Dziś jest niedziela 19 lutego 2017, dziś są imieniny: Konrada i Arnolda

Menu strony

Kalendarz imprez

Licznik

Odwiedziło nas:
5586165
osób

Wyróżnienia

Jak się bawić, to się bawić! Bal Karnawałowy w Gogolicach

dodano: 2017-02-09 08:59:17

    4 lutego 2017r. ( sobota) w Szkole Podstawowej w Gogolicach wszyscy bawili się  zgoła szampańsko. Bal Karnawałowy skusił wszystkie dzieci  ( i rodziców też ) do wyszukanych przebrań.  Przebrali się także nauczyciele… I tak oto gości powitały panie: Doktor Monika      i Pielęgniarka Ewa, które prowadziły cały Bal.

 Przy dźwiękach dyskotekowej muzyki przeprowadziły szereg konkursów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, tym bardziej, że każdy konkurs był nagradzany. Dzieci pokochały nasze szkolne służby medyczne, wywijające taneczne piruety wraz z uczniami                 i rodzicami na parkiecie szkolnego hallu.

czytaj więcej »

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2017-01-30 08:21:29

„Jest dzień taki jeden, kiedy wzruszeń wiele”

 Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Gogolicach

             20 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach w budynku świetlicy wiejskiej o godz. 1200 rozpoczęła się   wzruszająca  uroczystość Dnia Babci i Dziadka, podczas której licznie przybyli goście mogli z dumą obserwować występy swoich wnuków i wnuczek.

   Wszystkich przybyłych przywitała bardzo serdecznie dyrektor szkoły, pani Barbara Dybczak, życząc Dziadkom i Babciom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Korzystając z okazji, złożyła też gratulacje dzieciom z oddziału przedszkolnego, które przygotowane przez panią Halinę Chruślak brały udział – z sukcesami – w przeglądach Jasełek w Centrum Kultury w Chojnie oraz w Trzcińskim Centrum Kultury.

czytaj więcej »

Udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego w przeglądach Jasełek

dodano: 2017-01-24 08:36:13

11 stycznia 2017r. dzieci 5 i 6 letnie z Oddziału Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Gogolicach wzięły udział w XVIII Rejonowym Przeglądzie Jasełek w Centrum Kultury w Chojnie. Nasi dzielni aktorzy zdobyli II miejsce. W nagrodę otrzymały dyplomy, kalendarz, kredki i słodycze. 2 dni później - 13 stycznia przedszkolaki miały przyjemność zaprezentować się w VI Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Świąteczny czas" w Trzcińskim Centrum Kultury. Nagrodą za piękny występ był dyplom, książka i słodycze. Występy sprawiły małym artystom dużo frajdy i satysfakcji.

czytaj więcej »

Przedświąteczne spotkanie Bożonarodzeniowe w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2017-01-03 08:46:16

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Gogolicach to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi na wspólnym kolędowaniu.

czytaj więcej »

Rozstrzygniecie szkolnego konkursu plastycznego na plakat pt. "Młodość bez uzależnień"

dodano: 2016-12-14 10:05:07

9 grudnia b.r. odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego „Młodość bez uzależnień”. Celem konkursu było propagowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży poprzez ukazanie szkodliwości i zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, podniesienie wiedzy wśród uczniów na temat niebezpieczeństw związanych z przyjmowaniem substancji psychoaktywnych oraz zachęcenie uczestników do pogłębiania wiedzy w zakresie profilaktyki zdrowotnej, kreowanie wizerunku młodego człowieka wolnego od nałogów, kształtowanie odpowiedzialności  za zdrowie i bezpieczeństwo własne i najbliższych.

czytaj więcej »

Warsztaty bożonarodzeniowe

dodano: 2016-12-13 11:52:55

Święta Bożego Narodzenia  są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.

czytaj więcej »

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Gogolicach.

dodano: 2016-12-08 09:28:01

Tradycja obdarowywania się drobnymi prezentami w dniu imienin świętego Mikołaja na stałe wpisała się w naszą polską tradycją. Dzień 6 grudnia jest zawsze długo oczekiwany i przynosi wiele radości i uśmiechów. W naszej szkole dzień ten był pełen niespodzianek. Rano uczniowie w Trzcińskim Centrum Kultury obejrzeli spektakl teatralny pt. „Świąteczni goście Elemelka” w wykonaniu znanych i cenionych aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie – Adama Dzieciniaka i Zbigniewa Filarego.
Kolejne niespodzianki czekały na dzieci po powrocie do szkoły.

czytaj więcej »

Zabawa Andrzejkowa w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-12-02 09:26:17

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w szkole. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z klas 0-VI ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach . W sobotę 26  listopada w placówce zorganizowano zabawę andrzejkową.

czytaj więcej »

Wizyta klasy szóstej w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie

dodano: 2016-11-28 09:09:48

19 listopada 2016r. grupa dzieci z klasy szóstej: Oliwia Urban, Piotrek Wiącek, Nikola Łysiak, Basia Deptuła wraz z opiekunką panią  Lidią Karpińską pojechała do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie, znajdującym się przy ulicy Dąbrowszczaków, by podarować zwierzętom, głównie pieskom, mokrą i suchą karmę oraz różne psie przysmaki, zebrane przez uczniów naszej szkoły. Razem zebrano 35 kg karmy. Ponadto zwierzaki mogły również zjeść tego dnia ryż z mięsem  ugotowany przez panią Lidię. Ponieważ w  soboty  psy mają głodówkę , ciepły pokarm trafił  do psich staruszków   oraz szczeniaczków.

czytaj więcej »

Uroczysta wieczornica z okazji Święta Niepodległości

dodano: 2016-11-21 11:45:46

10 listopada 2016r. o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Gogolicach odbyła się uroczysta wieczornica poświęcona 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli.

czytaj więcej »

Cyrk "Frantic" w Gogolicach

dodano: 2016-11-15 12:33:35

8.listopada 2016r. gościł w naszej szkole cyrk „Frantic”. Przedstawienie  rozpoczęło się o godzinie 12.00 w świetlicy wiejskiej,  przemienionej tego dnia w arenę cyrkową. Na początku pojawił się kolorowy klown, wzbudzając w dzieciach salwy śmiechu. Następnie przemiła akrobatka rozpoczęła pokaz swoich umiejętności, pokazując sztuczki ze znikającymi szalami, w czym dzielnie sekundował jej niestrudzony, niemniej mało zręczny klown.

czytaj więcej »

Wielki sukces Fabiana Kicińskiego i zespołu wokalnego "Granda" ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach.

dodano: 2016-11-15 12:27:42

Fabian Kiciński ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach zajął  I miejsce na  I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima” w Krakowie w kategorii solistów w grupie wiekowej 6-14 lat, natomiast zespół wokalny „Granda” zyskał tytuł Finalisty I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima” . W minioną sobotę 12 listopada 2016r. w Filharmonii Krakowskiej odbyły się przesłuchania do  I Ogólnopolskiego  Festiwalu Piosenki Niezłomnej imienia Henryka Rasiewicza „Kima”. W przesłuchaniach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Gogolicach przygotowani przez nauczycielkę muzyki Panią Elżbietę Moska. 

czytaj więcej »

Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach w akcji profilaktycznej "Śniadanie daje moc"

dodano: 2016-11-15 11:33:46

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach przygotowali we wtorkowy poranek uroczyste śniadanie w ramach ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”. Akcja ta promuje zasady zdrowego odżywiania i zwiększa świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza placówka brała  udział w realizacji tego projektu już po raz czwarty . W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.
 

czytaj więcej »

I miejsce uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach na Festiwalu Piosenki Niezłomnej.

dodano: 2016-11-04 08:41:40

W ogrodzie zimowym Akademii Sztuki w Szczecinie odbyły się wojewódzkie eliminacje I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza "Kima". Organizatorem festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej im. Franciszka Miszczaka w Londynie we współpracy z oddziałami i delegaturami Instytutu Pamięci Narodowej w całej Polsce.

czytaj więcej »

Akcja sadzenia drzew w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-10-24 08:16:29

W ubiegły piątek – 21 października odbyło się w naszej szkole Święto Drzewa. W tym dniu zorganizowana została akcja  sadzenia drzew i krzewów wokół szkoły i boiska szkolnego. W przedsięwzięcie zaangażowani zostali wszyscy uczniowie klas 0-VI, dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi .  Przed rozpoczęciem pracy  zebraliśmy się w holu szkoły,  gdzie  Pani Olga Komorowska z Nadleśnictwa Mieszkowice wraz z nauczycielką przyrody Panią Moniką Sidorczuk przeprowadziły pogadanką na temat znaczenia drzew dla gospodarki człowieka i zwierząt oraz prawidłowego sadzenia drzew.  Przy tej okazji uczniowie dowiedzieli się również , że  Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Partnerem akcji są Lasy Państwowe. Nasza Szkoła biorąc udział w przedsięwzięciu  przystąpi także do konkursu pn. „Czarodziejskie drzewo”

 

czytaj więcej »

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-10-24 08:01:29

14 października 2016r.  w Szkole Podstawowej w Gogolicach świętowano uroczyście Dzień Edukacji.  Uroczysty apel  rozpoczął się o godz. 8.15, Mazurkiem Dąbrowskiego.  Następnie uczennica klasy szóstej, Oliwia Urban, powitała wszystkich obecnych i oddała głos dyrektor szkoły, pani Barbarze Dybczak, która również bardzo serdecznie  powitała uczniów, nauczycieli, zaproszonych gości, w  tym Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój, pana Zbigniewa Kitlasa i panią Krystynę Kitlas.  Następnie przypomniała historię powstania Komisji Edukacji Narodowej i jej dokonania oraz jej ogromne znaczenie dla polskości.

czytaj więcej »

Kolejna lekcja przyrody uczniów Szkoły Podstawowej w Gogolicach w Nadleśnictwie Mieszkowice

dodano: 2016-10-10 08:57:34

Zajęcia terenowe  umożliwiają  wykorzystanie najbliższego środowiska jako źródła wiedzy przyrodniczej. Odpowiednio ukierunkowane obserwacje pomogą uczniom zrozumieć, że środowisko przyrodnicze jest niezbędnym warunkiem rozwoju społeczeństwa. Prace terenowe prowadzą uczniów do zdobywania umiejętności praktycznych, kształcą zmysł obserwacji i wyobraźnię przestrzenną.

czytaj więcej »

"Bezpieczna Szkoła = Bezpieczny Uczeń" Spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gogolicach z Policjantami

dodano: 2016-10-04 07:43:14

W ubiegłą środę  tj. 28 września b.r. w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbyła się akcja profilaktyczna – „Bezpieczna Szkoła”. Miała ona na celu:
1. podniesienie poczucia bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły, ze szkoły i w szkole,
2. uwrażliwienie na możliwość pojawienia się zagrożeń na drodze i w szkole,
3. wyposażenie w umiejętności przewidywania skutków nieodpowiedniego postępowania i zachowania na drodze i w szkole
4. popularyzowanie zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
5. uwrażliwienie uczniów na możliwości pojawienia się zagrożeń w drodze do i ze szkoły, w czasie zabawy i przebywania w domu.  
6. Zwrócenie uwagi na umiejętności przewidywania skutków nieodpowiedniego postępowania i zachowania w różnych sytuacjach i miejscach.

czytaj więcej »

Konkurs plastyczny "BARWY JESIENI"

dodano: 2016-09-27 10:05:39

Jesień choć jest mało wyczekiwaną przez uczniów porą roku (następuje po uwielbianym przez nich lecie), wciąż pozostaje tą magiczną, barwną porą ,  która przygotowuje na nadejście chłodów. 23 września w Szkole Podstawowej w Gogolicach  odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego  pt. „BARWY JESIENI”, który przeznaczony był dla uczniów klas „0” – VI.

czytaj więcej »

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej w Gogolicach

dodano: 2016-09-26 09:19:17

W dniach od 12. do 16. września b.r  , w odpowiedzi na zaproszenie Ministerstwa Sportu  i Turystyki,  w Szkole Podstawowej w Gogolicach odbył się Europejski Tydzień Sportu. Wydarzenie to jako cykliczna impreza inspiruje do wszelkiego rodzaju twórczych, sportowych działań w różnych krajach.

czytaj więcej »

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00