Dziś jest poniedzialek 17 czerwca 2019, dziś są imieniny: Laury i Adolfa

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
7481766
osób

Umowa na szatnię dla Piasta podpisana

dodano: 2019-06-07 07:37:17

 

Po 12 latach od rozpoczęcia pierwszych działań, 6 czerwca 2019 r.  w Piasecznie podpisano umowę na dokończenie budowy szatni kontenerowej dla Klubu Piłkarskiego „Piast Piaseczno”, tym samym przekazując wykonawcy plac budowy. Termin realizacji tego długo wyczekiwanego przez mieszańców sołectwa zadania to - 15 lipiec 2019 rok. Piłkarze „Piasta” wreszcie będą mogli rozgrywać mecze w normalnych warunkach.

czytaj więcej »

Rajd Dookoła Polski - przystanek w Trzcińsku-Zdroju

dodano: 2019-06-06 15:28:55

 

Kluby rowerowe „Cyklista Kalisz” i „Mazowiecki Klub Przyjaciół Rowerowych” biorą udział w Rajdzie Dookoła Polski, który rozpoczął się 2 lata temu. Obecnie trwa ostatni, z 6 etapów objazdówki po Polsce - z Karpacza do Świnoujścia. Miłośnicy dwóch kółek mają już za sobą nakręcone ponad 3200 km. Przy okazji rajdu zwiedzają okoliczne miejscowości, które leżą w pobliżu tras rowerowych. Dziś grupa ponad 20 osób odwiedziła Trzcińsko-Zdrój. Po krótkim postoju na Rynku, cykliści wyruszyli w dalszą podróż. Nasi mili goście podbili sobie książeczki turystyczne, zrobili pamiątkowe zdjęcie pod Urzędem, a w nagrodę od Burmistrza otrzymali przewodniki turystyczne po naszej gminie. Jednoznacznie potwierdzili wysokie walory architektoniczne i przyrodnicze Trzcińska-Zdroju i okolic. Pozdrawiamy naszych gości i życzymy wytrwałości i powodzenia w dalszej drodze.

czytaj więcej »

W naszym Urzędzie zapłacisz kartą za opłaty skarbowe!

dodano: 2019-06-06 14:56:31

 

Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju przystąpił do programu „Polska bezgotówkowa” realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy ze Związkiem Banków Polski, który adresowany jest do wszystkich firm i urzędów w Polsce. Program dotyczy upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Dzięki niemu możemy korzystać z możliwości bezpłatnego, bezgotówkowo płacenia za czynności administracyjne. Od 5 czerwca 2019 pracownik Referatu Finansowo-Księgowego (pokój nr 2 Podatki i opłaty lokalne) jest wyposażony w terminal służący do obsługi kart płatniczych. Każdy mieszkaniec gminy Trzcińsko-Zdrój przy pomocy karty płatniczej lub telefonu będzie mógł zapłacić opłaty skarbowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Płatności z użyciem karty płatniczej lub telefonu będą odbywać się w Urzędzie tak samo, jak w dowolnym sklepie wyposażonym w terminal. Przy pomocy karty będzie można wpłacić każdą kwotę bez minimalnego limitu przeprowadzanej operacji. Płatności można dokonać również w formie zbliżeniowej. Terminale obsługiwane są przez firmę E-Servis. W załączniku przedstawiamy

WYKAZ OPŁAT KTÓRE MOŻNA ZREALIZOWAĆ PRZY POMOCY PŁATNOŚCI KARTĄ.

czytaj więcej »

Zraszacz wody na trzcińskim Rynku

dodano: 2019-06-06 13:34:51

 

Aby schłodzić trochę otoczenia naszego Rynku, trzciński Zakład Komunalny zamontował zraszacz wody, który pozwoli nieco złagodzić temperaturę nagrzanego od słońca kamiennego bruku. W prognozie pogody na najbliższe dni, niestety nie zapowiadają zmian. Warto pamiętać o nakryciu głowy i piciu przynajmniej 2 litrów dziennie wody mineralnej.

czytaj więcej »

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze

dodano: 2019-06-06 08:11:21

Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze: Referent do spraw księgowości budżetowej, czynszów rozliczeń VAT, środków trwałych w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju w pełnym wymiarze czasu pracy.

WYMAGANIA:

czytaj więcej »

Kolejne wsparcie dla chorego Piotra

dodano: 2019-06-05 11:26:24

 

3947.12 zł udało się zebrać działaczom „Orła” podczas kiermaszu „Kawy i słodkości ”, który odbył się podczas obchodów gminnego „Dnia Dziecka” w trzcińskim Parku Jordanowskim. MKS Orzeł dziękuję współorganizatorom za pomoc w zbiórce: rodzicom z grup młodzieżowych, TCK, OSP Trzcińsko Zdrój, Grupie Motocyklowej z Trzcińska Zdroju oraz wszystkim darczyńcom. Kolejna okazja do wsparcia chorego mieszkańca Trzcińska Piotra Woźniaka, będzie już podczas najbliższego sobotniego meczu na szczycie, kiedy to trzcińska drużyna piłkarska podejmować będzie na własnym boisku lidera rozgrywek B-klasy Iskrę Banie.

czytaj więcej »

Gminne place zabaw do remontu

dodano: 2019-06-05 08:39:56

 

Pracownicy trzcińskiego Zakładu Komunalnego rozpoczęli konserwację i naprawy bieżące placów zabaw w całej gminie. Urządzenia zabawowe zostaną odmalowane, uzupełnione braki oraz uszkodzenia, a także zostanie wymieniony piasek. W pierwszej kolejności remontowane będą place w Trzcińsku-Zdroju i Strzeszowie, a w kolejnych dnia odświeżone zostaną miejsca zabaw dzieci w pozostałych miejscowościach.

czytaj więcej »

Podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą!

dodano: 2019-06-05 08:21:08

 

Panująca od kilku dni typowo letnia pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pierwsi odważni kąpią się już w Jeziorze Strzeszowskim. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa! Tylko wczoraj w Polsce utopiło się aż 6 osób! Przypominamy, iż kąpielisko Strzeszów strzeżone będzie przez ratowników z WOPR-u od 21 czerwca do 31 sierpnia 2019.

czytaj więcej »

UWAGA KOMUNIKAT!

dodano: 2019-06-04 15:39:10

 

W dniach 5.06-7.06 2019 w związku z panującymi upałami, organ prowadzący Szkoły Podstawowe w Gminie Trzcińsko-Zdrój, zdecydował o skróceniu każdej z lekcji z 45 min do 30 min i tym samym dostosowania dojazdów do skróconego harmonogramu zajęć.

czytaj więcej »

Konkurs na plakat pt. "Posprzątaj po swoim psie"

dodano: 2019-06-04 09:32:15

 

Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój Bartłomiej Wróbel ogłasza konkurs dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Trzcińsko-Zdrój na plakat pt. „Sprzątnij po swoim psie”, który będzie jednym z kilku elementów prowadzonej kampanii edukacyjnej skierowanej do wszystkich mieszkańców miasta i gminy. Celem kampanii jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za nasze czworonogi oraz uświadomienie o zagrożeniach dla zdrowia w wyniku pozostawiania zwierzęcych nieczystości w miejscu publicznym. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dostarczenie pracy w dowolnej technice w formacie A3 lub A4 do sekretariatu Urzędu Miejskiego, w terminie do 17.06.2019 r. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas apelu z okazji zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy do udziału.

REGULAMIN KONKURSU NA PLAKAT „ SPRZĄTAJ PO SWOIM PSIE”

czytaj więcej »

Jak radzić sobie z upałami? - poradnik Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

dodano: 2019-06-04 08:00:26

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed nadchodzącymi upałami. Warto zatem wiedzieć jak radzić sobie, podczas takich gorących dni. Zachęcamy do lektury przewodnika „Jak radzić sobie z upałami”

czytaj więcej »

Orzeł liczy na Wasze głosy !

dodano: 2019-06-03 13:54:44

 

MKS „Orzeł” Trzcińsko - Zdrój bierze udział w programie grantowym „Społecznik 2019”, gdzie stara się pozyskać dotację w kwocie 10,000 zł na zorganizowanie Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej. Projekt ten wspólnie z innymi zgłoszonymi w naszym powiecie bierze teraz udział w głosowaniu internetowym. Jest duża szansa aby wniosek Orła przeszedł , jednak potrzebujemy waszej pomocy w głosowaniu. Co Trzeba zrobić:

- Kliknij w powyższy obrazek

- Kliknij przycisk głosuj

- wpisz swoje dane

- Wybierz Powiat Gryfiński

- W zadaniach powiatowych zaznacz Powiatowy Turniej Piłki Nożnej ( 133/RIO/SPOŁ/2019)

- Poniżej będzie zakres regionalny mozesz dodatkowo wybrać 3 projekty ( sam wybierasz )

- Zaznacz oświadczenie i oddaj głos.

Pamiętaj że można tylko oddać 1 głos ze swoich danych. Liczymy na Wasza aktywność.

czytaj więcej »

Grały gminne kluby piłkarskie

dodano: 2019-06-03 12:21:24

 

17 bramek zdobyły nasze 3 gminne zespoły podczas meczów piłkarskiej B i C Klasy. Niepokonany w tej rundzie MKS „Orzeł” Trzcińsko-Zdrój pewnie wygrał na wyjeździe z „LUKS” Krzywin 5-0. Bramki dla trzcińskiej drużyny zdobyli: Sarnecki x1, Shapoval x1, Marek x1, Komarnicki x1, Mikuć x1. Już za tydzień hit sezonu. W sobotę o godz. 17.00 na własnym boisku "Orzeł" podejmować będzie lidera rozgrywek "Iskrę" Banie. Zapowiada się dużo emocji. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców do gorącego dopingu. Druga gminna drużyna występująca w tej samej grupie -"Piast" Piaseczno, rozgromił Koronę Klępicz aż 12-0 . Gole strzelali: Paweł Kapczuk x2, Sebastian Wiśniewski x2, Adrian Ziętek x2, Rafał Juchlke x6. Kolejne spotkanie „Piast” rozegra u siebie w niedzielę 9 czerwca o godz. 16.00. Występujący w C-klasie „Zryw” Góralice w ostatnim meczu sezonu 2018/2019 przegrał 0-2 z „Ogniwem”II Babinek. „Zryw” zakończył sezon na przedostatnim miejscu w tabeli grupy 3.(foto MKS)

czytaj więcej »

Zawody wędkarskie dla dzieci

dodano: 2019-06-03 09:43:04

 

Podczas obchodów gminnego Dnia Dziecka, trzcińskie Koło PZW Nr 26 przy pomocy pracowników Hali Widowiskowo-Sportowej oraz Urzędu Miasta zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci. Udział w nich wzięło blisko 20 osób. Każdy z uczestników zabawy nad Jeziorem Trzygłowskim otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodkości. W tych zawodach każdy był wygranym.

czytaj więcej »

Kiermasz charytatywny w trzcińskiej szkole

dodano: 2019-06-03 09:10:23

 

W czwartek 30 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju Rada Rodziców, uczniowie i pracownicy placówki zorganizowali kiermasz charytatywny, z którego dochód w kwocie 2.816,44 zł zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia i rehabilitację dla ucznia trzcińskiej podstawówki Piotra Woźniaka. Takie akcje pomocowe organizowane oddolnie i spontanicznie przez społeczność szkolną pokazują , że w ludziach są ogromne pokłady dobra! A teraz dzięki Wam łańcuch pomocy - dobroci jest coraz dłuższy!

czytaj więcej »

PIKNIK RODZINNY „DZIEŃ DZIECKA” w Trzcińsku Zdroju

dodano: 2019-06-03 08:00:54

 

W piątek 31 maja Trzcińskie Centrum Kultury, Urząd Miejski oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcińsku Zdroju zorganizowali piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Imprezę rozpoczęły prezentacje artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku Zdroju, „Studia Musicalowego” oraz zespołu „Aplauz”. Przygotowano wiele atrakcji, m.in.: watę cukrową, popkorn, słodycze, pieczone kiełbaski, jabłka, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, malowanie twarzy, konkursy sprawnościowe prowadzone przez OSP. Imprezę uświetnił występ klaunów The Clown Circus Show Ruphert and Rico pt. „Ale w koło jest wesoło” czyli wielki domek klaunów. Piknik zakończyła dziecięca dyskoteka.

czytaj więcej »

Debata nad raportem o stanie Gminy - 28 czerwca 2019

dodano: 2019-05-31 13:53:33

Rok 2019 jest pierwszym, w którym zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz Trzcińska-Zdroju zobowiązany jest w terminie do dnia 31 maja przedstawić Radzie Miejskiej w Trzcinsku-Zdroju raport o stanie gminy. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy. Rada rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi.

czytaj więcej »

Festyn Rodzinny w Gogolicach

dodano: 2019-05-31 11:50:08

 

czytaj więcej »

Harmonogram zajęć stałych „ORLIK” Trzcińsko-Zdrój – Czerwiec 2019, Animator Paweł Rosadziński

dodano: 2019-05-31 11:31:04

Harmonogram zajęć stałych „ORLIK” Trzcińsko-Zdrój – Czerwiec 2019, Animator Paweł Rosadziński

 

czytaj więcej »

Dotacje na remonty zabytków dla Chełmu Dolnego i Stołecznej

dodano: 2019-05-31 10:45:50

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego podjął uchwałę, w sprawie podziału w ramach konkursu środków na remonty zabytków w naszym województwie. Łączna kwota przeznaczona na ten cel w roku 2019 to 1.6 mln zł. Maksymalna wnioskowana kwota dotacji na jedno zadanie nie mogła przekroczyć 60 tys. zł. Z terenu Powiatu Gryfińskiego dofinansowanie otrzymało 9 obiektów zabytkowych, z czego 2 z nich znajdują się w gminie Trzcińsko-Zdrój. Czesław Skwirzyński otrzymał 15 tys. zł na drugi etap (kontynuację) wymiany pokrycia dachu wraz z rynnami na połaci dachowej od strony wschodniej w budynku kuźni wraz z powozownią z końca XIX w. w Chełmie Dolnym. Parafia pw. św. Stanisława BM w Góralicach dostanie 10 tys. zł na dokończenie naprawy konstrukcji fundamentów i murów fundamentowych w średniowiecznym Kościele w Stołecznej.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00