Dziś jest poniedzialek 06 kwietnia 2020, dziś są imieniny: Celestyna i Wilhelma

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
8462867
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

XIX Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej

dodano: 2020-03-25 12:42:08

 

Informujemy, że w dniu 27 marca 2020 r. /piątek/ o godz. 15.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Trzcińsku – Zdroju odbędzie się XIX Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad:

czytaj więcej »

Komunikat Prezesa Rady Ministrów – nowe zasady przemieszczania się!

dodano: 2020-03-24 14:21:55

 

Komunikat Prezesa Rady Ministrów – nowe zasady przemieszczania się!

Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem. W ostatnich dniach wprowadziliśmy zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Polska zdecydowała się na ograniczenie imprez masowych i działalności galerii handlowych, zawieszenie zajęć w szkołach oraz zamknięcie granic. Rozwój epidemii w Polsce i w Europie powoduje kolejne decyzje o zasadach bezpieczeństwa.

Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się.

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

  • W autobusie tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących

Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób. Zależy nam na tym, aby Polacy mieli dostęp do komunikacji. Musimy jednak zadbać o to, by autobusy nie były przepełnione.

Całkowity zakaz zgromadzeń – chyba że z najbliższymi

Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z najbliższymi.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych

Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. Tutaj jednak wprowadziliśmy kolejną ważną zasadę. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. Zachęcamy jednak do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

Zakłady pracy

Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.

Pozostałe ograniczenia nadal obowiązują

Mimo wprowadzanych zmian, w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

czytaj więcej »

Aplikacja pomoże w kwarantannie

dodano: 2020-03-24 14:01:54

 

Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. Poniżej zamieściliśmy specjalnie przygotowane ulotki, które będą m.in. rozdawane na przejściach granicznych. Zachęcamy do ich przesyłania, drukowania, przekazania rodzinie i znajomym — zarówno powracającym do kraju jak i skierowanym na kwarantannę w Polsce.(KGP)

czytaj więcej »

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Góralicach

dodano: 2020-03-23 15:03:12

Zarządzenie nr 8/2019/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach z dnia 23 marca 2020 r.w sprawie organizacji kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

czytaj więcej »

MPSZOK od 30 marca nieczynny do odwołania

dodano: 2020-03-23 14:41:58

 

Z powodu panującego zagrożenia koronawirusem, Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Trzcińsku-Zdroju przy Al. Wolności od 30.marca 2020 r. będzie nieczynny do odwołania.

czytaj więcej »

Zasady kształcenia na odległość

dodano: 2020-03-23 11:48:07

 

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 zmieniono przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość. Określono zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzono możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Jak ma wyglądać kształcenie na odległość?

czytaj więcej »

#NIE_KŁAM_MEDYKA

dodano: 2020-03-23 10:17:48

 

Wzywasz służby odpowiedzialne za swoje zdrowie i bezpieczeństwo na interwencję...powiedz im prawdę!. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz niesienie pomocy innym. Dlatego - #NieKłamRatownikom. Przypominamy, że na numer alarmowy 112 dzwonimy tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym od razu dyspozytorowi. Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia pomagasz im pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję służby będą mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie...Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

czytaj więcej »

Kwarantanna

dodano: 2020-03-20 20:02:27

 

USTALENIA PODJĘTE NA SPOTKANIU W 17 MARCA 2020 R. PODCZAS POSIEDZENIA POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO.

1. Definicja: kwarantanna - odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych;

2. W budynkach wyznaczonych na kwarantannę zaleca się zapewnienie:

czytaj więcej »

Informacja ZODR w Gryfinie

dodano: 2020-03-20 08:33:35

 

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gryfinie informuje, iż w związku z zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, kierując się troską o bezpieczeństwo każdego człowieka, zwracamy się z prośbą, aby ograniczyć tylko do pilnych przypadków załatwianie spraw administracyjnych bezpośrednio w biurze powiatowym. Zachęcamy, by skorzystać z dostępnych teleinformatycznych narzędzi załatwiania spraw: PZDR Gryfino z/s w Baniach tel.: 91 416 80 62, 513 161 505, e-mail: gryfino.tzd@poczta.internetdsl.pl , www.zodr.pl. Jednocześnie informujemy o odwołaniu w najbliższym czasie spotkań, pokazów i konferencji. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej »

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił dodatkowe infolinie

dodano: 2020-03-19 00:00:00

 

W związku z koronawirusem zostały uruchomione przez ZUS trzy specjalne numery telefonów:

  • 22 290 87 01 - informacje na temat obsługi w sprawie świadczeń,
  • 22 290 87 02 - infolinia dla przedsiębiorców,
  • 22 290 87 03 - obsługa w sprawie odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej.

czytaj więcej »

Formularze lokalizacyjne do pobrania

dodano: 2020-03-19 00:00:00

 

W związku z decyzją o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na głównych przejściach granicznych, w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa, poniżej zamieszczamy wzory tzw. formularzy lokalizacyjnych. Zebrane w ten sposób dane będą służyły służbom sanitarnym do kontaktu z pasażerami w razie stwierdzenia ryzyka zarażenia ich ww. wirusem. W pierwszej kolejności, kontrole zostały uruchomione na zachodniej granicy kraju w odniesieniu do zbiorowego transportu drogowego. Następnie, zakres kontroli będzie rozszerzany na pozostałe przejścia graniczne oraz inne rodzaje transportu.Prosimy wszystkich pasażerów, w trosce o ich zdrowie, o rzetelne wypełnianie formularzy, a przewoźników i operatorów o w miarę możliwości wcześniejsze udostępnienie pasażerom formularzy do wypełnienia, tak by kontrola na granicy mogła przebiec szybko i sprawie. Osoby przekraczających granicę w ramach wykonywania czynności zawodowych w państwie sąsiadującym przez osobę wykonującą czynności zawodowe w tym państwie, w tym będącą kierowcą obsługującym pojazd samochodowy w transporcie drogowym nie muszą już wypełniać karty lokalizacyjnej w trakcie kontroli na granicy.W pozostałych przypadkach, osoby przekraczające granicę powinny wypełnić karty lokalizacyjne. Zebrane w ten sposób dane będą służyły m.in. służbom sanitarnym  do kontaktu z osobami odbywającymi kwarantannę.  Materiały do pobrania:

czytaj więcej »

Duża inwestycja w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie. Modernizacja z zastrzykiem funduszy UE

dodano: 2020-03-19 00:00:00

 

Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Gryfinie będzie wspierana eurofunduszami Urzędu Marszałkowskiego. Przeznaczone zostaną one na powstanie budynku mieszczącego m.in. izbę przyjęć czy blok operacyjny. Umowę o dofinansowaniu przedsięwzięcia parafował we wtorek, 17 marca 2020 roku marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Porozumienie trafi teraz do podpisu do gryfińskiego starostwa.

czytaj więcej »

Zapraszamy na "Kiermasz Wielkanocny"

dodano: 2020-03-19 00:00:00

 

Zapraszamy instytucje, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, świetlice wiejskie, lokalnych artystów oraz wszystkich chętnych do zaprezentowania się podczas kiermaszu wielkanocnego który dobędzie się 4 kwietnia 2020 r. o godzinie 10:00 na rynku miejskim w Trzcińsku Zdroju. Zgłoszenia prosimy kierować do sekretariatu Trzcińskiego Centrum Kultury ul. Młyńska 4, 74-510 Trzcińsko Zdrój.Tel. 91 414 80 43 w godzinach 9:00 – 16:00 (od poniedziałku do piątku)lub na adres e-mail tck@interia.eu

czytaj więcej »

Zmiana procedur składania dokumentów w procesie rekrutacji do przedszkola w związku z koronawirusem w Polsce

dodano: 2020-03-19 00:00:00

 

Wnioski przyjmowane będą do 27 marca 2020 r. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:

  • Zaleca się wysłanie skanu lub zdjęcia podpisanego wniosku i pozostałych również podpisanych dokumentów drogą mailową na adres przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl. W temacie korespondencji należy wpisać: „dokumenty-rekrutacja”. Oryginał wniosku wraz z załącznikami należy dostarczyć do przedszkola w formie papierowej, w terminie 5 dni roboczych od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego.
  • Dopuszczalne jest również w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie ma innej możliwości, dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do przedszkola z bezwzględnym zachowaniem poniższej procedury:

czytaj więcej »

Wybory prezydenckie - informacja

dodano: 2020-03-18 15:25:44

Pełnomocnicy Komitetów Wyborczych zarejestrowanych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. w celu zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Urzędem Miejskim w Trzcińsku-Zdroju, pod nr telefonu 91 4148 088 wew. 30

czytaj więcej »

Codzienne dyżury psychologów

dodano: 2020-03-18 14:19:24

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gryfinie od 18 marca 2020r. uruchamia codzienne dyżury psychologów i innych specjalistów dla osób potrzebujących wsparcia emocjonalnego. Odczuwasz lęk, niepokój lub masz inne trudności natury emocjonalnej? Zadzwoń do Poradni lub napisz maila. Kontakt: w godzinach 8:00 – 15:00 tel. 91 4162737 w godzinach 15:00 – 19:00 tel.798640714 lub mailowo gryfino@pppgryfino.pl

czytaj więcej »

Podział środków dla organizacji pozarządowych

dodano: 2020-03-18 12:22:59

Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego na rok 2020 poprzez wskazanie, iż dotacje w łącznej kwocie 80 880,00 zł, wynikającą z uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Trzcińsko-Zdrój na rok 2020 przeznacza się w następujący sposób :

czytaj więcej »

Jak założyć profil zaufany przez internet ? - poradnik wideo

dodano: 2020-03-16 14:34:53

Załóż profil zaufany już dziś! To naprawdę proste. Obejrzyj i posłuchaj Michała Czerneckiego - ambasadora kampanii „e-Polak potrafi!”, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten proces.

czytaj więcej »

Jak złożyć wniosek o dowód osobisty przez Internet ? - poradnik wideo

dodano: 2020-03-16 14:27:59

Kończy się ważność Twojego dowodu osobistego? A może twój zwykły dowód jest jeszcze ważny, a chcesz mieć e-dowód? Zbliżają się Twoje 18. urodziny i chcesz wyrobić swój pierwszy dowód? Wniosek o nowy dokument możesz złożyć przez internet.Sprawdź, jak to zrobić na www.GOV.PL.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00