Dziś jest sobota 24 sierpnia 2019, dziś są imieniny: Jerzego i Bartłomieja

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
7691330
osób

W Niedzielę wybory do Izby Rolniczej

dodano: 2019-07-24 14:22:12

 

W najbliższą niedzielę 28 lipca 2019 r . w godz. od 8.00 do 18.00 w lokalu wyborczym w Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzcińsku Zdroju przy ul. Cmentarnej 12 odbędą się wybory do Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Komisja Okręgowa Nr 8/ Grn informuje, że zostali zarejestrowani następujący kandydaci: Kozak Jan - Piaseczno, Łyczko Władysław - Rosnowo, Szumiło Dariusz - Dobropole. Zgodnie z przepisami czynne prawo wyborcze w wyborach do walnego zgromadzenia izby, czyli możliwość głosowania na poszczególnych kandydatów, mają wszyscy członkowie danej izby. Na mocy ustawy, są nimi wszystkie osoby będące podatnikami podatku rolnego i w posiadaniu gospodarstwa rolnego o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha lub 1 ha przeliczeniowy lub podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych, o ile w tych spółdzielniach posiadają wkłady gruntowe.

czytaj więcej »

Działka po byłej I plaży w Strzeszowie na sprzedaż

dodano: 2019-07-24 11:01:48

 

Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki gruntowej, niezabudowanej, położonej w Strzeszowie gm. Trzcińsko-Zdrój, opisanej w księdze wieczystej nr SZ1Y/00038849/4 i oznaczonej nr działki gruntu 265 o powierzchni 4.097 m2 obręb Strzeszów gm. Trzcińsko-Zdrój, powiat gryfiński, województwo zachodniopomorskie. Działka gruntowa Nr 265 położona jest w obr. Strzeszów gm. Trzcińsko-Zdrój w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Strzeszowskiego, terenów rolnych i działek rekreacyjnych m. Strzeszów. Działka jest nieogrodzona.

czytaj więcej »

Pierwszy sparing Orła

dodano: 2019-07-23 12:28:09

 

Miejski Klub Sportowy „Orzeł” Trzcińsko-Zdrój w swoim pierwszym meczu sparingowym w okresie przygotowań do sezonu 2019/2020, wygrał na własnym stadionie z „Iskrą” Banie 5:4. Bramki dla Orła zdobyli: Karol Lizurej, Jakub Janusz, Czarek Zerka, Mateusz Mikuć oraz Bartek Mikuć. „Orły” wystąpili w następującym składzie: Szyszko, Sarnecki, Woźniewski, Komarnicki, Mikuć. M, Janusz, Wojciechowski, Gembiak, Mikuć. B, Zerka, Lizurej oraz Przewłocki. Następny swój mecz kontrolny MKS rozegra w sobotę 27 lipca w Moryniu o godz.17.00 i 3 sierpnia z Lubanowem.

czytaj więcej »

Nowy sprzęt na siłowni

dodano: 2019-07-23 11:30:26

 

Siłownia znajdująca się na Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzcińsku-Zdroju, wzbogaciła swoją ofertę o nowe urządzenie do ćwiczeń. Ze środków własnych zakupiono: wyciąg treningowy dolny i górny, regulowane poręcze do ćwiczeń mięśni brzucha, podpory pod sztangę, stojak na hantle, uchwyty do pompek push-up, hantle.  Są to pierwsze zakupy nowego sprzętu (poza wyminą bieżni w 2012 roku ) do siłowni od momentu jej otwarcia w roku 2005. Sprzęt który obecnie tam się znajduje, jest już mocno wyeksploatowany i nadaje się do wymiany. Jak zapewnił Burmistrz Bartłomiej Wróbel, wraz z poprawą sytuacji finansowej naszej gminy, oferta sportowa siłowni oraz hali widowiskowo-sportowej będzie systematycznie wzbogacana.

czytaj więcej »

Terminarz rundy jesiennej piłkarskiej A -klasy sezonu 2019/2020

dodano: 2019-07-23 08:37:24

 

Terminarz rundy jesiennej piłkarskiej A -klasy sezonu 2019/2020
1 kolejka
25-08 Piast Piaseczno - GKS Golenice
25-08 Zieloni Zielin - Orzeł Trzcińsko-Zdrój
2 kolejka
01-09 Witniczanka Witnica - Piast Piaseczno
Orzeł Trzcińsko-Zdrój - pauza
3 kolejka
08-09 Orzeł Trzcińsko-Zdrój - Myśla Dargomyśl
Piast Piaseczno - pauza

czytaj więcej »

"Dzikie" wysypisko śmieci w Strzeszowie

dodano: 2019-07-22 11:57:16

 

Kolejne „dzikie wysypisko” śmieci odkryto tuż obok chodnika przy wjeździe do Strzeszowa. To już drugi taki przypadek w tej miejscowości, kiedy to nierozważni ludzie pozbywają się w ten haniebny sposób swoich śmieci. Fakt takiego porzucania odpadów tym bardziej bulwersuje i zastanawia, że każdy mieszkaniec gminy jest objęty tak zwanym “podatkiem śmieciowym” i w ramach tej opłaty może oddać odpady komunalne bezpośrednio sprzed nieruchomości lub do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i ryzyka. Miejsce, gdzie podrzucono odpady, znajduje się zaledwie 3000 m. od PSZOK, prowadzonego dla mieszkańców naszej gminy. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne.

czytaj więcej »

Internetowy Serwis Kąpieliskowy

dodano: 2019-07-22 10:26:05

 

Czystość wody w dowolnym kąpielisku w całej Polsce można sprawdzić on-line. Wszystko to za sprawą internetowego Serwisu Kąpielisk uruchomionego przez Główny Inspektorat Sanitarny. Na interaktywnej mapie serwisu: https://sk.gis.gov.pl/ zaznaczone są wszystkie oficjalnie działające kąpieliska. Po wybraniu odpowiedniej plaży na mapie Polski, wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk, to jest takich, których sezon kąpielowy już się rozpoczął, będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane, o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem jego. W przypadku kąpieliska jeszcze nieaktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu. Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi badanie wody przed otwarciem sezonu kąpielowego danego kąpieliska, a następnie nie mniej niż trzy razy w sezonie, w okresie jego funkcjonowania, tak aby przerwa między badaniami nie przekraczała miesiąca. Wyniki ostatniego badania wody przeprowadzonego 12 lipca w Strzeszowie są pozytywne. Kolejna kontrola odbędzie się 5 sierpnia.

czytaj więcej »

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrz Chojny

dodano: 2019-07-22 08:07:50

 

W niedzielę 21 lipca na Jeziorze Miejskim w Trzcińsku-Zdroju odbyły się zawody spławikowe o Puchar Burmistrz Chojny Barbary Raweckiej. W rywalizacji wzięło udział 24 wędkarzy. Pierwsze miejsce zajął Bielawski Bogdan (7.791 kg), drugie Jakowicki Tadeusz (7.405 kg) a trzecie Grabarczyk Tadeusz (6.677 kg). Największą rybę złapał Woźniak Janusz ( sum -0.959 kg). Organizatorem zawodów było Koło Rurzyca Chojna. Wszyscy zawodnicy otrzymali bony na sprzęt.

czytaj więcej »

50-lecie pożycia małżeńskiego

dodano: 2019-07-19 18:07:14

 

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: i tych rodzinnych i materialnych, a często i zdrowotnych. Jednak, jak widać: jest to możliwe…To wielki dar od Boga i losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem 50 lat. Żywym tego dowodem byli Jubilaci, którzy 19 lipca 2019 roku w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju świętowali swoje „Złote Gody”. Przed kierownikiem USC, w obecności świadków – 50 lat temu złożyli Oni oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński, wypowiadając słowa przysięgi składanej przez młode pary do dziś, a mianowicie: „Świadomi prawi obowiązków, wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczamy, że wstępujemy w związek małżeński i przyrzekamy uczynić wszystko, aby małżeństwo nasze było zgodne szczęśliwe i trwałe.” Po upływie 50 lat – spotkali się ponownie. W gronie Szanowanych Jubilatów znaleźli się Państwo: - Helena i Jan Durowie ze Stołecznej - Emilia i Zbigniew Kościelni z Góralic - Maria i Tadeusz Kwaśniewscy z Trzcińska-Zdroju - Janina i Roman Cieślarowie ze Stołecznej

czytaj więcej »

Akcja Lasów Państwowych i Gminy Trzcińsko-Zdrój „Jedno drzewo – jedno dziecko”

dodano: 2019-07-19 17:05:47

 

W piątek 19 lipca 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju, podpisano list intencyjny w sprawie współpracy pomiędzy Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinie, a Gminą Trzcińsko-Zdrój. Jej celem będzie kształtowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa, promowanie właściwych zachowań prośrodowiskowych oraz pogłębianie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej wielofunkcyjnej, zrównoważonej gospodarki leśnej. Na mocy porozumienia, strony deklarują wspólny udział w pilotażowej akcji „Jedno drzewo – jedno dziecko”, którą rozpoczęli leśnicy ze szczecińskiej dyrekcji Lasów Państwowych. W jej ramach, na terenie Parku Jordanowskiego w Trzcińsku-Zdroju mieszkańcy naszej gminy którym urodziło się dziecko w terminie od stycznia do sierpnia 2019 r., będą mogli posadzić tak zwane „drzewa pamięci”. Dęby z odpowiednią tabliczką na której będzie widniało imię i nazwisko dziecka, będą nasadzane na przełomie września i października tego roku. O szczegółach całej akcji, poinformujemy w późniejszym terminie. List intencyjny podpisali Burmistrz Bartłomiej Wróbel, Andrzej Szelążek – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie oraz Krzysztof Sielecki – Z-ca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej.

czytaj więcej »

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Chojny

dodano: 2019-07-19 08:38:03

 

W najbliższą niedzielę 21 lipca 2019 r. na Jeziorze Miejskim w Trzcińsku-Zdroju odbędą się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrz Chojny . Zbiórka o godz.7.00 na promenadzie, start zawodów o godz. 8.30.

czytaj więcej »

Stop wypalaniu traw!

dodano: 2019-07-19 00:00:00

 

W ostatnich dniach Ochotnicza Straż Pożarna z terenu naszej gminy, kilkakrotnie wyjeżdżała do pożarów traw, pól i nieużytków. Panująca od dłuższego czasu susza sprawiła, iż gleba jest bardzo sucha, a co za tym idzie, w każdej chwili na skutek nieuwagi lub ludzkiej głupoty może dość do tragedii. W dalszym ciągu pomimo wielu apeli w mediach mamy doczynienia z nielegalnym wypalaniem traw. A przecież wypalanie traw zabija – od lat alarmują o tym strażacy, naukowcy i ekolodzy.  Osoby wypalające trawy nie zdają sobie sprawy, że może to doprowadzić do gwałtownego pożaru, który przenosi się na lasy, zabudowania mieszkalne i gospodarcze. Wielokrotnie słyszymy, niestety, także o śmiertelnych ofiarach wypalania traw. Ogień zabija również cały świat zwierzęcy i roślinny. W płomieniach giną organizmy glebowe, takie jak dżdżownice, które niezwykle efektywnie poprawiają strukturę i właściwości fizyczne gleb. Giną także owady zapylające kwiaty, co w konsekwencji obniża wielkość plonów.

czytaj więcej »

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

dodano: 2019-07-18 11:52:53

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego dostępny jest wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy. Szczegóły można zobaczyć klikając TUTAJ

czytaj więcej »

Szkoła Podstawowa w Góralicach przejdzie termomodernizację

dodano: 2019-07-18 11:17:32

 

Gminie Trzcińsko-Zdrój przyznano aż 1.8 mln zł dofinansowania na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Góralicach. W środę, 17 lipca br. w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie umowę w tej sprawie podpisali Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój Bartłomiej Wróbel oraz Skarbnik Czesława Trautman. Gmina oszacowała całkowity koszt projektu na ok. 2,6 mln zł, a koszty kwalifikowane to 1,8 mln zł. Ostateczna kwota wartości inwestycji będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu przetargów. Zaplanowane przedsięwzięcie polega na ociepleniu budynku szkoły poprzez wykonanie nowego pokrycia stropodachu wraz z izolacją termiczną, wymianie rynien i rur spustowych oraz remoncie instalacji centralnego ogrzewania. Zmieni się też elewacja. Prace prowadzone będą etapami przez 3 kolejne lata.

czytaj więcej »

Dzień Gogolic 27.09.2019 r.

dodano: 2019-07-17 09:38:54

 

Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców naszej gminy na Festyn Rodzinny „Dzień Gogolic”, który odbędzie się w sobotę 27 lipca 2019 r. od godz. 13.00, na boisku sportowym przy placu zabaw w Gogolicach. W programie: turniej piłki nożnej o puchar sołtysa, konkursy i zabawy dla dzieci, dmuchany zamek, dobrze zaopatrzony bufet, pokaz średniowiecznych rycerzy, występ zespołu „Borowiny” oraz zabawa taneczna do białego rana.

czytaj więcej »

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

dodano: 2019-07-17 08:20:52

 

Policja prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęconą bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami tej kampanii. Podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą:

czytaj więcej »

Rolnicy i przedsiębiorcy mogą składać wnioski o usuwanie azbestu

dodano: 2019-07-15 14:25:57

 

Rolnicy prowadzący działalność gospodarczą oraz przedsiębiorcy z gminy Trzcińsko-Zdrój mogą składać wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest w 2019 r. Wnioski na formularzu „Wniosek o dofinansowanie zadania polegającego na usuwaniu azbestu na rok 2019” wraz z wymaganymi załącznikami, można składać bezpośrednio w Biurze WFOŚiGW w Szczecinie, w terminie do dnia 28.09.2019 r. lub do wyczerpania środków. Będą one przyjmowane w systemie ciągłym do wyczerpania środków. W momencie wyczerpania alokacji, Fundusz poinformuje na swojej stronie internetowej o wstrzymaniu naboru. Wnioskowana kwota dotacji nie może przekroczyć 30.000,00 zł. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: Biuro Szczecin – 91 486 15 56 wew. 134, Biuro Koszalin – 94 346 72 00 wew. 215

Załączniki do pobrania na STRONIE FUNDUSZU - kliknij TUTAJ

czytaj więcej »

Trwa remont tarasów w Domu Pomocy Społecznej

dodano: 2019-07-15 09:48:32

 

W Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju trwa remont tarasów ich zabytkowego budynku. Projekt pod nazwą "Ukazanie elementów budownictwa uzdrowiskowego poprzez odrestaurowanie unikatowych elementów budynku dawnego uzdrowiska w Trzcińsku - Zdroju" realizuje wyłoniona spośród złożonych ofert firma Pana Stanisława Rosołka z Trzcińska – Zdroju. Inwestycja ta została dofinansowana w kwocie ponad 57 tys. zł przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, co stanowiło 95% kwoty planowanej do realizacji projektu. (źródło LGD LP)

czytaj więcej »

Wieża widokowa sercem turystyki w Góralicach!

dodano: 2019-07-15 08:37:24

 

Od połowy lipca br. można bezpłatnie skorzystać z nowej atrakcji turystycznej na mapie obszaru LGD Lider Pojezierza – powstała wieża widokowa. W miejscowości Góralice została wyremontowana i zagospodarowana na ten cel wieża zabytkowego kościoła parafialnego. Wnętrze wieży zostało wyremontowane, odtworzono drewnianą klatkę schodową, wyeksponowano detale ceglane i kamienne. Wewnątrz wieży znajdują się dzwony i resztki mechanizmu zegara. Jeden z dzwonów waży blisko 1 tonę i jest zawieszony na unikalnym drewnianym łożu. Blasku z daleka dodaje odnowiona elewacja ceglana wieży zegarowej. Na turystów czeka jeszcze jedna atrakcja – na placu kościelnym została ustawiona wystawa edukacyjna poświęcona historii i technice budowy kościołów kamiennych. Opisane zostały kościoły z 13 gmin wchodzących w skład stowarzyszenia Lider Pojezierza. Informacje zaprezentowane zostały w sposób bardzo przejrzysty, przedstawiają cechy unikatowe budowli, głównie elementy kamienne, ryglowe, zapomniane.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00