Dziś jest wtorek 25 lutego 2020, dziś są imieniny: Wiktora i Cezarego

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8301536
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Zmiany w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcińsku-Zdroju

dodano: 2020-02-18 08:33:50

 

Dobiega końca remont w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcińsku-Zdroju. Malowane są pomieszczenia Oddziału dla Dorosłych. Wymieniono tam też wszystkie stare lampy na nowoczesne oświetlenie ledowe, które nie dość że jest bardziej ekonomiczne, to i daje światło o dużo jaśniejszej barwie. Podniesie to w sposób znaczny komfort korzystania z pomieszczeń Biblioteki. Jednostka zakupiła 3 zestawy komputerów, które zastąpią stary wysłużony sprzęt. Zmienił się też system wypożyczenia książek. Z ręcznego katalogu Biblioteka przechodzi na system cyfrowy. System ten umożliwia tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej. Praca odbywa się poprzez przeglądarkę internetową. Za pomocą czytnika skanuje się kody kreskowe z książek i system sam przypisuje je do konta czytelnika. Na elektronicznym systemie wypożyczania książek skorzystają zarówno czytelnicy, jak i sama biblioteka. Ci pierwsi będą mogli sprawdzić bez wychodzenia z domu przez internet ( na stronie www.szukamksiazki.pl), czy w Miejskiej Bibliotece Publicznej znajduje się szukana przez nich książka. Będzie można ją także zarezerwować oraz sprawdzić do kiedy jest wypożyczona. W najbliższych dnia Oddział dla Dzieci wzbogaci się o kilka nowych mebli i pomocy dydaktycznych, które zostaną zakupione w ramach współpracy Biblioteki z Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Trzcińskiej w ramach programu „Społecznik”.

czytaj więcej »

Spotkanie właścicieli młynów i wiatraków (GALERIA)

dodano: 2020-02-17 10:27:39

 

Gmina Trzcińsko-Zdrój została zaproszona na pierwsze spotkanie integracyjne właścicieli młynów i wiatraków oraz miłośników tych zabytkowych obiektów w ramach projektu "Młyny i wiatraki nasze wspólne dziedzictwo kulturowe na pograniczu polsko-niemieckim.". Spotkanie odbyło się 15.02.2020 w Barlinku. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia /Polska w Euroregionie Pomerania). Realizatorem projektu jest Fundacja Baltic Natura. Do Barlinka przybyli właściciele młynów lub wiatraków z okolic Rostocku, z wybrzeża bałtyckiego pomiędzy Rostockiem a Stralsundem, z Woldegk, Neurupin, Kiełpina nad Mołstową, Trzcińska-Zdroju, z okolic Berlina, z Zainhammer Mühle Barnimer Land, z Trzebiatowa- p. Burmistrz z przedstawicielami UM oraz z najprawdziwszym młynarzem z Trzebiatowa. Przybili również przedstawiciele z Osucha- Starego Młyna nad Tywą, z Mariańskiego Młyna w Marianowie, z młyna w okolicach Cottbus. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawiciela Fundacji Ścieżkami Pomorza pomysłodawców całego przedsięwzięcia. Projekt przewiduje wizyty studyjne w kilku wiatrakach po obu stronach granicy oraz zacieśnianie współpracy pomiędzy osobami i instytucjami, we władaniu których są różnego rodzaju młyny. Na zakończenie pierwszego spotkania odbyła się wizyta w Młynie Papiernia w Barlinku, gdzie można było zobaczyć wiele oryginalnych maszyn i urządzeń do produkcji mąki.

czytaj więcej »

System monitoringu zjawisk meteorologicznych

dodano: 2020-02-13 13:55:09

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach przekazuje informacje nt. systemu monitoringu zjawisk meteorologicznych w województwie zachodniopomorskim. Szczegóły TUTAJ

czytaj więcej »

1 % podatku zostaw w swojej gminie

dodano: 2020-02-13 11:43:57

 

Ruszyła kolejna, 17. edycja akcji 1% dla organizacji pożytku publicznego z terenu Pomorza Zachodniego. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zachęca podatników do wsparcia organizacji pożytku publicznego z naszego regionu. Celem akcji jest upowszechnienie wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego wiedzy na temat możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz zachodniopomorskich OPP i tym samym zwiększenie szans na to, by jak najwięcej środków pochodzących z 1 % zatrzymać w naszym województwie. Na Pomorzu Zachodnim zarejestrowanych jest ponad 300 organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku, a więc posiadających status organizacji pożytku publicznego (OPP). Takie organizacje między innymi wspierają osoby chore, z niepełnosprawnością lub w trudnej sytuacji życiowej, pomagają też ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych oraz zajmują się działalnością charytatywną. Dbają również o środowisko, chronią konsumentów, a także wspomagają rozwój gospodarki, edukacji, oświaty i kultury. Dzięki przekazaniu 1% swojego podatku, w prosty i wygodny sposób można pomóc organizacji pożytku publicznego, która pomaga innym. W Gminie Trzcińsko-Zdrój są dwie organizacje pożytku publicznego, którym można przekazać swój 1%: STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI Z DOMU DZIECKA W TRZCIŃSKU-ZDROJU, STOWARZYSZENIE "DOM Z SERCEM" W TRZCIŃSKU-ZDROJU. Są też organizacje jak MKS Orzeł czy OSP które mają podpisaną umowę współpracy z innymi organizacji opp, dzięki czemu im także można przekazać 1% z podatku.

czytaj więcej »

Działki KOWR-u na sprzedaż

dodano: 2020-02-13 09:47:38

Oddział Terenowy w Szczecinie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż: - nieruchomość gruntowa niezabudowana – działka nr 6 w obrębie Tchórzno, o powierzchni 1,5700 ha. Cena wywoławcza 138 000,00 zł (wadium 27 600,00 zł). Więcej szczegółów TUTAJ. - nieruchomość gruntowa niezabudowana – działka 949/7 w obrębie Góralice, o powierzchni 1,1471 ha. Cena wywoławcza 60 000,00 zł (wadium 12 000,00 zł). Więcej szczegółów TUTAJ.

czytaj więcej »

Harmonogram rekrutacji do przedszkola , oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do 1 klasy Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2020/2021

dodano: 2020-02-13 09:00:09

 

W załączeniu publikujemy harmonogram rekrutacji do Przedszkola Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych oraz do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021

----->>> HARMONOGRAM REKRUTACJI <-------

czytaj więcej »

Wizyta dziennikarki Radia Szczecin w Chełmie Dolnym (GALERIA)

dodano: 2020-02-13 08:34:24

 

Z inicjatywy Andrzeja Krywalewicza- regionalisty i miłośnika historii naszych ziem, w środę 12 lutego 2020 r. odbyło się nagranie materiału do reportażu radiowego, o historii jednej z najciekawszych miejscowości naszej gminy Chełmie Dolnym. Pan Andrzej wspólnie z mieszkańcami, dziennikarką Radia Szczecin Anna Kolmer i Pani Anną Pawlicką opowiedzą o niezwykłych miejscach i wydarzeniach z historii tej niewielkiej wioski. Materiał zostanie wyemitowany na antenie Radia Szczecin. O dacie słuchowiska poinformujemy Państwa niebawem.

czytaj więcej »

Liczba ludności w Powiecie Gryfińskim

dodano: 2020-02-13 08:18:54

 

Gazeta Chojeńska w swoim najnowszym numerze publikuje zestawienie osób zameldowanych w poszczególnych gminach Powiatu Gryfińskiego. Dane podawane są na koniec grudnia 2019 roku, a także porównanie z 2001 rokiem. Główny Urząd Statystyczny informuje, że pod koniec 2019 roku było nas w Polsce 38,383 mln, czyli o 28 tys. mniej niż rok wcześniej. Zanotowano 375 tys. urodzeń, to jest o 13 tys. mniej niż w roku 2018. Liczba urodzeń była o 35 tys. niższa od liczby zgonów, co jest najgorszym wynikiem po II wojnie. W naszym powiecie w 2019 roku ubyło 885 mieszkańców, a w porównaniu z rokiem 2001 jest nas mniej aż o 5 633 osoby. Przez ostatnie 18 lat najbardziej uszczupliły się gminy Mieszkowice i Trzcińsko-Zdrój (po 11 procent). (źródło:GCH)

czytaj więcej »

Zapraszamy na kurs języka angielskiego

dodano: 2020-02-12 14:55:05

 

Informujemy o możliwości skorzystania z kursu języka angielskiego stopnia A2 (trochę wyższy niż podstawowy). Przewidywana liczba godz. 60 (2 spotkania w tygodniu po 2 godz lekcyjne). Kosz za cały kurs od osoby to tylko 80 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w okrąglaku Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju w dniu 19.02.2020 r o godz. 17.00. Szczegółowe informacje można uzyskać od Pana Z. Iwanickiego tel. 600967521.

czytaj więcej »

Zapraszamy do Placówki Wsparcia Dziennego

dodano: 2020-02-12 10:24:43

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju informuje, że Placówka Wsparcia Dziennego prowadzi zajęcia od dnia 7 stycznia 2020 roku. W dniach szkolnych w godzinach od 14.00 do godziny 17.00 , w dniach wolnych od zajęć szkolnych w godzinach od 10.00 do 13.00. Prosi się rodziców zainteresowanych uczestnictwem dzieci w zajęciach w Placówce Wsparcia Dziennego przy ul. Młyńskiej 4, o zgłaszanie dzieci oraz wypełnienie formularza uczestnictwa dziecka w zajęciach. W czasie zajęć można skorzystać z bezpłatnego poradnictwa pedagogicznego oraz psychologicznego.

czytaj więcej »

Dyżur psychologa w PWD

dodano: 2020-02-12 09:17:06

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju informuje, że w Placówce Wsparcia Dziennego przy ul. Młyńskiej 4 w terminach : 14 lutego 2020 r. i 21 lutego 2020 r. w godzinach od 16.00 – 18.00 pełni dyżur psycholog. Poradnictwo jest bezpłatne. Zapraszamy do korzystania ze wsparcia specjalisty.

czytaj więcej »

Informacja Ośrodka Pomocy Społecznej

dodano: 2020-02-12 09:11:02

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju zaprasza mieszkańców Gminy Trzcińsko – Zdrój chcących uzyskać żywność z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa do zgłaszania się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju celem uzyskania skierowania. Zgodnie z pkt. 11 Wytycznych realizacji Podprogramu 2019, pomocą żywnościową w ramach PO PŻ mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1 402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1 056 zł dla osoby w rodzinie. Osoby i rodziny spełniające powyższe wymagania mogą zgłaszać się do OPS w godzinach pracy Ośrodka tj. od poniedziałku do czwartku od 7.30 – 15.30, w piątek od 7.00 – 15.00, z wyłączeniem osób, które korzystają z żywności wydawanej przez księdza parafii Trzcińsko – Zdrój.

czytaj więcej »

X Ogólnopolskie Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz"

dodano: 2020-02-11 12:14:54

 

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku zaprasza do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Prace można nadsyłać do 28 lutego br.

czytaj więcej »

Sołtys Roku 2020

dodano: 2020-02-11 11:02:24

 

Sołtysi integrują mieszkańców, sprawiają, że miejscowości tętnią życiem każdego dnia. Konkurs „Sołtys Roku” 2020 to doskonała okazja do zaprezentowania wyjątkowych osób zaangażowanych w życie małych ojczyzn. Na laureatów sprawujących swoją funkcję przez co najmniej cały rok 2019 oprócz tytułu, czekają trzy nagrody finansowe, każda w wysokości 5 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia br. Konkurs ma charakter otwarty. Kandydata z obszaru województwa zachodniopomorskiego do tytułu „Sołtys Roku” 2020 mogą zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa (co najmniej 10 osób), rady parafialne, organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz przedstawiciele władzy samorządowej. Zgłoszenia należy przesyłać do 30 kwietnia br. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin z dopiskiem „KONKURS SOŁTYS ROKU 2020”. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są poniżej oraz na stronie Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego WZ: http://www.wrir.wzp.pl.

czytaj więcej »

Jak zachować się podczas wichury ?

dodano: 2020-02-11 10:56:43

 

W związku z silnym wiatrem na terenie całego kraju Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II i III stopnia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa radzi jak należy się zachować, aby przetrwać silną wichurę?

czytaj więcej »

Zestawienie ilości wyjazdów OSP z Powiatu Gryfińskiego

dodano: 2020-02-11 10:36:51

 

Oddział powiatowy Zachodniopomorskiej Ochotniczej Straży Pożarnej opublikował listę najbardziej wyjazdowych OSP z terenu Powiatu Gryfińskiego w roku 2019. Druhowie z Trzcińska-Zdroju w tym zestawieniu znaleźli się na 38 miejscu z 80 wyjazdami do zdarzeń.

  • 1 OSP Połczyn-Zdrój 281
  • 2 OSP Barlinek 253
  • 3 OSP Trzebiatów 243
  • 4 OSP Złocieniec 223
  • 5 OSP Czaplinek 214
  • (…) 38 OSP Trzcińsko-Zdrój 80

czytaj więcej »

BLISKO 110 GODZIN Z NIEBEZPIECZNĄ POGODĄ

dodano: 2020-02-08 11:00:02

 

Przed nami ok 110 godzin (z kilku godzinnymi przerwami) z niebezpieczną pogodą. Najgorszy okres to noc z niedzieli na poniedziałek, poniedziałek w drugiej części dnia, wtorek oraz w środę w ciągu dnia i noc ze środy na czwartek. Wiatr odpuści w czwartek popołudniu. Jeśli chodzi o regiony gdzie należy spodziewać się tych najsilniejszych porywów to może on wystąpić praktycznie wszędzie a jego porywy mogą dochodzić do 80-100 km/h.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00