołoducha ; ul. Poznańska 2; 74-200 Pyrzyce. Z wyżej wymienioną firmą zostanie podpisana umowa na przygotowanie i dostawę posiłków w roku 2020.

czytaj więcej »

100 lat Pani Katarzyny Kuchar (GALERIA)

dodano: 2019-12-17 15:17:45

 

Już nie stu, a dwustu lat życia - tyle trzeba życzyć na kolejnych urodzinach Pani Katarzynie Kuchar z Trzcińska-Zdroju. Sędziwa mieszkanka naszego miasta obchodziła dziś swoje setne urodziny. Z tej okazji z kwiatami, listem gratulacyjnym oraz życzeniami kolejnych lat w zdrowiu, Jubilatkę odwiedził Burmistrz Bartłomiej Wróbel oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marianna Kozik. Burmistrz przekazał list gratulacyjny od Premiera Mateusza Morawieckiego, a w imieniu samorządu gminnego życzył kolejnych lat w tak dobrej formie. Pani Katarzyna jest obecnie najstarszą mieszkanką Trzcińska-Zdroju. Życzymy zatem 200 lat!

czytaj więcej »

Rolniku, nie zapomnij o spisie zwierząt w twoim gospodarstwie

dodano: 2019-12-17 09:03:22

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom o dokonaniu corocznego spisu pogłowia zwierząt w gospodarstwie. Obowiązek wykonania ewidencji dotyczy posiadaczy świń, owiec oraz kóz. Ostateczny termin przeprowadzenia aktualnego spisu upływa dokładnie 12 miesięcy od daty dokonania spisu w roku poprzednim. Dla przykładu: jeśli spis wykonano 28 grudnia 2018 r., to kolejny musi być zrobiony najpóźniej do 28 grudnia 2019 r. Wynik spisu dotyczącego świń należy umieścić w księdze rejestracji oraz przekazać kierownikowi biura powiatowego Agencji za pomocą Portalu IRZ plus, można go również dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą w terminie 7 dni od dnia jego przeprowadzenia. Z kolei wynik spisu dotyczącego owiec i kóz należy umieścić wyłącznie w księdze rejestracji owiec i kóz. Nie dotyczy to rolników którzy zgłaszają wszystkie zdarzenia związane z tymi zwierzętami za pośrednictwem portalu IRZPlus . Obowiązek przekazywania spisu owiec i kóz do ARiMR wygasł.

czytaj więcej »

Postępowanie w przypadku znalezienia padłego dzika (ASF)

dodano: 2019-12-17 08:04:03

 

W zachodniej części Polski potwierdzono wystąpienie 26 przypadków ASF u dzików, w tym: 23 przypadki w województwie lubuskim, 2 przypadki w województwie dolnośląskim, 1 przypadek w województwie wielkopolskim. W związku z powyższym przypominamy o zasadach, których należy przestrzegać znajdując padłego dzika. Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują WYŁĄCZNIE ŚWINIE I DZIKI. Ludzie NIE SĄ wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej. Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach padłych dzików, dlatego powinny być one usuwane ze środowiska. Celem niniejszej akcji informacyjnej jest wsparcie działań zmierzających do eliminacji wirusa, poprzez usuwanie ze środowiska martwych dzików, potencjalnie zakażonych ASF. Ścisłe przestrzeganie poniższych zasad zminimalizuje ryzyko ewentualnego rozprzestrzenienia się choroby, w tym ryzyko wprowadzenia ASF do gospodarstw, w których utrzymywane są świnie.

ULOTKA DO POBRANIA

czytaj więcej »

III Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Łobuziaków (GALERIA)

dodano: 2019-12-16 12:51:13

 

W niedzielę 15 grudnia 2019 r. w parku koło Domu Pomocy Społecznej odbył się III Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Łobuziaków, na starcie którego stawiło się ponad 300 osób z całego województwa i miast ościennych. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszanie Sportowe „FANI FORMY, a współorganizatorami: Stowarzyszenie „Dom z Sercem” z Trzcińska-Zdroju, Powiat Gryfiński, Gmina Trzcińsko-Zdrój oraz Willa Endrofina MKM Magdalena Szymanowska. Dochód z całego wydarzenia zostanie przeznaczony na wakacyjną górską wyprawę rowerową w Beskid Sądecki połączoną z wypoczynkiem w pensjonacie Endorfina w Szczawniku dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Trzcińsku-Zdroju. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia i zapoznania się z oficjalnymi wynikami. O szczegółach biegu poinformujemy niebawem.

WYNIKI BIEGÓW

czytaj więcej »

Kiermasz Bożonarodzeniowy (GALERIA)

dodano: 2019-12-16 11:29:10

 

W sobotę 14 grudnia 2019 r. na Rynku Miejskim w Trzcińsku-Zdroju odbył się po raz pierwszy od wielu lat Kiermasz Bożonarodzeniowy. W 5 namiotach przygotowanych przez Trzcińskie Centrum Kultury swoje produkty wystawiły lokalne organizacje, instytucje oraz przedsiębiorcy. Program artystyczny przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku i grupy z TCK. I choć pogoda pokrzyżowała plany organizatorom, to widać potencjał w tego typu wydarzeniach. Zapewne Kiermasz Wielkanocny zostanie przygotowany na większa skalę. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.

czytaj więcej »

Afrykański pomór świń – najważniejsze informacje o ASF

dodano: 2019-12-16 09:00:34

Afrykański pomór świń (ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF w związku, z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Najczęstszym sposobem zakażenia zwierząt jest bezpośredni lub pośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi. W przypadku terenów o wysokim zagęszczeniu gospodarstw utrzymujących świnie, rozprzestrzenianie się wirusa między gospodarstwami jest stosunkowo łatwe za pośrednictwem osób odwiedzających gospodarstwo, jak również przez zakażoną paszę, wodę, wyposażenie oraz skarmianie zwierząt odpadami kuchennymi (zlewkami). Czynnikiem etiologicznym choroby jest wirus ASF. Na podkreślenie zasługuje znaczna oporność ASFV na działanie czynników środowiskowych (w zanieczyszczonych kojcach wirus może przeżyć około 1 m-c!). Spośród środków chemicznych najsilniej działa na zarazek 2% roztwór sody żrącej, działanie niszczące i dezynfekcyjne wykazują także detergenty, podchloryn sodu, aldehyd glutarowy, środki zasadowe, rozpuszczalniki lipidowe i Virkon S.

czytaj więcej »

HARMONOGRAM WYWOZU NIECZYSTOŚCI NA TERENIE GMINY TRZCIŃSKO-ZDRÓJ W 2020 ROKU

dodano: 2019-12-14 10:27:49

HARMONOGRAM WYWOZU NIECZYSTOŚCI NA TERENIE GMINY TRZCIŃSKO-ZDRÓJ

ZA OKRES: 01.01.2020 - 30.06.2020 

czytaj więcej »

III Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Łobuziaków - ZAPRASZAMY !

dodano: 2019-12-14 08:15:15

 

Już jutro 15 grudnia (niedziela) 2019 r. w Trzcińsku-Zdroju odbędzie się jedno z największych wydarzeń sportowych w naszej gminie. Na starcie III Charytatywnego Biegu Mikołajkowego dla Łobuziaków stawi się blisko 360 osób z całego województwa i miast ościennych. W tym roku biuro zawodów oraz start biegów znajduje się na terenie przed DOMEM POMOCY SPOŁECZNEJ w Trzcińsku-Zdroju przy ul. Aleja Róż 1. Poniżej przedstawiamy harmonogram biegu:

czytaj więcej »

XV Sesja Rady Miasta

dodano: 2019-12-13 10:54:59

 

Podaje się do wiadomości mieszkańców, że w czwartek 19 grudnia 2019 roku o godz. 14:00 w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju odbędzie się XV Sesja Rady Miejskiej. PORZĄDEK OBRAD:

czytaj więcej »

Nasi sportowcy najlepsi w Województwie (GALERIA)

dodano: 2019-12-13 10:39:19

 

10 grudnia 2019 w hali sportowej w Lipianach odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Badmintonie Drużynowym (rocznik 2007 i młodsi). Przybyło osiem drużyn dziewcząt (Bełczna, Goleniów, Lipiany, Rewal, Sianów, Stołeczna, Trzcińsko-Zdrój, Ustronie Morskie) i sześć drużyn chłopców (Bełczna, Goleniów, Lipiany, Rewal, Sianów, Ustronie Morskie) z naszego województwa. Utalentowani młodzi sportowcy przez wiele godzin w badmintonowych pojedynkach sprawdzali poziom swoich umiejętności. Drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej w Stołecznej (gm. Trzcińsko-Zdrój) w składzie: Karolina Kozak i Maja Stańczyk zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyń województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2019/2020. Ogromne brawa i gratulacje dla dziewcząt za ambitną postawę na boisku, duże umiejętności i wiarę w zwycięstwo. W grupie chłopców zwyciężyła drużyna z Bełcznej.

czytaj więcej »

Uczniowie SP Trzcińsko nagrodzeni (GALERIA)

dodano: 2019-12-13 10:04:55

 

Uczniowie trzcińskiej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego: Kinga Jarosińska, Kacper Koster, Fabian Kiciński i Zuzanna Kujawa zdobyli I miejsce w konkursie na słuchowisko radiowe „Nadstaw uszko. Tu Moniuszko!”. Brawa dla naszej zdolnej młodzieży i ich instruktorki Elżbiety Moski. Słuchowisko można odsłuchać klikając TUTAJ.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00