Dziś jest piątek 29 maja 2020, dziś są imieniny: Teodozji i Magdaleny

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8702706
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Informacja w sprawie stypendiów szkolnych

dodano: 2020-05-15 11:31:06

 

Informujemy, iż gotowe są do odbioru decyzje ws. stypendiów szkolnych. Wzór oświadczenia, niezbędnego do rozliczenia przedkładanych faktur/rachunków jest dostępny i możliwy do pobrania poniżej. Proszę pamiętać o tym, aby wystawiane faktury/rachunki oraz składane oświadczenia były wypełnione uważnie i poprawnie, gdyż każda nieścisłość wymaga wyjaśnienia i opóźnia wypłatę środków.

ZAŁĄCZNIK DO POBRANIA : OŚWIADCZENIE

czytaj więcej »

Koniec sezonu 2019/20, Orzeł z awansem do okręgówki

dodano: 2020-05-15 11:03:20

 

14 maja 2020 odbyło się posiedzenie Zarządu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, na którym podjęto szereg ważnych decyzji dotyczących rozgrywek. Poniżej najważniejsze postanowienia:

- Zarząd ZZPN jednogłośnie postanowił zakończyć rozgrywki mistrzowskie IV ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz rozgrywki kobiece i młodzieżowe sezonu 2019/20. Za układ końcowych tabel sezonu 2019/20 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek, drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/20 nie będzie spadków do niższych klas rozgrywkowych.

czytaj więcej »

Kolejne wsparcie finansowe na remonty naszych zabytków

dodano: 2020-05-15 08:39:18

 

Wojewódzki Konserwator Zabytków w Szczecinie ogłosił wyniki naboru o dotację na prace planowane w 2020 r. Wśród 33 zabytków z całego województwa znalazły się dwa kościoły z Gminy Trzcińsko-Zdrój. Kościół filialny p.w. Wniebowzięcia NMP w Piasecznie otrzyma 20 000,00 zł na ratunkowy remont szachulcowej konstrukcji wieży kościoła wraz z remontem dachu - III etap prac końcowy, a Kościół filialny p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stołecznej – 20 000,00 zł na dokończenie naprawy konstrukcji fundamentów i murów obwodowych fundamentowych w kościele II etap wraz z remontem elewacji.

czytaj więcej »

ROWERZYSTA NA DRODZE – PODSTAWOWE ZASADY

dodano: 2020-05-14 08:42:36

 

Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii bezpieczny dla użytkowników. Aby bezpieczeństwo było zachowane w każdym aspekcie należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów. Obowiązkowe wyposażenie roweru:

czytaj więcej »

Dłuższy termin składania wniosków o płatność dobrostanową - komunikat ARMiR

dodano: 2020-05-14 08:28:12

Do 15 czerwca 2020 r. został przedłużony termin składania wniosków przez tych rolników, którzy chcą ubiegać się w ARiMR o pomoc finansową z PROW 2014-2020 w ramach działania „Dobrostan zwierząt”. Ten nowy rodzaj wsparcia z PROW 2014-2020 przeznaczony jest dla hodowców krów i świń. Ma on rekompensować im dodatkowo poniesione koszty i utracone dochody w wyniku wprowadzenia praktyk hodowlanych związanych z podwyższonym dobrostanem zwierząt. Dopłaty mogą otrzymać ci rolnicy, którzy zadbają o lepsze samopoczucie i zdrowie zwierząt, poprawiając warunki ich utrzymania przez zwiększenie powierzchni bytowej przypadającej na jedno zwierzę (krowę, lochę, tucznika) o co najmniej 20 proc. w stosunku do wymaganej obecnie minimalnej powierzchni lub przez zorganizowanie zwierzętom dostępu do pastwiska czy wybiegu. Do piątku 8 maja 2020 r. do ARiMR wpłynęło 13 337 wniosków o przyznanie płatności dobrostanowej.

czytaj więcej »

Osobisty plan awaryjny dla osób doświadczających przemocy

dodano: 2020-05-14 07:52:15

 

Dom nie zawsze i nie dla każdego jest bezpiecznym schronieniem, nawet w czasie epidemii koronawirusa. W szczególnie trudnej sytuacji są osoby, które doświadczają przemocy domowej. W odpowiedzi na ich potrzeby, Rzecznik Praw Obywatelskich opracował poradnik pn. „Osobisty plan awaryjny”, zawierający praktyczne wskazówki oraz użyteczne dane teleadresowe dla tych wszystkich, którym w czterech ścianach dzieje się krzywda.

czytaj więcej »

Nawadnianie w gospodarstwie - zmiana terminu

dodano: 2020-05-13 13:27:55

Informujemy, że decyzją Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, termin składania wniosków o przyznanie pomocy w obszarze nawadniania w gospodarstwie w ramach operacji typu „Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, który miał się zakończyć w dniu 20 kwietnia 2020 r., został wydłużony do 20 lipca 2020 r. O dofinansowanie na nawadnianie gospodarstw mogą ubiegać się właściciele gospodarstw rolnych o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha. W związku z powyższym mogą zostać objęte wsparciem następujące rodzaje przedsięwzięć:

czytaj więcej »

III etap znoszenia ograniczeń - zobacz co się zmieni

dodano: 2020-05-13 13:08:41

 

Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższamy limit pasażerów w transporcie publicznym. Oprócz tego od 25 maja możliwe będą bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią. Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy ostrożni!

Zasady bezpieczeństwa:

czytaj więcej »

Kontrola na granicy przedłużona

dodano: 2020-05-13 12:10:46

 

Polska zdecydowała o przedłużeniu kontroli granicznej o następne 30 dni – do 12 czerwca br. Szef MSWiA Mariusz Kamiński podpisał nowelizację rozporządzenia w tej sprawie. Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) zostaje przedłużona o 30 dni – od 14 maja br. do 12 czerwca br. Tak jak dotychczas granicę będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

dodano: 2020-05-12 10:44:05

 

Szanowne Panie/Panowie Pielęgniarki/Pielęgniarze i Położne. Z okazji Waszego Święta składamy serdeczne podziękowania za rzetelną pracę, opiekę i szacunek jakim w codziennej pracy obdarzacie każdego Pacjenta. Niech Wasza praca na rzecz chorych budzi w Was dumę i satysfakcję, a uśmiech i wdzięczność pacjentów zawsze towarzyszy Wam w tej służbie. Szczególne słowa uznania kierujemy do Was w tym jakże trudnym okresie epidemii. Jednocześnie składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności, spełnienia marzeń oraz samych pogodnych dni. W imieniu samorządu Gminy Trzcińsko-Zdrój Burmistrz Bartłomiej Wróbel.

czytaj więcej »

“Zachodniopomorski Magazyn Rolniczy”

dodano: 2020-05-12 09:08:55

 

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach informuje, iż „Zachodniopomorski Magazyn Rolniczy” – specjalistyczne czasopismo przeznaczone dla rolników dostępne jest już w wersji elektronicznej. https://eprasa.pl/search?qu=Zachodniopomorski+Magazyn+Rolniczy

czytaj więcej »

Zapraszamy na NOC MUZEÓW

dodano: 2020-05-12 08:39:07

 

W ubiegłym roku kiedy zapraszaliśmy na V Noc Muzeów do Ratusza Miejskiego, mówiliśmy o „podróży w czasie i przestrzeni”. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy z czym przyjdzie nam się zmierzyć w tym roku oraz, że kolejne przestrzenie do zdobycia dopiero przed nami. Trwający stan epidemii zniweczył nasze plany o wspólnym spotkaniu się w połowie maja na kolejnej – szóstej już odsłonie Nocy Muzeów w Trzcińsku Zdroju. Przez te lata to wydarzenie stało się swoistym świętem kultury, sztuki i historii w naszym mieście, dlatego trudno nam sobie wyobrazić by zabrakło go w tym roku. Chcemy wkroczyć w kolejną przestrzeń aby to wydarzenie miało miejsce w tym roku i tradycji stało się zadość. Dlatego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na VI Noc Muzeów, tym razem wirtualną, która odbędzie się w… Internecie. Tak właśnie, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, nie poddajemy się lecz działamy ze zdwojoną siłą, zdobywając kolejne przestrzenie. Pomimo tego, że nie możemy się spotkać na żywo to zachęcamy, żeby spotkać się z nami 15 maja o godzinie 17:00 na profilu fb Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Trzcińskiej lub na stronie www.trzcinsko-zdroj.pl. To będzie prawdziwy „Powrót do przeszłości” albowiem cofniemy się do lat 60-tych i 70-tych XX wieku. Przygotowujemy dla Państwa kilka atrakcji, wideowykłady i wiele więcej, więc naprawdę warto do nas dołączyć. Liczymy na to, że miejsce na komentarze pod relacją, stanie się platformą do wymiany myśli, uwag oraz dialogu. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. Do zobaczenia! SMZT, TCK, UM, Biblioteka. 

czytaj więcej »

Strzeszów zaprasza

dodano: 2020-05-12 08:32:57

 

Turystyczne portale branżowe przewidują, że w tym roku przez światową pandemię koronawirusa możemy zapomnieć o swobodnej turystyce zagranicznej, która odbywać się będzie beż żadnych ograniczeń i obostrzeń. Wiele turystycznych kierunków jest obecnie zamknięte, a te które z czasem zaczną przyjmować turystów, będą to robić w określonych reżimach sanitarnych. Dobrym pomysłem jest zatem, spędzenie wolnego czasu w Polsce- najlepiej lokalnie. Zapraszamy zatem do naszego Strzeszowa gdzie można odpocząć nad pięknym jeziorem. Ciekawą propozycję przygotowała dla nas m.in.: Agnieszka Kowalska ze Strzeszowa, która w tym sezonie letnim oferuje wynajem domku holenderskiego który może pomieścić 6 osób oraz domku w stylu skandynawskim, gdzie można spędzić wolny czas w 6 +2 osoby na dostawce.

czytaj więcej »

Zawiadomienie

dodano: 2020-05-12 08:14:08

Zakład Komunalny w Trzcińsku-Zdroju informuje, iż w dniach 19-20.05.2020 w godzinach od 7.00 do 15.00 Odbywać się będzie płukanie sieci wodociągowej. W związku z tym, w tych dniach może wystąpić zjawisko tzw.,,rdzawej wody”. Za powstałe niedogodności przepraszamy.

czytaj więcej »

"Różana Aleja" - pieniądze z programu "Społecznik" zmieniają nasze otoczenie

dodano: 2020-05-12 07:56:19

 

Stowarzyszenie „Dom z Sercem” w Trzcińsku – Zdroju zakończyło działania związane z projektem pn. ”Różana Aleja” w ramach Programu Społecznik na lata 2019 – 2021. Zaplanowane efekty rzeczowe projektu zostały w pełni zrealizowane, zagospodarowując pas terenu przy ogrodzeniu Domu Pomocy Społecznej poprzez posadzenie róż, oraz montując 4 tablice infograficzne mówiące o historii dawnego uzdrowiska, a obecnie DPS. Całość zadania zakończono zgodnie z założeniami spotkaniem, które niestety ze względów zagrożenia epidemii koronawirusa, odbyło się tylko w wąskim gronie mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej, na którym przedstawiono ciekawą prelekcję przygotowaną przez Pana Grzegorza Zwolińskiego mówiącą o historii uzdrowiska. Całość zadania zostało sfinansowane ze środków „Społecznika”, które Stowarzyszenie „Dom z Sercem” pomimo trudnego okresu związanego z epidemią, zdołało efektywnie wykorzystać. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za czynną pomoc w realizacji zadania.

„Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”  #PomorzeZachodnie, #społecznik,#ProgramSpołecznik #KARRSA

czytaj więcej »

Dzień Pracownika Komunalnego

dodano: 2020-05-10 12:27:02

 

W dniu 10 maja obchodzimy dzień Pracownika Komunalnego. To dzięki pracownikom zatrudnionym w sektorze dostaw wody, gospodarowania ściekami, odpadami, zieleni i rekultywacji możemy żyć w czystości i zdrowiu. Gospodarka komunalna to istotna dziedzina gospodarki narodowej, w której pracuje kilkaset tysięcy Polaków. Praca w „komunalce” to odpowiedzialna służba w trosce o środowisko i o lepsze życie społeczności lokalnych. Składam serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom naszej firmy, za zaangażowanie i codzienny wkład pracy aby żyło się mieszkańcom miło i w czystym otoczeniu, a zdrowa woda była zawsze w kranie. Pracujecie i czuwacie 365 dni w roku! W imieniu mieszkańców Burmistrz Bartłomiej Wróbel

czytaj więcej »

od 11 maja powraca publiczny transport wspólny

dodano: 2020-05-08 13:54:51

 

(KLIKNIJ W OBRAZ ABY POWIĘKSZYĆ)

Od poniedziałku 11 maja 2020 r. wznawia swoją działalność przedsiębiorca, który świadczy dla gminy usługę wspólnego transportu publicznego. Pomimo iż, szkoły w naszej gminie pozostają dalej zamknięte Burmistrz Bartłomiej Wróbel zdecydował o przywróceniu połączeń wspólnego transportu gminnego dla mieszkańców naszej gminy od poniedziałku do czwartku. Powyżej w tabeli publikujemy godziny odjazdów i trasy. Każdego dnia będzie to inna trasa. Powrót zawsze o godz. 12.15.

czytaj więcej »

Konkurs "KREATYWNI w DOMU"

dodano: 2020-05-08 12:20:26

 

Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Trzcińsko-Zdrój do udziału w internetowym konkursie fotograficznym i filmowym. Konkurs polega na wykonaniu zdjęć lub filmu w temacie „Kreatywni w domu”. Materiały prosimy przesyłać na adres e-mail: tck@interia.eu do 15 czerwca 2020 roku. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Konkurs nie jest ograniczony wiekowo. Podstawę zgłoszenia do konkursu stanowi podpisana wiadomość e-mail z załączonym zdjęciem lub filmem. Więcej szczegółów TUTAJ

czytaj więcej »

Działki KOWR-u na sprzedaż

dodano: 2020-05-08 12:11:13

 

Oddział Terenowy w Szczecinie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ogłasza:
- przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki nr 90/1 z obrębu Dobropole o powierzchni 1,0326. Cena : 65 100,00 zł. Przetarg odbędzie się w dniu 22.05.2020 r. o godz. 13.00 w siedzibie SZ KOWR w Pyrzycach, ul. Warszawska 95.
- przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki nr 133/25 z obrębu Gogolice o powierzchni 0,1976 ha. Cena : 26 700,00 zł. Przetarg odbędzie się w dniu 22.05.2020 r. o godz. 12.00 w siedzibie SZ KOWR w Pyrzycach, ul. Warszawska 95.
- przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki nr 11/25 z obrębu Góralice o powierzchni 1,2780 ha. Cena : 41 000,00 zł. Przetarg odbędzie się w dniu 22.05.2020 r. o godz. 09.00 w siedzibie SZ KOWR w Pyrzycach, ul. Warszawska 95.
- przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki nr 949/7 z obrębu Góralice o powierzchni 1,1471  ha. Cena : 60 000,00 zł. Przetarg odbędzie się w dniu 22.05.2020 r. o godz. 14.30 w siedzibie SZ KOWR w Pyrzycach, ul. Warszawska 95.
- przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki nr 1018/4 z obrębu Góralice o powierzchni 0,6600 ha. Cena : 72 000,00 zł. Przetarg odbędzie się w dniu 22.05.2020 r. o godz. 14.00 w siedzibie SZ KOWR w Pyrzycach, ul. Warszawska 95.
- przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki nr 6 z obrębu Tchórzno o powierzchni 1,5700 ha. Cena : 138 000,00 zł. Przetarg odbędzie się w dniu 22.05.2020 r. o godz. 09.30 w siedzibie SZ KOWR w Pyrzycach, ul. Warszawska 95. Więcej czytaj TUTAJ

czytaj więcej »

Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 7 maja 2020 roku

dodano: 2020-05-08 11:30:18

 

Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że podjęła wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych przez Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 10 maja 2020 r., do których była zobowiązana przepisami prawa. W dniu 16 kwietnia 2020 r. została jednak uchwalona ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U poz. 695). Na mocy art. 102 tej ustawy zawieszone zostały obowiązki informacyjne wynikające z przepisów Kodeksu wyborczego, nałożone na wójtów i komisarzy wyborczych, ponadto przepisy dotyczące wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania, głosowania korespondencyjnego oraz głosowania przez pełnomocnika. Zawieszone zostały przede wszystkim kompetencje Państwowej Komisji Wyborczej w zakresie ustalenia wzoru karty do głosowania i zarządzenia druku kart. Pozbawienie Państwowej Komisji Wyborczej prawnych możliwości drukowania kart do głosowania sprawiło, że głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020 r. jest niemożliwe. Karty wyborcze są bowiem warunkiem koniecznym do przeprowadzenia głosowania.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00