Dziś jest piątek 04 grudnia 2020, dziś są imieniny: Barbary i Piotra

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
9458560
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Bezpłatna pomoc prawna

dodano: 2020-11-02 09:27:19

 

(foto: plakat Darmowa pomoc prawna - zasady udzielania pomocy w artykule)

Nie jesteś w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej? Masz problem prawny, związany z prawem pracy, przygotowaniem do rozpoczęcia działalności gospodarczej, dotyczący spraw rodzinnych, cywilnych, karnych, administracyjnych, ubezpieczenia społecznego, podatkowych? Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej. Zadzwoń: 91 351 6788 lub 91 404 5000 wew. 213 lub napisz: darmowapomoc@gryfino.powiat.pl

czytaj więcej »

Konkurs „Koło ARiMR – w sercu wsi”

dodano: 2020-11-02 09:19:37

 

(Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Koło ARiMR – w sercu wsi” - plakat konkursowy - szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w artykule)

Konkurs „Koło ARiMR – w sercu wsi” ma na celu spopularyzowanie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności wiejskich; promocję wsparcia dla KGW z budżetu państwa i efektów udzielanej pomocy finansowej oraz zachęcenie do tworzenia nowych organizacji i rejestracji ich w Krajowym Rejestrze KGW. Zasady są proste: wystarczy nagrać krótki film pokazujący, co można zrobić za otrzymane pieniądze!

czytaj więcej »

Remont elewacji remizy OSP Strzeszów

dodano: 2020-11-02 09:12:29

 

foto: członkiem OSP podczas prac remontowych)

Rozpoczął się remont elewacji remizy OSP w Strzeszowie. Strażacy wykonują te prace społecznie, a materiał budowlany został zakupiony ze środków budżetu gminy, sponsorów oraz wkładu własnego OSP. Jak zapewnił Burmistrz Gmina w pierwszej kolejności wspierać będzie te organizacje, które aktywnie działają, pozyskują środki z funduszy zewnętrznych oraz wykonują część swoich pracy społecznie, w ramach integracji miejscowości. Przypomnijmy, iż OSP Strzeszów pozyskało ostatnio 4 tyś zł z programu Społecznik, w ramach którego zostaną zakupione czujki czadu dla wszystkich domostw miejscowości oraz paczki dla wszystkich dzieci ze Strzeszowa z okazji Mikołajek. 

czytaj więcej »

Wszystkich Świętych

dodano: 2020-11-02 08:53:43

W tym roku z powodu ograniczeń wynikających z pandemią Koronowirusa, nie mogliśmy odwiedzić naszych bliskich zmarłych na cmentarzach. Decyzją władz krajowych wszystkie nekropolie były zamknięte. Zapraszamy do obejrzenia archiwalnego filmiku ze zdjęciami z naszego cmentarza Komunalnego w Trzcińsku.

czytaj więcej »

Ks. Janusz Mieszkowski - tymczasowym Proboszczem trzcińskiej Parafii

dodano: 2020-11-02 08:46:27

 

(foto: ks. Janusz Mieszkowski)

Do czasu wyznaczenia przez ks. Abp Andrzeja Dzięgę nowego proboszcza, administratorem naszej Parafii został mianowany ks. Janusz Mieszkowski – Proboszcz Parafii Św. Trójcy w Chojnie

czytaj więcej »

Ostatnie pożegnanie Ks. Proboszcza Marka Piotrowskiego (GALERIA)

dodano: 2020-11-02 08:25:15

 

(foto: Msza Św.za ks.Proboszcza)

W piątek 30 października o godz. 19.00 w kościele Parafialnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku- Zdroju odbyła się Msza Święta za spokój duszy ks. Proboszcza kan. Marka Piotrowskiego. Naszego Proboszcza żegnali duchowni, grupy parafialne, władze miasta oraz wierni. Uroczystości przewodniczył JE Biskup Henryk Wejman. Dzień później w sobotę 31 X 2020 z powodu reżimu sanitarnego spowodowanego pandemią COVID-19 oraz mając na względzie wolę rodziny, Msza św. pogrzebowa odbyła się wyłącznie dla najbliższej rodziny. Ks. Proboszcz kan. Marek Piotrowski został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Trzcińsku Zdroju tuż obok mogił poległych żołnierzy.

czytaj więcej »

"Świadkowie historii - ocalić od zapomnienia " - nowa wystawa w Izbie Pamięci"

dodano: 2020-11-02 08:19:50

Świat się ostatnio bardzo zmienił. Nie zmieniło się jednak nasze podejście do odkrywania i krzewienia historii miasta i regionu. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Trzcińskiej wspólnie z TCK, UM i Biblioteką przygotowało nową wystawę czasową "Świadkowie historii”, która dostępna będzie dla Państwa w Izbie Pamięci. Jej otwarcie i możliwość zwiedzania zaplanowano na 31.10-1.11, jednak ze względów na nowe obostrzenia epidemiologiczne nałożone na nas przez władze państwowe, możliwość osobistego jej zobaczenia zostaje odwołana. Jest to podyktowane troską o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie. Na pewno, jeśli sytuacja epidemiologiczna się poprawi otworzymy dla Was drzwi naszego lokalnego muzeum. Póki co zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu opowiadającego o wyjątkowych osobach związanych z naszą gminą. Zarząd SMZT

czytaj więcej »

Ostatnie pożegnanie ks. Proboszcza Marka Piotrowskiego

dodano: 2020-10-30 13:00:08

Dziś (tj. 30.10) o godz. 19.00 w kościele Parafialnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku- Zdroju odbędzie się Msza Święta za spokój duszy ks. Proboszcza kan. Marka Piotrowskiego. Uroczystości przewodniczyć będzie JE Biskup Henryk Wejman. W Sobotę 31 X 2020 z powodu reżimu sanitarnego spowodowanego pandemią COVID-19 oraz mając na względzie wolę rodziny, Msza św. pogrzebowa wyłącznie dla najbliższej rodziny. Ks. Proboszcz kan. Marek Piotrowski zostanie pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Trzcińsku Zdroju tuż obok mogił poległych żołnierzy. Stacja przy grobie w sobotę o godz. 12.00. Rodzina dziękuję za modlitwę i zrozumienie oraz prosi o nie przynoszenie kwiatów. Ceremonia ma być skromna i ograniczona do minimum. W związku z rygorami sanitarnymi w piątkowej Mszy może uczestniczyć max 55 osób. Prosimy o zakrywanie twarzy, dezynfekcję rąk po wejściu oraz zachowanie dystansu – min. 1,5 m. Dla wszystkich tych którzy nie będą mogli uczestniczyć w ostatniej drodze naszego kapłana, na naszym profilu przeprowadzimy transmisję na żywo, a retransmisja dostępna będzie w sobotę.

czytaj więcej »

KOMUNIKAT BURMISTRZA W SPRAWIE OBSŁUGI PETENTÓW URZĘDU MIEJSKIEGO

dodano: 2020-10-29 09:00:57

 

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na Koronowirusa, w trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników, przypominamy o kilku istotnych zasadach bezpieczeństwa sanitarnego podczas wizyty w Urzędzie Miejskim:

  • do urzędu przychodzimy pojedynczo bez osób towarzyszących (chyba że sprawa wymaga obecności innych osób).
  • do budynku wchodzimy w masce lub zakrywamy częścią ubioru usta i nos,
  • po wejściu prosimy o dezynfekcję rąk - automatyczne podajniki płynu znajdują się tuż przy drzwiach (wystarczy przyłożyć ręce – nie trzeba nic przyciskać),
  • po wejściu do Urzędu (boczne drzwi) zalecamy zmierzyć sobie temperaturę za pomocą bezdotykowej stacji pomiaru ciepłoty ciała, która znajduje się przy drzwiach.
  • ograniczona zostaje możliwość swobodnego przemieszczania się petentów po budynku Urzędu. Wszystkie sprawy będą załatwiane przez pracowników merytorycznych, w tymczasowym biurze podawczym które znajduje się na parterze budynku Ratusza.
  • po wejściu do budynku prosimy o zachowanie dystansu 1,5 m odległości od siebie,

Mieszkańcy mogą swoje sprawy załatwiać w stałych godzinach pracy – poniedziałek – czwartek od 7.30 do 15.30 oraz w piątek od 7.00 do 15.00 Pamiętajmy że wiele spraw urzędowych załatwimy za pomocą profilu zaufanego na stronie gov.pl - zachęcamy do kontaktu telefonicznego 091 4148 001, fax 91 414 81 03 poprzez e-miał um@trzcinsko-zdroj.pl, e-puap /9db4g3qs4k/SkrytkaESP.

  • osoby, które nie chcą wchodzić do wewnątrz mogą zostawić swoje podania, wypełnione druki i formularze w skrzynce pocztowej która znajduje się na drzwiach głównych,
  • najpotrzebniejsze druki można znaleźć na stronie BIP UM (www.trzcinsko-zdroj.pl) lub pobrać na parterze placówki w tymczasowym biurze podawczym.
  • powstrzymajmy się od wizyty w Urzędzie, jeżeli występują objawy gorączki, bólu gardła, przeziębienia.

Burmistrz Bartłomiej Wróbel

czytaj więcej »

Zasady bezpieczeństwa i informacje - Cmentarz Komunalny

dodano: 2020-10-28 14:30:41

Zbliża się okres, w którym licznie odwiedzimy nasze cmentarze. W związku z trwającym stanem pandemii przypominamy o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa sanitarnego:
- należy utrzymywać odstęp min. 1,5 m pomiędzy osobami odwiedzającymi cmentarz.
- niewskazane jest gromadzenie się w grupach powyżej 5 osób (oprócz osób z tej samej rodziny)
- prace porządkowe przy grobach jak i czas pobytu powinny być ograniczone do niezbędnego minimum.
- nie odbędzie się polowa Msza Św. 1 listopada na Cmentarzu Komunalnym w Trzcińsku-Zdroju.
- wskazane jest rozłożyć wizytę na cmentarzach na cały listopad. Specjalny dekret w tej sprawie wydał Biskup Szczecińsko-Kamieński w który podkreśla się, że najważniejsze jest bezpieczeństwo wiernych. Wg zapisów tego dekretu przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.
-Pamiętajmy też o bezpieczeństwie na drogach w okolicy cmentarza. Uważajmy na pieszych, przechodzące przez pasy dzieci i osoby starsze, a swoje auta parkujmy w bezpiecznym miejscu, nie blokując przejazdu.
-Przypominamy iż w Internecie funkcjonuje cyfrowa ewidencja naszego cmentarza. Pod adresem https://trzcinskozdroj.grobonet.com/ można odnaleźć groby swoich bliskich w bazie osób pochowanych oraz zlokalizować ich grób na dokładnej mapie cmentarza. Wyniki poszukiwań można wydrukować lub zapisać na komputerze. System umożliwia ponadto zdalne zlecenie opłacenia miejsca na cmentarzu. Można także zapalić wirtualnego znicza!
-W okresie poprzedzającym Wszystkich Świętych na nekropoliach Zakład Komunalny prowadzi intensywne prace porządkowo-remontowe.
-Zwiększono częstotliwość wywozu odpadów.
- Na cmentarzach w Trzcińsku, Góralicach oraz Piasecznie na okres świąt ustawiono przenośne toalety.

czytaj więcej »

Kondolencje

dodano: 2020-10-28 12:07:46

 

czytaj więcej »

Zmarł ks. Marek Piotrowski

dodano: 2020-10-28 11:32:49

 

(foto:ks.Proboszcz Marek Piotrowski)

Z ogromnym żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że w wieku 60-ciu lat w szczecińskim szpitalu, zmarł ks. Kanonik mgr Marek Piotrowski, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju. W kapłaństwie służył Bogu i ludziom 35 lat. W naszej parafii swoją posługę pełnił od 2011 roku. Zapamiętamy go jak dobrego, życzliwego i kochającego Boga kapłana. Rodzinie zmarłego, najbliższym składamy wyrazy współczucia i szczere kondolencje. "Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen". Cześć Jego pamięci.

czytaj więcej »

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

dodano: 2020-10-27 14:26:31

 

(foto: Plakat akcji Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - szczegóły w artykule

Rząd uruchomił Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. W ramach akcji #WspierajSeniora: seniorzy, którzy zdecydują się pozostać dla bezpieczeństwa w domu, mogą otrzymać wsparcie przy realizacji niezbędnych potrzeb. Chcesz pomóc seniorowi? Masz czas i możliwość zrobienia zakupów osobie potrzebującej, umówić wizytę lekarską czy wyprowadzić psa na spacer? A może Ty jesteś seniorem i potrzebujesz wsparcia w codziennych czynnościach? Zarejestruj się na stronie wspierajseniora.pl Jak to działa?

czytaj więcej »

Zapraszamy do konsultacji społecznych

dodano: 2020-10-27 12:55:11

Burmistrz Gminy informuje, że rozpoczęły się konsultacje społeczne w zakresie projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Rocznego programu współpracy Gminy Trzcińsko-Zdrój z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021. Celem konsultacji jest poznanie stanowiska sektora pozarządowego w zakresie projektu uchwały będącej przedmiotem konsultacji. Termin zakończenia konsultacji ustala się na dzień 12.11.2020r. Konsultacje odbywają się poprzez złożenie przez uprawnione organizacje opinii i uwag w sprawie rocznego programu.

czytaj więcej »

Transport publiczny bez zmian, zawieszona linia do Chojny

dodano: 2020-10-27 12:54:52

Ciągły wzrost ilości zakażeń oraz dynamiczny rozwój sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie, sprawia że obostrzenia i ograniczenia dotykają kolejne branże. W związku z nikłym zainteresowaniem mieszkańców oraz ograniczeniami sanitarnymi nałożonymi odgórnie, zawieszone czasowo zostaje połączenie busowe relacji Dobropole – Chojna. Bez zmian kursować będą autobusy w ramach transportu publicznego. Autokary dowożące dzieci do szkół oraz wożące mieszkańców naszej gminy kursują według wcześniej ustalonych tras i godzin.

czytaj więcej »

Hala i Orliki zamknięte do odwołania

dodano: 2020-10-27 10:10:20

 

(foto: Hala Widowiskowo-Sportowa w Trzcińsku-Zdroju)

W związku z ograniczeniami nałożonymi przez rząd wynikających z przeciwdziałania pandemii wirusa Covid-19 oraz systematycznym wzrostem zachorowań w naszym powiecie oraz w skali kraju, Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój zdecydował z dniem 26.10.2020 r (poniedziałek) o czasowym zamknięciu Hali Widowiskowo-Sportowej, siłowni oraz boiska Orlik w Trzcińsku-Zdroju oraz Orlika w Góralicach.

czytaj więcej »

Dofinansowanie do usuwanie azbestu

dodano: 2020-10-27 00:00:00

Gmina Trzcińsko-Zdrój informuje, że w 2020 roku uzyskała pomoc finansową na zadanie p.n."Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Trzcińsko-Zdrój", która pochodzi w 50% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz w 50% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

czytaj więcej »

Działalność Placówki Wsparcia Dziennego zawieszona

dodano: 2020-10-26 11:59:43

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju informuje, że decyzją wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca od 24.10.2020r. zawieszona zostaje działalność placówek wsparcia dziennego, dziennych domów i klubów Seniora, środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej. Zajęcia zawieszone będą także w centrach integracji społecznej i klubach integracji społecznej na terenie województwa.

czytaj więcej »

Świetlice wiejskie wstrzymują swoją działalność

dodano: 2020-10-26 10:47:34

 

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w walce z epidemią koronawirusa COVID-19, od 26 października 2020 r. do odwołania wstrzymane zostaje funkcjonowanie i wynajmy świetlic wiejskich na terenie gminy Trzcińsko-Zdrój.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00