Dziś jest poniedzialek 05 grudnia 2022, dziś są imieniny: Kryspina i Saby

Menu strony

Licznik

Odwiedziło nas:
12008190
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Oferta pracy

dodano: 2022-09-06 16:03:58

 

Kierownik Zakładu Komunalnego w Trzcińsku-Zdroju ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko główny księgowy w Zakładzie Komunalnym w Trzcińsku-Zdroju.

Więcej informacji na stronie: BIP Urzędu Miejskiego

czytaj więcej »

Dożynki Gminne 2022

dodano: 2022-09-06 14:55:51

 

Dożynki Gminne 2022 10 września 2022 r. Trzcińsko-Zdrój – Amfiteatr PROGRAM:

  • godz. 15.00 Msza Święta Dziękczynna
  • godz. 16.15 Przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy Amfiteatrze
  • godz. 16.30 Obrzędy Dożynkowe z Kapelą Ludową BOROWINY - Prezentacja Wieńców Dożynkowych - Konkursy dożynkowe - Otwarcie wystawy pt. „Igłą malowane”. Prezentacja prac: Haliny Rak i Aliny Bogaczyńskiej
  • godz. 19.00 Koncert Zespołu WOLTER
  • godz. 20.00 Koncert Kapeli REWIR
  • godz. 21.00 Zabawa taneczna "DJ TOMAZEE"

Pozostałe atrakcje: dmuchane zamki, wata cukrowa, gry i zabawy dla dzieci z animatorem, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i handlowe. Organizatorzy: *Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju *Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju Sponsorzy:Vreespol, Spółdzielnia Usług Rolnych Rolbud, Agrolex sp zoo, Niepubliczny Zakład Fizjoterapii Mariola Kupkowska, Usługi transportowo-budowlane Bernard Baranowski

czytaj więcej »

Punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste Powietrze"

dodano: 2022-09-06 12:42:58

 

Mieszkańcy naszej gminy mogą za pośrednictwem urzędu złożyć wniosek w ramach PP „Czystego Powietrza” oraz otrzymać bezpłatną pomoc w zakresie weryfikacji wniosku pod kątem wymagań programu. W Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym uzyskają Państwo informacje dotyczące wniosku o dofinansowanie w ramach Programu ,,Czyste Powietrze” oraz wsparcie w wypełnieniu wniosku. Następnie wniosek przesyłany jest do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, gdzie następuje jego ocena merytoryczna. „Czyste Powietrze” - to rządowy program realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego najważniejszym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, są to: węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe (węgiel, biomasa), jak i przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Szczegółowy opis projektu znajduje się na stronie https://portalbeneficjenta.wfos.com.pl/strona-glowna-programu

czytaj więcej »

Dożynki Sołeckie w Góralicach (Foto)

dodano: 2022-09-05 10:37:34

 

W sobotę 3 września 2022 r. odbyły się Dożynki Sołeckie w Góralicach. Rolnicy w uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez Ks. Wojciecha Koisa podziękowali za tegoroczne płody rolne, a następnie w korowodzie z uplecionym wieńcem przeszli do świetlicy, gdzie odbyła się cześć artystyczna. Ze swoim ludowym repertuarem wystąpiła Kapela Borowiny, Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie oraz mieszkowicki zespół Niespodzianka. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna na której zagrali DJ Robert i DJ Kacper. Podczas festynu swoje stoisko gastronomiczne miały panie z KGW, na którym można było skosztować różnych potraw i słodkości m.in. z produktów leśnych. Stoisko były przygotowane w partnerstwie z Lasami Państwowymi w ramach projektu „ Natura od Kuchni – zdrowa żywność z polskich lasów. Dobro lasu, naszym dobrem”. Sponsorami dożynek były firmy Sevivon, Agrosimex, Agroperfekt, Procam, Ciech Sarzyna oraz Gmina Trzcińsko-Zdrój. Podczas święta plonów zbierano datki dla chorego dziecka Kornela Piwońskiego, na rehabilitację którego zebrano kwotę 1140,60 zł. Starostami dożynek byli Karolina Kordas i Tomasz Lewandowski.

czytaj więcej »

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

dodano: 2022-09-01 15:04:37

Szanowni Państwo, Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków jako baza źródeł ciepła i spalania paliw działa od 1 lipca 2021 r. W deklaracjach składanych do CEEB znajdują się informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i stosowanych w nich paliwach. Właściciele i zarządcy budynków/lokali mieszkalnych i niemieszkalnych powinni złożyć taką deklarację do 30 czerwca 2022 roku. Zdecydowana większość obywateli wywiązała się z tego obowiązku w terminie. Jakakolwiek zmiana rodzaju źródła ciepła oraz wykorzystywanego paliwa – nie z uwagi na popełnioną pomyłkę – lecz ze względu na potrzebę wykazania w CEEB kotła/pieca węglowego dla innych celów, jak np. uzyskanie dodatku osłonowego lub dodatku węglowego, może skutkować odpowiedzialnością karną za składanie fałszywego oświadczenia. Prawidłowość deklaracji mogą sprawdzić osoby upoważnione przez gminy, wymienione w uchwale antysmogowej oraz programach ochrony powietrza.

czytaj więcej »

Sezon kąpielowy zakończony

dodano: 2022-09-01 14:58:27

 

 

W środę 31 sierpnia 2022 r. zakończył się sezon kąpielowy w Gminie Trzcińsko-Zdrój. Strzeżone kąpielisko funkcjonowało od 25 czerwca na Jeziorze Strzeszowskim. Bezpieczeństwa kąpiących przez cały tydzień w godz. 10.00-18.00 pilnowało 2 ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego z Gryfina. Służby ratunkowe do dyspozycji miały łódź, kontener socjalny oraz niezbędny sprzęt ratunkowy. Za utrzymanie porządku i czystości plaży odpowiadał Zakład Komunalny. Dla plażowiczów udostępnione były także 2 przenośne toalety, przebieralnia oraz miejsca na ognisko. Jakość wody regularnie kontrolowana była przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Gryfinie i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Także obeszło się bez większych wypadków czy niebezpiecznych zdarzeń na wodzie. W tym roku po raz pierwszy funkcjonowała wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz budka z lodami. Za rok powinniśmy już móc skorzystać z nowego parkingu, który będzie budowany przez Gminę w ramach rządowego programu inwestycji lokalnych.

czytaj więcej »

Dożynkowe atrakcje dla dzieci

dodano: 2022-09-01 14:08:58

 

Podczas Gminnych Dożynek które w tym roku odbędą się w Trzcińsku-Zdroju w Parku Jordanowskim w sobotę 10 września na najmłodszych naszych mieszkańców czekać będzie masę atrakcji. Od godz. 16.00 do 19.00 dostępne będą 2 zamki dmuchane, na których będzie można poskakać bezpłatnie. W międzyczasie w godzinach 17.00 -19.00 animator Monika Kołodziejska przeprowadzi z dziećmi gry i zabawy integracyjne z nagrodami. Swój udział zapowiedziało też Wesołe Miasteczko z Czech, które stacjonować będzie na placu przy Jeziorze Miejskim. Tam atrakcję będą odpłatne. Już dziś zapraszamy!

czytaj więcej »

Remont drogi w Piasecznie rozpoczęty

dodano: 2022-09-01 12:33:04

 

Rozpoczął się długo oczekiwany remont gminnej drogi w Piasecznie. Planowane przedsięwzięcie ma na celu przebudowę nawierzchni na długości około 890 m. Inwestycja usprawni przejazd, zwiększy bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych. Koszt to 1 mln 610 tys.103,21 złotych. Dotacja w wysokości 596 513,40 zł pochodzi ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na zadania określone w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Wykonawcą tej inwestycji jest firma MKR INVESTMENT Marek Gołębiowski z Krzywina. Aby umożliwić dojazd mieszkańcom do posesji, pracę nad nową drogą prowadzone będą etapami. Droga w Piasecznie to jedna z najgorszych dróg gminnych w naszej gminie. 

czytaj więcej »

Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

dodano: 2022-09-01 11:52:14

 

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Opiekunowie oraz Pracownicy Oświaty! Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 życzymy Wam owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości, zaufania, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości! Nauczycielom życzymy wytrwałości i niesłabnącego zaangażowania w proces edukacyjny dzieci i młodzieży. Natomiast Rodzicom i opiekunom życzymy dumy z osiągnięć Waszych podopiecznych, zadowolenia oraz cierpliwości!

Burmistrz Bartłomiej Wróbel, Przewodniczący Rady Robert Kowalski

czytaj więcej »

Badanie opinii mieszkańców powiatu gryfińskiego

dodano: 2022-09-01 07:53:09

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy do wypełnienia ankiety o miejscu, w którym żyjecie: usługach publicznych i potrzebach mieszkańców gmin leżących na obszarze Partnerstwa "Partnerstwo Powiatu Gryfińskiego", który obejmuje gminy: Banie, Cedynia, Chojna, Gryfino, Mieszkowice, Moryń, Widuchowa, Trzcińsko-Zdrój, Stare Czarnowo.

Państwa opinie będą wykorzystane przy planowaniu przez samorządy kierunków rozwoju. Pozwolą lepiej dostosować politykę władz samorządowych do potrzeb mieszkańców, szczególnie w zakresie usług publicznych. Gminy przygotowują obecnie wspólną strategię rozwoju obszaru Partnerstwa. Wierzymy, że jej realizacja przyczyni się do poprawy warunków życia, powstrzymania emigracji młodych osób i zachęci do wiązania życiowych planów właśnie z tym miejscem. Ankieta jest anonimowa. Badanie mieszkańców będzie trwało przez cały sierpień.

Wyniki, po opracowaniu, będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu.

Link do ankiety:

https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vrzqjrjlv7czj7g38vez2qrj

Dziękujemy za poświęcony czas i udzielenie przemyślanych odpowiedzi.

W imieniu Rady Partnerstwa - Związek Miast Polskich.

czytaj więcej »

Zapisy do Akademii Malucha

dodano: 2022-08-31 09:43:23

 

Rozpoczęły się zapisy do "Akademii Malucha" w której wspieramy rozwój małych dzieci. Biblioteka i Centrum Kultury przyjmuje zapisy dzieci w wieku 2-4 lat na bezpłatne, przedpołudniowe zajęcia edukacyjne wspólnie z rodzicem lub opiekunem na rok szkolny 2022/2023. Zajęcia: edukacja przez zabawę, wspólna gimnastyka, rozwijanie sprawności, nabywanie zachowań społecznych, funkcjonowanie w grupie, przestrzeganie obowiązujących zasad, rozwijanie zainteresowań czytelniczych itp. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu po 1h ( wtorek, godz.10.00). Zgłoszenia w Bibliotece w godzinach pracy 10.00-16.00; informacja tel. 515 805 958. Rozpoczęcie w październiku! Wymagana systematyczność! Zapraszamy!

czytaj więcej »

Dożynkowa zabawa taneczna -10.09.2020

dodano: 2022-08-31 09:40:19

 

W sobotę 10 września 2022 r. od godz. 21.00 zapraszamy do trzcińskiego Parku Jordanowskiego na ostatnią w tym roku zabawę taneczną pod chmurką. Z okazji tegorocznych Gminnych Dożynek największe przeboje muzyki tanecznej zagra dla Was Dj.Tomazee. Dobra zabawa gwarantowana.

czytaj więcej »

Koncert Kapeli Borowiny - Dożynki

dodano: 2022-08-31 09:37:16

 

Tegoroczne Święto Plonów czyli Gminne Dożynki 2022 nie mogą obyć się bez koncertu Kapeli Ludowej „Borowiny”, działającej przy Bibliotece i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju. Nasz zespół folklorystyczny zaprezentuje kilka pieśni związanych z tradycją polskiej wsi i wprowadzi Nas swoją muzyką, w dożynkowe tradycje i obyczaje. Dodatkowo Borowiny poprowadzą korowód dożynkowy z kościoła parafialnego. Zapraszamy na ich koncert do Amfiteatru w sobotę 10 września 2022 r.

czytaj więcej »

Koncert Kapeli Rewir - Dożynki

dodano: 2022-08-31 09:34:14

 

Dożynki Gminne 2022 to idealne wydarzenie, aby na scenie miejskiego amfiteatru zaprezentowała się trzcińskiej publiczności, kapela podwórkowa REWIR z Chojny. Już dziś zapraszamy na ich koncert który odbędzie się w sobotę 10 września w Trzcińsku-Zdroju o godz. 18.00.

czytaj więcej »

Koncert Woltera - 10.09 Gminne Dożynki

dodano: 2022-08-31 09:26:10

 

W sobotę 10 września 2022 r. z okazji Gminnych Dożynek , które w tym roku odbędą się w Trzcińsku-Zdroju na scenie miejskiego Amfiteatru wystąpi Wolter. Założycielem i wokalistą zespołu jest Marek Wolski, który pochodzi ze Szczecina. We wrześniu 2019 roku zadebiutował swoją piosenką pt. „Skradłaś Moje Sny”. Zespół w 2021 roku zajął 1. miejsce na Największej Muzycznej Imprezie w Polsce na ROZTANCZONYM PGE NARODOWYM w kategorii debiuty. W Trzcińsku-Zdroju Wolter rok temu dał niezwykle energetyczny koncert, więc tym bardziej miło będzie ponownie pobawić się klimatach disco dance. Dobra zabawa gwarantowana. Zapraszamy

czytaj więcej »

Spotkanie autorskie - Sylwia Trojanowska -15.09

dodano: 2022-08-31 09:22:07

 

Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Sylwią Trojanowską, które odbędzie się w czwartek 15 września 2022 o godz.17.00 w trzcińskiej Bibliotece – Oddział dla Dorosłych.

czytaj więcej »

Gmina Trzcińsko-Zdrój rozpoczyna proces wydawania sprzętu komputerowego w ramach Projektu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”

dodano: 2022-08-26 14:50:10

 

W listopadzie 2021 roku przeprowadzony został nabór, w wyniku którego pozytywnie zweryfikowano 216 wniosków mieszkańców Gminy Trzcińsko-Zdrój. W ramach programu pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” Gmina Trzcińsko-Zdrój zakupiła 216 sztuk laptopów, za łączną kwotę 532 688,40 złotych.  

Informujemy, iż z dniem 30 sierpnia 2022 roku Gmina Trzcińsko-Zdrój rozpoczyna proces przekazywania sprzętu komputerowego dla beneficjentów końcowych. Przekazanie sprzętu komputerowego odbywać się będzie według określonego harmonogramu, który przedstawiamy poniżej. Wszyscy wnioskodawcy podpiszą umowy darowizny wraz z protokołami zdawczo-odbiorczymi.

czytaj więcej »

Lasy Państwowe kupują tereny pod zalesianie

dodano: 2022-08-26 14:41:21

 

Lasy Państwowe rozpoczynają ogólnopolską akcję skupu gruntów pod nowe lasy. Zachęcamy wszystkich właścicieli gruntów, na których może powstać las, aby zgłosili się do nadleśnictw z ofertą sprzedaży.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00