Dziś jest piątek 01 lipca 2022, dziś są imieniny: Haliny i Mariana

Menu strony

Licznik

Odwiedziło nas:
11516125
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Pokaz tańca nowoczesnego w BiCK

dodano: 2022-06-24 10:33:14

 

W środę 22 czerwca 2022 r. w sali widowiskowej BiCK odbyło się podsumowanie blisko rocznych zajęć taneczno-ruchowych prowadzonych w Centrum Kultury przez instruktor mgr. Elizę Karwowską. W obecności rodzin dzieci uczestniczących w zajęciach, swoje umiejętności taneczne zaprezentowały wszystkie grupy tańca nowoczesnego. Młodzi tancerze zebrali gromkie brawa i pochwały. Teraz w zajęciach nastąpi przerwa wakacyjna.

czytaj więcej »

Zakończenie roku w Przedszkolu Miejskim (Galeria)

dodano: 2022-06-24 10:12:25

 

23 czerwca 2022 r. w sali widowiskowej Biblioteki i Centrum Kultury odbyła się uroczystość zakończenia edukacji przedszkolnej przez dzieci sześcioletnie z grupy Biedronek i Jeżyków Przedszkola Miejskiego im. Leśnych Skrzatów w Trzcińsku-Zdroju. Dzieci rozpoczęły uroczystość najpopularniejszym tańcem narodowym - Polonezem, następnie starszaki zaprezentowały program artystyczny: pięknie recytowały wierze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po występach dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor Anny Skiby oraz wychowawczyń grup - dyplomy i upominki. Po części oficjalnej był czas na pamiątkowe zdjęcia. Absolwentom życzymy wielu sukcesów, spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i słonecznych wakacji. W uroczystym zakończeniu roku przedszkolnego wzięły dział władze naszej gminy oraz dyrektor BiCK.

czytaj więcej »

Zakończenie Roku Szkolnego

dodano: 2022-06-24 08:55:55

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego, pragnę wszystkim Państwu – dyrektorom szkół i placówek oświatowych, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom i uczniom serdecznie podziękować, pogratulować i złożyć życzenia wszelkiej pomyślności.

  • Drodzy Uczniowie, Za Wami rok wytężonej nauki, kartkówek, sprawdzianów i egzaminów. Niektórzy z Was żegnają się ze swoją szkołą, kolegami, nauczycielami. Inni za dwa miesiące wrócą do tej samej szkoły i z nowymi siłami i zapałem będą kontynuować naukę. Teraz nadszedł czas zasłużonego, wymarzonego odpoczynku. Gratulując szkolnych osiągnięć życzę wszystkim wspaniałych wakacji, interesująco spędzonego czasu, nowych przyjaźni i niezapomnianych przygód.
  • Drodzy Rodzice, Jesteście szczególną częścią społeczności szkolnej, a Wasze opinie i uwagi są ważne w procesie edukacji waszych dzieci. Dziękuje tym rodzicom, którzy aktywnie angażowali się w życie szkoły. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możliwy jest rozwój szkoły, nie tylko jako placówki oświatowej, ale także jako centrum społecznej aktywności. Życzę jednocześnie, by rozpoczynające się wakacje stały się dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku oraz wspierania pasji i zainteresowań Waszych dzieci.
  • Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy, Szanowni Pracownicy trzcińskiej oświaty, To przede wszystkim dzięki Wam nasza szkoła zmienia swoje oblicze, a uczniowie są coraz lepiej przygotowani i osiągają coraz lepsze wyniki. Zawód, który wybraliście jest szczególny. To Wy swoją codzienną pracą kształtujecie przyszłe pokolenia. Za tę codzienną i odpowiedzialną pracę dydaktyczną i wychowawczą, za Wasz trud i wysiłek włożony w kończący się rok szkolny z całego serca Wam dziękuję. Dziękuję Państwu za ofiarność i poświęcenie włożone w edukację, za wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw. Wszystkim Państwu życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia , radości i abyście w nowym roku szkolnym wrócili z zapasem sił i gotowości do podjęcia nowych zadań, realizacji marzeń i planów. Burmistrz Bartłomiej Wróbel

czytaj więcej »

XLIV Sesja Rady Miejskiej

dodano: 2022-06-22 13:02:28

 

24 czerwca 2021 r. (piątek) o godz. 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Trzcińsku – Zdroju, w trybie hybrydowym odbędzie się XLIV Sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad przedstawia się następująco:

czytaj więcej »

Noc Świętojańska 2022 Galeria zdjęć

dodano: 2022-06-19 15:18:16

   

Dnia 18.06.22r., na amfiteatrze przybranym brzózkami, miało miejsce wydarzenie pt. „Zwyczaje i obrzędy Nocy Świętojańskiej”, zorganizowane przez Bibliotekę i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju. Jego celem było przybliżenie wierzeń ludowych związanych z Nocą Świętojańską. Wydarzenie nawiązywało do słowiańskich korzeni i celebrowania wierzeń przodków. Ukazywało zwyczaje i obrzędy Nocy Świętojańskiej w postaci zabaw i konkursów. Impreza rozpoczęła się przemarszem barwnego korowodu uczestników, w asyście motocykli, z Rynku na plac nad jeziorem. Przy palących się ogniskach rozpoczęły się wesołe pląsy młodych dziewcząt odzianych w białe sukienki (studio musicalowe), które zaprezentowały wiązankę ludowych piosenek. Dziewczyny z zespołu Medeina Tribal pokazały słowiańskie tańce.

 

czytaj więcej »

Otwarcie posterunku Policji

dodano: 2022-06-16 07:23:28

 

W poniedziałek 27 czerwca 2022 r. o godz.10.30 odbędzie się uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego posterunku Policji w Trzcińsko -Zdroju , którego siedziba została zlokalizowana przy ul. Ceglanej 1A przy sklepie Dino. Po uroczystości będzie okazja zobaczyć jak nowoczesny Posterunek wygląda w środku.

czytaj więcej »

Wspólne posiedzenie Komisji Stałych

dodano: 2022-06-15 14:48:10

 

22 czerwca 2022 r. (środa) o godzinie 13.30 w Sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w trybie hybrydowym, odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju. Porządek obrad:

czytaj więcej »

Strażacki Dzień Dziecka

dodano: 2022-06-15 09:23:46

 

W najbliższą sobotę 18 czerwca 2022 r. OSP Strzeszów na placu przy Remizie organizuje Strażacki Dzień Dziecka dla dzieci z sołectwa Strzeszów oraz dzieci z rodzin ukraińskich zamieszkujących naszą gminę. W programie przewidziano gry i zabawy , poczęstunek oraz loterię fantowa z nagrodami. Serdecznie zapraszamy. Wydarzenie jest dofinansowane w ramach Programu Społecznik zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik,#społecznik, #KARR.

czytaj więcej »

INFORMACJA

dodano: 2022-06-15 08:46:43

 

Informujemy, że w dniu 17 czerwca 2022 r. ( piątek ) Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju będzie nieczynny.

czytaj więcej »

BiCK zaprasza na zabawę taneczną

dodano: 2022-06-10 16:02:06

 

czytaj więcej »

Noc Świętojańska 2022

dodano: 2022-06-09 18:55:56

 

czytaj więcej »

Konkurs na „Najpiękniejszy wianek świętojański”

dodano: 2022-06-09 16:31:59

 

Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju ogłasza konkurs na „Najpiękniejszy wianek świętojański”, wykonany z naturalnych materiałów, dobranych według tradycji Nocy Świętojańskiej (np. kwiaty polne i ogrodowe, gałązki, liście, zioła). Technika wykonania prac dowolna z zastrzeżeniem, że każdy wianek powinien unosić się na wodzie i zawierać świecę, dzięki której wyeksponowane zostaną jego walory estetyczne podczas puszczania na jeziorze. Wianki wykonane ze sztucznych kwiatów nie będą brały udziału w konkursie. Wianki można wykonywać indywidualne lub zbiorowo. Prace należy dostarczyć osobiście w dniu 18 czerwca 2022 w godz. 15:00 – 17.00 do BiCK (ul. Młyńska 4, 74-510 Trzcińsko-Zdrój). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas imprezy „Zwyczaje i obrzędy Nocy Świętojańskiej”, która odbędzie się dnia 18.06.2022 r. w Trzcińsku-Zdroju (teren Parku – plac przy amfiteatrze, ul. Młyńska) od godz. 17.00. Prace dostarczone na konkurs oceniać będzie Komisja powołana przez Organizatora w dniu imprezy. Komisja przyzna nagrody za najładniejsze wianki, po czym wianki zostaną puszczone na wodę. W konkursie przewidziano nagrody: I, II i III miejsce oraz wyróżnienia – sprzęt i akcesoria gastronomiczne; upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie. Więcej informacji w tym regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie www.bicktz.pl

czytaj więcej »

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

dodano: 2022-06-08 15:01:43

 

Stowarzyszenie „Aktywni”, MKS Orzeł Trzcińsko-Zdrój, Starosta Powiatu Gryfińskiego oraz Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój serdecznie zapraszają na Powiatowy Turniej Piłki Nożnej pt.„Covid omijamy – turniej rozgrywamy”, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2022 r. od godz. 9.00 na boisku Orlik przy Hali Widowiskowo Sportowej w Trzcińsku-Zdroju. Na uczestników sportowej zabawy czekają puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz poczęstunek. Zawody zostały dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju.

czytaj więcej »

Koncert Domansky

dodano: 2022-06-08 13:14:51

 

W sobotę 18 czerwca 2022 r. o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich do Amfiteatru gdzie w ramach obchodów „Nocy Świętojańskiej” odbędzie się koncert artysty znanego jako Domansky, który wykona znane polskie przeboje muzyki pop. Muzyk zagra też dla Nas swoje autorskie utwory z najnowszej płyty „Amore”.

czytaj więcej »

KGW "Jezioranki" Trzcińsko-Zdrój

dodano: 2022-06-07 08:24:15

 

W Trzcińsku-Zdroju powstało Koło Gospodyń „Jezioranki”, które działać będzie i swoją siedzibę ma w Bibliotece i Centrum Kultury przy ul. Młyńskiej. Na dzień dzisiejszych Koło liczy 10 osób i jest już zarejestrowane w Krajowym Rejestrze KGW ARiMR. W skład Zarządu Koła weszły : Renata Deka – Przewodnicząca, Aleksandra Zielińska – Zastępca Przewodniczącej oraz Regina Brzezińska – członek Zarządu. Panie postawiły sobie za cel aktywizację kobiet ( i nie tylko) w różnego rodzaju aktywnościach niekoniecznie kojarzonych bezpośrednio z typową działalnością KGW. Będą organizowane spotkania twórcze, wyjazdy kulturalno-rekreacyjne, aktywności fizyczne oraz dbanie o rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej. Osoby które zechcą się dołączyć i wspólnie razem działać na rzecz naszego lokalnego środowiska, zachęcam do kontaktu w Bibliotece lub u Pań z Zarządu Koła. Pierwsze spotkanie odbędzie się dokończeniu wszystkich spraw rejestracyjnych o czym Państwa poinformujemy. Cieszy to że także i w Trzcińsku są osoby, które chcą coś zrobić twórczego dla własnego środowiska.

czytaj więcej »

Nagrodzona Uczennica

dodano: 2022-06-07 06:26:31

 

W dniu 3 czerwca 2022 roku podczas konferencji „Ekonomia Społeczna dla Młodych” Targi Ekonomi Społecznej na Uniwersytecie Szczecińskim, Wydziale Nauk Społecznych ogłoszono wyniki konkursu „Nakręć Film to PEStka”.Troje uczestników zajęć pozalekcyjnych koła fotograficznego prowadzonego przez pedagoga szkolnego Jarosława Płotkowskiego brało udział w konkursie. Był to pierwszy tego typu konkurs dla młodych ludzi w województwie zachodniopomorskim, ogłoszony w ramach Targów Ekonomi Społecznej 2022.Laureatką tego konkursu została uczennica Agata Skiba z klasy VII b ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju. Nagrodą główną był komputer laptop DELL Inspiron 35-8307 o wartości 4300zł ufundowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Nagrodę Wręczał Wojciech Dorżynkiewicz Radny Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej »

Odjazdowy Bibliotekarz: Znowu w zielone gramy (FOTO)

dodano: 2022-06-07 06:18:05

 

 

Dnia 5.06.22r. Rano, na Rynku przed Ratuszem zebrali się miłośnicy rowerów i książek, by wspólnie uczestniczyć w 6 Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Odjazdowy Bibliotekarz 22: Znowu w zielone gramy”, który zwracał uwagę na ochronę naturalnego środowiska człowieka, docenienie walorów przyrodniczych i turystycznych gminy i regionu. Organizatorami rajdu byli: Biblioteka i Centrum Kultury, OSP i Stowarzyszenie „Fani Formy”. Środki na organizację pozyskano z programu Społecznik. Celem rajdu było nauczenie uczestników dostrzegania i przeżywania piękna przyrody, odbierania jej wszystkimi zmysłami i uświadomienie, że człowiek jest cząstką przyrody. Rajd był promocją zdrowego stylu życia, formą aktywności fizycznej, odpoczynku, zdrowego odżywiania. Oprócz pomarańczowych kamizelek, rajdowicze zaopatrzyli się także w zielone elementy garderoby, identyfikując się z ekologicznymi założeniami rajdu.

czytaj więcej »

Dzień Dziecka

dodano: 2022-06-05 07:46:09

 

1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Burmistrz naszej Gminy Bartłomiej Wróbel odwiedził wszystkie szkoły oraz przedszkole, wręczając naszym najmłodszym słodycze. Były też miłe życzenia i pamiątkowe zdjęcia.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00