Dziś jest czwartek 12 grudnia 2019, dziś są imieniny: Adelajdy i Aleksandra

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8044374
osób

OGŁOSZENIE - Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

dodano: 2019-11-22 12:45:36

 

W związku z ogłoszeniem naboru wniosków w programie pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój informuje o możliwości uzyskania dofinansowania na odbiór tego typu odpadów. Program przewiduje dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami będą rolnicy, posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

czytaj więcej »

Dofinansowanie do usuwanie azbestu

dodano: 2019-11-22 10:45:25

Gmina Trzcińsko-Zdrój informuje, że w 2019 roku uzyskała pomoc finansową na zadanie p.n."Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Trzcińsko-Zdrój", która pochodzi w 50% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz w 50% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

czytaj więcej »

Nowy dach na świetlicy w Chełmie Górnym

dodano: 2019-11-21 11:23:49

 

Do kontenerowej świetlicy sołeckiej w Chełmie Górnym dobudowywany jest dach dwuspadowy. Wyeliminuje to zacieki które pojawiły się w tym budynku oraz poprawi jego estetykę. Zadanie na zlecenie Urzędu Miejskiego wykonuje trzcińska firma StolDom.

czytaj więcej »

Nowy piec C.O w świetlicy w Stołecznej

dodano: 2019-11-21 11:20:54

 

W świetlicy sołeckiej w Stołecznej wymieniono piec centralnego ogrzewania. Poprzedni uległ awarii i nieopłacalne było jego kolejne naprawianie. Nowy kocioł to urządzenia 5 klasy na ekogroszek z podajnikiem bocznym, który nie tylko emituje mniej zanieczyszczeń, ale również cechuje się wyższą sprawnością, łatwością w obsłudze oraz oszczędnością w spalaniu opału. Zadanie zostało sfinansowane ze środków własnych gminy.

czytaj więcej »

Nowe ogrzewanie w świetlicy w Dobropolu

dodano: 2019-11-21 11:16:44

 

Na zlecenie Urzędu Miejskiego w ramach środków funduszu sołeckiego w świetlicy w Dobropolu zamontowano nowe ogrzewanie w postaci dwóch grzejników na prąd. Budynek od początku roku był nieogrzewany. Obowiązywał tam zakaz palenia w kominku, wydany przez kominiarza który stwierdził wady w sztuce budowlanej komina. Przez ten czas w okresie zimowym budynek był mało używany ze względu na niskie temperatury tam panujące. Teraz dzieci będą mogły w normalnych warunkach spędzać swój wolny czas. Dodatkowo w świetlicy ustawiono osuszacz powietrza, który systematycznie wyciąga wilgoć z budynku.

czytaj więcej »

Kino premierowe w TCK - 2.12.2019 r.

dodano: 2019-11-21 10:52:46

 

KINO PREMIEROWE w Trzcińsku Zdroju zaprasza 2 grudnia 2019 r. (poniedziałek) do sali widowiskowej Trzcińskiego Centrum Kultury na seanse filmowe.

  • Godz. 14.15 SALMA W KRAINIE DUSZ
  • Godz. 16.00 JAK POŚLUBIĆ MILIONERA
  • Godz. 18.00 NIEPLANOWANE (lektor pl)
  • Godz. 20.00 SOLID GOLD

czytaj więcej »

Niezwykła lekcja historii

dodano: 2019-11-21 08:47:28

 

19 listopada 2019 roku odbyła się „żywa lekcja historii” pod hasłem „Rekonstrukcja historyczna bitwy pod Grunwaldem –Chorągiew Księcia Kazimierza V Szczecińskiego”, w ramach Programu Społecznik 2019- 2021 – Gryfici, ród, który wspierał szpitalników. Honorowym gościem był Ojciec Grzegorz Badziąg (Kapucyn), Profesor honoris causa wraz z grupą uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Wałcza. Inicjatorem spotkania był Pan Jarosław Płotkowski z Fundacji„ Droga Lotha”. Uczniowie przenieśli się w podróż do krainy, którą obecnie pokrył już kurz minionych wieków. Zostały jedynie legendy rycerzy i gorliwi artyści odtwarzający dawną kulturę, aby przybliżyć wszystkim to, co działo się dawniej. Rekonstruktorzy zaprezentowali uczniom życie rycerzy średniowiecznych wraz z historią rozwoju medycyny od czasów najdawniejszych po współczesność.

czytaj więcej »

Dzień pracownika socjalnego

dodano: 2019-11-21 07:43:43

 

czytaj więcej »

Czy segregacja śmieci ma sens? i jak to robić ?

dodano: 2019-11-20 12:40:07

 

Większość towarów, które kupujemy w sklepach, jest wykonana z plastiku, szkła, papieru oraz aluminium i innych metali, czyli tworzyw, które możemy ponownie wykorzystać. Posegregowane przestaje być śmieciem – staje się wartościowym surowcem. Zaskoczony? Sprawdź, jak to działa.

czytaj więcej »

EKSPERTYZA dotycząca wpływu na zdrowie ludzi i środowisko zanieczyszczeniami wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi wody uzdatnionej z wodociągów w miejscowości Trzcińsko-Zdrój, Rosnówko i Gogolice

dodano: 2019-11-20 12:03:37

 

Chcąc dogłębnie wyjaśnić sprawę przydatności wody do spożycia i możliwych przekroczeń w zakresie stężenia benzo(a)piranu oraz sumy wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych zwanych ΣWWA, z wodociągów w miejscowości Trzcińsko-Zdrój, Rosnówko i Gogolice, gmina Trzcińsko-Zdrój zleciła biegłemu z tego zakresu, wykonanie ekspertyzy dotycząca wpływu na zdrowie i środowisko zanieczyszczeniami wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi wody uzdatnionej. Opracowanie takie przygotował biegły Wojewody Zachodniopomorskiego – mgr.inż. Krzysztof Łagodziński. Całość tekstu jest dostępna w pliku PDF poniżej, a my prezentujemy tylko wnioski końcowe. Informujemy też, iż obecnie trwa postępowanie wyjaśniające prowadzone przez Prokuraturę, wewnętrzna kontrola Zakładu Komunalnego oraz Urzędu Miasta, a także kontrola Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej. O wynikach kontroli będziemy Państwa na bieżąco informować.

WNIOSKI Z EKSPERTYZY:

czytaj więcej »

Ciekawy artykuł Andrzeja Krywalewicza

dodano: 2019-11-19 09:42:56

 

W najnowszym artykule pt.”(Nie)zapomniana egzekucja Polaka koło Trzcińska-Zdroju”, który ukazał się na łamach portalu internetowego Chojna24.pl, jego autor regionalista Andrzej Krywalewicz opisuje ciekawą historię, Polaka zamordowanego przez hitlerowców w okolicy Piaseczna w gminie Trzcińsko-Zdrój. O egzekucji i jej powodach Pan Andrzej dowiedział się dzięki wspomnieniom jednego z mieszkańców Piaseczna - Władysława Antonowicza. Miejmy nadzieję, że w miejscu pochówku tego człowieka, uda się postawić pamiątkową tablicę. Zapraszamy do lektury tego artykułu. Cały tekst można przeczytać klikając TUTAJ.

czytaj więcej »

Odbiór śmieci ponadgabarytowych - 25-29.11.2019 r.

dodano: 2019-11-19 09:08:26

 

Od poniedziałku 25 listopada do piątku 29.11.2019 r. w gminie Trzcińsko-Zdrój prowadzona będzie ostatnia w tym roku akcja zbiórki śmieci pondgabarytowych, zużytych opon i elektroniki. Prosimy w tych dniach, o wystawienie zbędnych rzeczy, w widocznym miejscu przed swoje posesje. Zostaną one zabrane przez firmę odbierającą od nas odpady. W ramach tej akcji, każdy mieszkaniec z nieruchomości zamieszkałej oraz z nieruchomości mieszanej tzn. w części zamieszkałej, a w części wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Gminy Trzcińsko-Zdrój, będzie miał możliwość pozbycia się wielkogabarytów. Poprzez odpady wielkogabarytowe rozumie się wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary, bądź duży tonaż, nie mieszczą się w pojemnikach na odpady komunalne. Zbiórka gabarytów NIE OBEJMUJE wszelkiego rodzaju odpadów budowlanych, remontowych i sanitarnych (takich jak: deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe, spłuczki, grzejniki, płytki, wykładziny pcv, rolety), części samochodowych (z wyłączeniem opon samochodów osobowych), opon rolniczych i ubrań. Przypominamy, iż w każdy poniedziałek w Trzcińsku-Zdroju na terenie przepompowni przy Alei Wolności, czynny jest Mobilny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (MPSZOK). Można tam w godzinach 13.00-17.00 przywieść za darmo posegregowane odpady. Nie trzeba ich wyrzucać po lasach i rowach, zanieczyszczając tym samym nasze środowisko.

czytaj więcej »

Studio Piosenki Cogito z wyróżnieniem w Krakowie!

dodano: 2019-11-19 08:15:54

 

Trzciński zespół wokalny „Studnio Piosenki Cogito”, którego instruktorem jest Elżbieta Moska zdobył wyróżnienie podczas przesłuchania finałowego IV Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "KIMA" w Krakowie. Dla naszej uzdolnionej młodzieży taki wyjazd, to nagroda za całoroczną pracę wokalną, a wyróżnienie przez profesjonalne jury, to docenienie ich talentu. Młodzi wokaliści przy okazji promowali naszą gminę. Gratulujemy pięknego występu.

czytaj więcej »

Informacja o pracy UM w dni świąteczne

dodano: 2019-11-18 14:19:37

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr I/199/2019 Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój z 18 listopada 2019 r. dzień 27 grudnia 2019 r. (piątek) został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju. Odpracowanie dnia wolnego od pracy nastąpi w sobotę 14 grudnia 2019 r. w godzinach 7.00-15.00. W dzień Wigilii Bożego Narodzenia 24.12.2019 r. (wtorek) Urząd będzie otwarty od 7.30 do 12.00

czytaj więcej »

Goście z Goleniowa z wizytą w Trzcińsku-Zdroju (GALERIA)

dodano: 2019-11-18 13:07:06

 

Dziś w Trzcińsku-Zdroju gościliśmy 40-to osobową grupę członków Uniwersytetu III Wieku z Goleniowa. Nasi sympatyczni gości w wolnym czasie zwiedzają okoliczne miejscowości, odkrywając ich piękno. Grupę ludzi „młodych duchem” po naszym miasteczku oprowadzali przewodnicy turystyczni Jarosław Płotkowski i Tomasz Mizgier z Fundacji Droga Lotha. W planie 2 godzinnego zwiedzania, była wizyta w budynku byłego uzdrowiska oraz spacer wzdłuż murów i bram obronnych. Następnie w Ratuszu wszystkich gości przywitał Burmistrz Bartłomiej Wróbel i w kilku słowach opowiedział o gminie i planach na jej rozwój. Po spotkaniu z władzami miasta, cała grupa udała się zwiedzić Kościół Parafialny i Izbę Pamięci. Miejmy nadzieję że po powrocie do Goleniowa, zachęcą swoje rodziny czy znajomych do ponownych odwiedzin naszych okolic. Taka forma promocji gminy to najlepsza jej reklama.

czytaj więcej »

„Trzcińsko Zdrój na przestrzeni wieków” – otwarcie nowej wystawy stałej w Izbie Pamięci - 15 lat SMZT (GALERIA)

dodano: 2019-11-18 09:22:47

 

„Wystawa, którą Państwu prezentujemy jest wystawą niedokończoną. Nie oznacza to jednak, że jest niekompletna. Nie da się na przestrzeni 150 m2 opowiedzieć historii miasta, która sięga setek lat. Oznacza to tyle, że na bieżąco ta wystawa będzie udoskonalana i dopracowywana a także uzupełniona o przedmioty, które będą Państwo nam przekazywać i udostępniać.” – powiedział w sobotę 16 listopada 2019 r. prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Trzcińskiej Dawid Buczkiewicz, otwierając tym nową wystawę stałą, która znajduje się w Izbie Pamięci w Trzcińsku Zdroju.

czytaj więcej »

Gadżety z Trzcińska do kupienia na Poczcie

dodano: 2019-11-18 08:31:08

 

Kubki, breloczki, magnesy na lodówkę, długopisy, torby, zapalniczki, zapałki – te i inne ciekawe gadżety promujące naszą gminę, można kupić w trzcińskiej placówce Poczty Polskiej.

czytaj więcej »

Dron podwodny w trzcińskim OSP

dodano: 2019-11-18 08:17:27

 

Trzcińska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej wzbogaciła się o podwodnego drona. Urządzenie będzie wykorzystywane przez naszych druhów m.in. do poszukiwań topielców. Jest to pierwszy taki sprzęt w naszym powiecie i został on zakupiony ze środków własnych OSP. Dron Gladius Mini charakteryzuje się niezwykle opływowym kształtem i elementami zwiększającymi dynamikę pod wodą, które inspirowane są budową skrzeli. Dzięki temu uzyskuje wyjątkowo mały opór, co pozwala na rozwinięcie dużych prędkości, a także zwiększa stabilność i zwrotność.

czytaj więcej »

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabory w dwóch rządowych programach: KLUB – edycja 2020 oraz „Sport Wszystkich Dzieci”

dodano: 2019-11-14 11:40:28

Już po raz piąty kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – innowacyjnego modelu bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów. Dofinansowanie może pozyskać podmiot działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W edycji 2020 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel kwotę w wysokości 40 mln zł. Istotną zmianą w stosunku do poprzednich naborów jest sposób rekrutacji. Ocenie podlegać będą wnioski wraz z załącznikami złożone w elektronicznym systemie AMODIT. Termin składania wniosków potrwa do 15 marca 2020 roku, natomiast ich rozpatrzenie nastąpi nie później niż do 15 maja 2020 r.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00