Dziś jest piątek 29 maja 2020, dziś są imieniny: Teodozji i Magdaleny

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8703025
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Konkurs na najciekawiej pomalowaną twarz

dodano: 2020-05-08 11:23:00

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Trzcińsko Zdrój do udziału w internetowym konkursie fotograficznym. Konkurs polega na wykonaniu fotografii swojej twarzy pomalowanej w różnorodne barwy (liczy się kreatywność). Zdjęcia prosimy przesyłać na adres e-mail: tck@interia.eu do 30 maja 2020 roku. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Konkurs nie jest ograniczony wiekowo. Podstawę zgłoszenia do konkursu stanowi podpisana wiadomość e-mail z załączonym zdjęciem.

czytaj więcej »

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

dodano: 2020-05-08 10:41:14

 

Z okazji Święta Bibliotekarza i Bibliotek życzymy wielu ciekawych inicjatyw, nie tylko tych popularyzujących książki i czytelnictwo, ale także integrujących i aktywizujących Społeczność Lokalną. Niech to Święto będzie okazją do podkreślenia Waszej roli, zaangażowania i wysiłku, jakie wkładacie dla zapewnienia możliwości korzystania z szeroko rozumianej oferty kulturalnej. To dzięki Wam biblioteki publiczne są odwiedzane przez różne grupy użytkowników, dla których coraz częściej stają się dogodnym miejscem nie tylko do edukacji i poszukiwania informacji, ale także do spędzania wolnego czasu i rozwijania własnych zainteresowań. Burmistrz Bartłomiej Wróbel.

czytaj więcej »

Połączenie do Chojny tylko w poniedziałek

dodano: 2020-05-08 07:21:21

Od poniedziałku 11 maja 2020 r. wznowione zostanie połączenie busowe do Chojny w ograniczonej formie. W związku z tym, iż w większości dni bus jeździł pusty lub jeździła tylko 1 osoba, Burmistrz zdecydował o ograniczeniu ilości kursów do wyjazdu tylko i wyłącznie w poniedziałek. Przypomnijmy iż, kierowca rozpocznie swoją trasę od Dobropola ( godz.6.25) przez miejscowości Wesoła (godz.6.30), Stołeczna (godz.6.35), Trzcińsko-Zdrój (godz.6.40), Rosnowo (godz.6.45) do Chojny (godz.6.55) i jest łącznikiem z pociągiem PKP Regio, który odjeżdża ze stacji w Chojnie do Szczecina o godz. 7.17. Bilet na busa jest w cenie 8 zł.

czytaj więcej »

Kościół w Piasecznie z dofinansowaniem

dodano: 2020-05-07 15:29:08

 

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Piasecznie otrzymał od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 40,000 zł dofinansowania na ratunkowy remont szachulcowej konstrukcji wieży wraz z remontem dachu wieży - etap III

czytaj więcej »

Radni za likwidacją Trzcińskiego Centrum Kultury

dodano: 2020-05-06 15:07:22

 

Trzcińskie Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju, zwane dalej TCK, jest jednostką organizacyjną Gminy Trzcińsko-Zdrój, działającą od 29 listopada 2007 r. w formie samorządowej instytucji kultury, uprzednio tj.od 01maja 2000 roku zgodnie z uchwałą. Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju roku na bazie Miejsko-Gminnego Klubu Kultury i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcińsku-Zdroju utworzono Trzcińskie Centrum Kultury -komunalną instytucję kultury z osobowością prawną. W TCK zatrudnionych jest na umowę o pracę 6osób, z 2 osobami zawarte są umowy cywilnoprawne.W świetle zapisów zawartych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 194) w szczególnie uzasadnionych przypadkach organizator może zlikwidować instytucję kultury.

czytaj więcej »

Działki KOWR-u na sprzedaż

dodano: 2020-05-06 09:30:15

 

Odział Terenowy w Szczecinie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza:
 przetarg ustny nieograniczony na: działka nr 44 z obrębu Dobropole o powierzchni 0,1800 ha. Cena wywoławcza : 8 080,00 zł. Przetarg odbędzie się w dniu 20.05.2020 r. o godz. 10.30 w siedzibie SZ KOWR w Pyrzycach, ul. Warszawska 95 
- sprzedaż działki nr 12/1 z obrębu Górczyn o powierzchni 0,9757 ha. Cena nieruchomości : 59 500,00  zł. 
- sprzedaży działki nr 44 z obrębu Górczyn o powierzchni 0,5274 ha. Cena nieruchomości : 21 900,00 zł 
 Więcej informacji o powyższych nieruchomościach przeczytasz TUTAJ. 
 

czytaj więcej »

Środki ochrony osobistej dla DPS-u od Marszałka Województwa

dodano: 2020-05-06 08:50:24

 

5 maja 2020 r. prowadzony przez Stowarzyszenie "Dom z Sercem" Dom Pomocy Społecznej w Trzcińsku - Zdroju odwiedził Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz, który przekazał nieodpłatnie dla personelu Domu środki ochrony osobistej. Zarząd naszego Województwa uruchomił w trybie pilnym 2 mln zł z rezerwy kryzysowej, z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej dla m.in. do domów pomocy społecznej.

czytaj więcej »

Płyn do dezynfekcji dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

dodano: 2020-05-06 08:46:30

 

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki przekazał Gminie Trzcińsko-Zdrój 160 litrów środka do dezynfekcji rąk z przeznaczeniem dla oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych oraz Przedszkola Miejskiego. Przydział po 40 litrów na placówkę pochodzi z Agencji Rezerw Materiałowych.

czytaj więcej »

Obiekty sportowe wciąż zamknięte

dodano: 2020-05-04 10:55:37

 

Rząd zdecydował że od 4 maja 2020 r. udostępnione mogą być stadiony, boiska szkolne, orliki, pola golfowe, ośrodki jeździeckie. Będzie można także popływać kajakiem i pograć w tenisa. Trzeba jednak pamiętać o zwiększonym reżimie sanitarnym i ograniczeniu liczby osób. Nie mniej jednak ostateczną decyzję co do otwarcia obiektów sportowych premier pozostawił samorządom. Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój po rozmowach z osobami odpowiedzialnymi za sport w naszej gminie postanowił pozostawić zamknięte boiska Orlik, boiska przyszkolne i stadion. Obecnie nie ma wystarczających możliwości zapewnienia korzystającym odpowiedniego bezpieczeństwa. Obiekty pozostaną zamknięte do odwołania. O zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować.

czytaj więcej »

4 maja - Dzień Strażaka

dodano: 2020-05-04 08:03:03

 

W imieniu Samorządu Miasta i Gminy Trzcińsko-Zdrój pragniemy wszystkim Strażakom Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhom Ochotnikom złożyć wyrazy podziękowania za ofiarną służbę. Dziękujemy za zaangażowanie, odwagę i poświęcenie. Dziękujemy za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie. Praca Wasza, wymagająca wysiłku i odwagi, niech zawsze będzie doceniana i wspierana przez całą społeczność, nad bezpieczeństwem której, czuwacie każdego dnia. Z okazji Waszego święta przyjmijcie Drodzy Strażacy najszczersze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, bezpiecznych wyjazdów i powrotów z akcji ratunkowych. Satysfakcji z pełnionej służby oraz szczęścia rodzinnego, tak potrzebnego w życiu każdego człowieka. Serdeczne życzenia kierujemy też do strażaków będących na emeryturze i jednocześnie prosimy o dalsze przekazywanie swojej wiedzy i doświadczenia młodszym pokoleniom strażaków. Wspominamy też wszystkich tych druhów, których niema już między nami. Dziękujemy za wasze zaangażowanie w życie naszej lokalnej społeczności. Dziękujemy, że zawsze możemy na was liczyć. Burmistrz Bartłomiej Wróbel

czytaj więcej »

Biblioteki ponownie otwarte

dodano: 2020-05-04 07:56:46

 

Od poniedziałku 4 maja 2020 roku ponownie otwarte będą biblioteki w Gminie Trzcińsko-Zdrój! Zapraszamy czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach: M-GBP w Trzcińsku – Zdroju 9.00 – 16.00; Filia Biblioteczna w Góralicach i Stołecznej 11.00 – 15.00; Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i z zachowaniem obowiązujących norm bezpieczeństwa, obsługa czytelników odbywać się będzie następująco:

 • czytelnicy muszą posiadać maseczki i jednorazowe rękawiczki /osoby bez masek i rękawiczek nie będą obsługiwane;
 • w bibliotece mogą przebywać jednocześnie dwie osoby;
 • prosimy o szybki wybór odpowiedniej lektury, by skrócić czas przebywania w bibliotece;
 • książki zwracane przez czytelników nie mogą być ponownie wypożyczone. Będą poddane czternastodniowej kwarantannie;
 • prosimy o zachowanie 1,5 metrowego odstępu od lady bibliotecznej i (2 m) od drugiego czytelnika przebywającego w bibliotece;
 • korzystanie z czytelni, w chwili obecnej, jest niemożliwe;
 • w dalszym ciągu, w Oddziale dla Dzieci, nie będą prowadzone żadne zajęcia ani zabawy indywidualne;
 • po wizycie czytelnika, bibliotekarz zobowiązany jest do przeprowadzenia regularnej dezynfekcji powierzchni wspólnych, z którymi stykać się mogą użytkownicy.

Czytajmy, wypożyczajmy i dbajmy o siebie i innych!

czytaj więcej »

Obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

dodano: 2020-05-04 07:53:04

 

Tegoroczne obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z powodu pandemii Koronowirusa zostały ograniczone do minimum. O godz. 12.00 w Kościele Parafialnym w Trzcińsku-Zdroju odprawiona została Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, po której władze miasta wspólne z księdzem Proboszczem złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.

czytaj więcej »

Publiczny dostęp do Internetu dla każdego mieszkańca gminy Trzcińsko-Zdrój”

dodano: 2020-05-04 07:50:16

 

Rada Miejska w Trzcińsku-Zdroju wyraziła zgodę na przystąpienie naszej gminy do projektu pn. „Publiczny dostęp do Internetu dla każdego mieszkańca gminy Trzcińsko-Zdrój” finansowanego w 100% z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W ramach tego zadania po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku powstanie 12 hot spotów wi-fi z dostępem do bezpłatnego Internetu o łącznej prędkości do 30 Mb/s. Punkty dostępowe znajdą się m.in. w okolicy Urzędu Miejskiego(rynek), Hali Sportowej, TCK-u, Remizy OSP, w Parku Jordanowskim, Al. Róż, siłowni zewnętrznej, placu zabaw przy ul. Dworcowej. Dodatkowo szybki Internet zyskają budynki użyteczności publicznej: Urząd Miejski, Izba Pamięci, Hala Sportowa, TCK i Biblioteka. Wszędzie tam będziemy mogli połączyć swoje komórki, tablety z darmowym internetem. Unia Europejska w ramach tego programu finansuje zakup sprzętu wi-fi i budowę sieci (63 tyś zł). Wszystkie urządzenia objęte będą gwarancją 5 letnią. Planowane jest stworzenie 3 punkty dystrybucyjnych, z których zostanie udostępniony Internet na resztę hot spotów. Okres utrzymania projektu to 60 miesięcy. Sieć hotspotów posłuży także do modernizacji monitoringu miejskiego, który rozpocznie się niedługo.

czytaj więcej »

"Popatrz w przeszłość"

dodano: 2020-05-04 07:47:16

 

„Popatrz w Przeszłość” to kolejny element projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Trzcińskiej, które w ramach środków z programu „Społecznik” prowadzi działania mające za zadanie poprawę infrastruktury rowerowej w naszej gminie i włączenie w to wątków z naszej historii. Z tej okazji na jednej ze ścian budynku Izby Pamięci pojawił się duży baner (4m x 3m) na który widnieje wizualizacja nieistniejącej już Bramy Strzeszowskiej, która kiedyś broniła wjazdu do miasta od strony Strzeszowa. Dodatkowo „Miłośnicy Trzcińska” postawili stojak rowerowy pod budynkiem muzeum. Ma to zachęcić odwiedzających nas cyklistów, do zobaczenia wystaw stałych i poznania historii Gminy Trzcińsko-Zdrój. Kolejnym elementem projektu, będzie rajd rowerowy oraz duża tablica z zabytkami naszego miasta ustawiona przy ścieżce rowerowej.

czytaj więcej »

Przedszkole pozostanie zamknięte

dodano: 2020-05-02 08:55:17

 

Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój informuje, że od 6 maja 2020 r. Przedszkole Miejskie „Leśne Skrzaty” oraz odziały przedszkolne w szkołach pozostaną dalej zamknięte. Decyzja o zamknięciu placówki obowiązywać będzie do czasu otrzymania jednoznacznych wytycznych od Państwowej Inspekcji Sanitarnej i realnej możliwości spełnienia ich. Zdrowie naszych dzieci, ich rodziców oraz pracowników jest najważniejsze. O dalszych decyzjach organu prowadzącego będziemy na bieżąco Państwa informować.

czytaj więcej »

Uwaga burze

dodano: 2020-05-01 13:27:46

 

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem na terenie całego województwa zachodniopomorskiego burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad. Ważność od godz. 14:00 do godz. 22:00 dnia 01.05.2020 r. Stopień zagrożenia - 1 w skali 3-stopniowej. Pamiętaj:

 • 👉unikaj otwartych przestrzeni,
 • 👉nie chowaj się pod drzewami,
 • 👉nie parkuj samochodu w pobliżu dużych reklam oraz pod drzewami.

czytaj więcej »

Zmiany w ruchu przygranicznym

dodano: 2020-05-01 12:44:35

 

Zmiany w ruchu przygranicznym. Od dnia 4 maja 2020 r. obowiązku 14-dniowej kwarantanny nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej:

 • 1) w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym przez osoby wykonujące te czynności w tych państwach;
 • 2) przez uczniów i studentów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym.

Osoby przekraczające granicę będą musiały udokumentować Straży Granicznej, że wykonują czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe, albo pobierają naukę w państwie sąsiadującym. Na razie ograniczenia nie zostaną poluzowane w stosunku do osób najbardziej narażonych na kontakt z chorymi na COVID-19. Nadal 14-dniowa kwarantanna obowiązywać będzie osoby wykonujące zawód medyczny oraz wykonujące czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej. Zmiany przepisów o kwarantannie od dawna domagali się mieszkańcy pogranicza, którzy dojeżdżają codziennie do pracy do Niemiec czy do Polski.

czytaj więcej »

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

dodano: 2020-04-30 12:37:29

 

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. 2 maja (czwartek) obchodzimy Dzień Flagi. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania. Flaga Rzeczypospolitej Polskiej składa się z dwóch poziomych pasów równej szerokości, białego u góry i czerwonego u dołu, w proporcjach 5:8. Powszechny zwyczaj umieszczania napisów i rysunków przez kibiców obserwujących zawody sportowe jest dopuszczalny wyłącznie na barwach narodowych. Te ostatnie nie mają określonych proporcji. Istnieje wiele form eksponowania barw narodowych np. poprzez noszenie ich w postaci biało-czerwonej kokardy narodowej w klapie płaszcza, marynarki lub żakietu. Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

czytaj więcej »

Kościoły z parafii Góralice z dofinansowaniem na remont

dodano: 2020-04-30 09:37:38

 

W środę 29 kwietnia 2020 r. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zatwierdził listę 70 projektów na łączną kwotę 1, 8 mln zł, które otrzymały wsparcie finansowe na remont budowli zabytkowych. Wśród nich są dwa zabytki z gminy Trzcińsko-Zdrój. Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Stanisława z XIII wieku otrzymał 30,000 zł na odtworzenie pierwotnego pokrycia wieży kościoła oraz Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stołecznej -15,000 zł na dokończenie naprawy konstrukcji fundamentów i murów obwodowych fundamentowych - etap II z remontem elewacji. Gratulacje należy złożyć dla księdza Wojciech Koisa, za chęci, aktywność i skuteczność w pozyskanie kolejnej już dotacji na remont świątyń należących do parafii Góralice.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00